Kiik: sotsiaalministeerium rahastab toetusrahata jäänud MTÜ-sid ise

Sotsiaalminister Tanel Kiik märkis, et rahandusministeeriumi otsusel rahastuseta jäänud 13 MTÜ-d saavad lähematel tööpäevadel ning ka edaspidi rahastuse otse sotsiaalministeeriumist. 

Sotsiaalministeeriumi strateegilistele partneritele hasartmängumaksust maksete peatamiseks Kiige hinnangul õiguslikku alust ei ole ning sellise hinnangu on andnud seitsme riigiasutuse juristid, ühtlasi on seda kinnitanud ka justiitsministeeriumi õiguslik analüüs.

Kiige sõnul otsustas sotsiaalministeerium, et ei pane Riigi Tugiteenuste Keskust (RTK) olukorda, kus nad peavad otsustama, millise ministeeriumi pool on õigus ja kes eksib. Nii lõpetab sotsiaalministeerium koostöö hasartmängumaksust toetuse eraldamiseks RTK-ga ning sotsiaalministeeriumi partneritena saavad 13 MTÜ-d lepingujärgse rahastuse sotsiaalministeeriumilt.

“Sotsiaalministeerium lõpetab koostöö RTK-ga, et tagada riigi jaoks prioriteetsete valdkondade edendamisel parim sisuline koostöö riigi ja hasartmängumaksust toetust saavate strateegiliste partnerite vahel,“ ütles Kiik. „Sotsiaalministeerium on Eesti sotsiaal-, tervise-, töö- ja võrdsuspoliitika eestvedaja. Inimeste toimetulek, tervis ja sotsiaalkaitse, sealhulas eakate ja erivajadusega inimeste heaolu edendamine on sotsiaalministeeriumi pädevuses ja seega valdkondlikud otsused on ja peavad olema ministeeriumi teha. Meie ülesanne on nende valdkondade edendamine ja toetamine ning see peab jätkuma ka edaspidi.“

Sotsiaalministeeriumi ja Riigi Tugiteenuste Keskuse vahel on sõlmitud tugiteenuste osutamise kokkulepe, milles sisalduvad ka hasartmängumaksu seadusest rahastatavate toetuste väljamaksed. „Arvestades sel aastal ilmnenud erinevaid seisukohti hasartmängumaksu seaduse tõlgendamisel on otstarbekas senist kokkulepet muuta ja jätkata hasartmängumaksu vahenditest toetuste väljamakseid strateegilistele partneritele ja väikeprojektidele sotsiaalministeeriumi vahetul korraldamisel,“ ütles sotsiaalminister Riigi Tugiteenuste Keskusele saadetud kirjas.

Sotsiaalministeeriumi strateegilised partnerid on SA Eesti Puuetega Inimeste Fond, Eesti Punane Rist, SA Väärtustades Elu, Lastekaitse Liit, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut, SA Eesti Inimõiguste Keskus, MTÜ Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus, MTÜ Kuldne Liiga, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, Eesti Lasterikaste Perede Liit, SA Eesti-Hollandi Heategevusfond, Eesti Pensionäride Ühenduste Liit, Eesti Naisteühenduse Ümarlaua SA.

Kiik lisas, et maksete MTÜ-le jõudmine on lähemate tööpäevade küsimus. “Tegutseme edasi vastavalt senistele projektitaotlustele ja leiame vajadusel katteallikad sotsiaalministeeriumi eelarverealt,” märkis Kiik.

Praeguse seisuga on kõikidele strateegilistele partneritele makstud toetust summas 2 771 268,8 eurot.

BNS

20 kommentaari
 1. Väga 2 aastat ago
  Reply

  õige! Pederastid ja pedofiilid PEAVAD rahva raha saama! Brüssel muidu meid ei mõista. Sest Pede-eesti on meie tulevik ja igasugused konservandid olgu vait!

 2. Tõnu.P 2 aastat ago
  Reply

  Küll on haige ja moraalitu minister. Vihkan teid KE.

  • Eks 2 aastat ago

   valimisel tuuakse need peded nimepidi välja.

  • Keskpedekonna juhtimisel 2 aastat ago

   Keskpedekonna juhtimisel seaduste peale sülitades, puuetega inimestelt, haigetelt ja vanadelt raha röövides, homorastidele varastatud raha kühveldades edasi Pede-Euroopa võidule, seltsimehed!
   Jüri Ratas, kui sul veidikenegi südametunnistust järel on, mõistad sa hukka ja keelad homolemb Kiige ja ja tema abilise Aabi seaduserikkumised ning vabastad need kaa…ad ministriametist!Kas nn euroopa väärtused lubavad valetada, varastada, seadust rikkuda?
   Keskerakondlased, kas te olete pederastide jõhkra pealetungiga, mida toetab teie partei, nõus?

  • See 2 aastat ago

   on vajd aja küsimus, millal Jurka, Taneli ja Jaagu pedebande ühineb Indreku ja Kaja pededega. Ja siis te juba näete, milliseks imemiseks ja lakkumiseks läheb. Sest see vormistatakse lausa elunormiks.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Kommijana v6iks sona “kaabakad” ikka julgelt valja kirjutada, sest see on juudi keeleski usna ontlik s6na,

   muidu v6ib tahelepanematult valja lugeda, et kirjutasid hoopis”kakanokud” ja selle eest oleks 8.07.2017. Anvelti poolt pededeks makstud Homoparaadi vastaselt protestil politsei sult hulga kallist aega ja vara roovinud v6i koguni sind ennast ara roovinud, nagu Johanneselt v6i mind.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Parandus: …Anvelti poolt pededeks makstud politsei Homoparaadi vastaselt protestil …

  • Ainus 2 aastat ago

   Sa ei ole ainus, kes vihkab pettureid.

 3. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Jah—Kiik tunnistas seega, et geid ongi puudega inimesed, keda tuleb nende “raskes töös” (pedenduse edendamine juba lasteaedades, koolides, geifilmifestivalide korraldamine, palagani läbi viimine, et rahvas ikka näeks kui rõve on “Issanda Loomaaed”!) sotsiaalselt pilpa peal hoida ja aidata. Ühiskonnale on nad ainult tarbijad, mitte elu edasiviijad. “Plakatipoiss” oksendas Luige sopameedias kogu oma sisemise kurjuse rahvale pähe, sellesamale rahvale, kelle maksudest see halvalõhnaline “armuelu” peab edasi saama kinni makstud. Haige, surmasuus lapsele kerjame abi läbi “tunnelite”, nende elud on tühised võrreldes LGBT, edega.

 4. talunik 2 aastat ago
  Reply

  Olen aastaid valinud ikka keskerakonda lootes nende moraalsetele väärtustele Sasipea Kiik on teinud oma moraalitusega kõik selleks et keskerakonda vihata kui moraalitut erakonda Mitte iialgi enam ei tõuse käsi keskerakonna toetuseks Arvan et nii mõtlevad ka paljud teised senised keskerakonna toetajad

  • Toetan 2 aastat ago

   su suhtumist täielikult. Pedekeskile EI!

  • Miks 2 aastat ago

   Olen seda siin juba keskerakondlastelt küsinud: miks te toetate petiseid?

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   No missa, mats, nutad. Kus sa siis olid kui Edgar jarglast otsis ja viimases hadas “mittekeegi” Jaanuse ainsaks asetaitjaks nimetas v6i tahtis anda trooni Noortekogu juhile, kes Lasna ostukeskustes ta toetuseks 40 000 allkirja kogus, aga paari aasta parast Tallinna TV mahamuugi tankistiks sai?

   Kas sa Sorose Arvamusfesti Suda-Eesti linnas, novembris 2016 KESK’I kongressil ei kainud ja ei nainud, kuis RSR sai Eesti poliitlehmakatku ajal meie eurotoetusi saanud Taani juudist IRL’i ristiisa Heleniuse ja ta partneri Muraka e-piima-spordihallis niiv6rd toetatud, et Ratas unustas isegi IRL’i RSR’is asetankistid maarata?

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Talunike poolt vaadatuna on IRL-RSR-(KESKi) praegusel valimisv6imatusel veel 1 oluline lisaprobleem.

   Kui nad pole juba hoopis ara voitkastunud, siis nad, kui endised reiljanlased, v6i Ruutlit kolhoosiajast austades, jooksevad ilmselt nuud ummisjalu Helmesid valima, kuhu Ruutli eeskuju neid on suunanud. Ja see vahene valikuv6imalus eilasegii neil rahulikult analuusida, kas Helmede suured, imperjalistlikud majandusplaanid ja laenud on vahem eesti ugri maarahva oma looduslikku kogukondlust havitavad, kui on Ratasla RSR plaanid, kellest 1 jooksis m6ne aja eest vaga innukalt Riigikogu koridore mooda teleajakirjaniku eest ara, nagu nii oli teinud enne Kallas eurokomisjoni koridorides, joostes Fjuki Kateriina Krjutskova eest, mis viitab kindlale vahemasti hinge, kui mitte rahvussugulusele tema ja Kallase vahel.

   Piltlikult oeldes, mis valikut on vaiketalunikul, kui Kallast Rosimannuse hooldekodus poputades on kord Simon peal ja Helenius all ning Reps kusagil seal vahel ja teinekord kuidagi teistpidi?

 5. Nõukogude 2 aastat ago
  Reply

  võim mulle ei meeldinud aga küll tahaks praegu tagasi aega, mil pederastid said 25+5.

 6. Järvamaalt 2 aastat ago
  Reply

  Ajal kui Paide inimesel pole võimalik kohapeal silmarsti vastuvõtule saada vaid peab otsima oma raha eest kohta mööda eestit,et silmi ravida loobib see värdjas raha tervetele inimestele,et need saaksid perversustega ühiskonda ja pereväärtusi lõhkuda.

  • Hästi... 2 aastat ago

   …öeldud! Ja see nimi sellele isendile on ka sobilik.
   Keskerakondlased, mis teie peades toimub, et te selliseid tüüpe toidate?Nüüd hakkate andma 6900 EUR kuupalka mingile tibinale, millest isegi teie Jürka vähem saab.Kas teil on enam mõistuseraasu alles jäänud?

 7. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  “…jätkata hasartmängumaksu vahenditest toetuste väljamakseid strateegilistele partneritele ja väikeprojektidele sotsiaalministeeriumi vahetul korraldamisel,“ ütles sotsiaalminister…

  Eestil peaks olema omariikluse ja omakultuuri kaitse strateegia. See on ilmselgelt huljatud.

  USA’st labi Euroopa Komisjoni ja nende kasilaserakondade Eestis aga levib ule ilma homostusstrateegia, mis ei saa mittemingil maal parismaalaste soo looduslikul teel jatkamise strateegiale kaasa aidata. Need strateegiad on vastandlikud ja omavahel uksteist havitavad. Homostusstrateegia on, koos h6imusisese ristumise vaidetava ebardist jarglaste saamise kuulutamise strateegiaga, algatootatud nende poolt, kes tahavad sealhulgas ugri h6ime Eestis asendada muude tulnukatega.

  Loe: 6htuleht, 18.07.2020 lk 10, kuis tulnukasstrateegia-URO UNESCO Eesti “rahvuslik” komisjon ja tema kapikud, multikultmini Anne-Ly Reimaa, Inim6iguste Instituut, TU professor Kristin Kuutmaa, RMK juhtidest Kristjan T6nisson, Erametsaliidu esimees Ando Eelmaa ning Forest Stewrdship Council (maakeeli metsa v66ramaale parselduse n6ukogu) kt Marion Kade ning selle sotsiaalkoja juht, Soomes haridusteadlane Rea Raus (kes muus Maakogu maha juba enne selle tema poolt raha eest kokku ajamist, nagu THI Rahvakogu) vaidavad sisult Eesti riigina, et ugri maarahvas ei ole siin p6lisrahvusest peremees ja ei oma 6igust enda puid puutumatuteks tunnistada
  ja kuis V6ro instituudi dire Rainer Kuuba, endine Maksuameti pea, nuudne setode ulemsootska Rein Jarvelill ja haanjameeste p6lisrahva kirjutaja Alvar Vodi neid rahvusreetureid pikalt saadavad.

  See on seesama oma rahvuseks olemisest vabastamise strateegia, mis LGBT-kiiking ja Maria Kaljuste #meetoo ja Fortress Europe, mis sunnib jarglastesaamiseks looduslikult allaheitlikku feministi traktorirooli istuma ja k6igist potentsiaalsetest seemendajatest, va need kes talle bensu ostavad, sellega ule s6itma.

  Kiik on ilmselgelt selle strateegilise avarii ohver ja millegiparast pole endised edgarlased talle jooksnud seni kuntslikku suust-suhu hingamist tegema, vaid loodavad, et Valitsusesisesed strateegilised partnered lubavad tal leida nuud juba ametlikke LGBD-strateegiat uleilmastavaid Valitsusvalisi partnereid, kes teeksid talle taskust-taskusse zombiena “elus”hoidmist (olete nainud kull neid seriaale, mida meile juba nii 3 aastat enne covi-19, soogi alla ja peale Levira poolt sisse osta lastakse).

  Valitsusesisesed strat-partnerid aga naikse seda lubavat, nagu on tehtud seni mitte l6puni neid asju n6udes: 200 000 000 eurot aastas Jarvikule taastalustamiseks, Edgari tahtel e-valimiste kuritegelikuks kuulutamine , tarandipeksjate mittesuustada laskmine ja seni 13 700 000 000 euro Eestist ESM’i poliitroovitu tagasin6udmine.

 8. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Rohkem raha pedele aga mina isiklikult ootasin 11 kuud ja 10 päeva,et ortopeedi vastuvõtule pääsu ! Normaalne ju-kas pole hr.Kiik ?
  Pededel on “õigustatud ootused” aga meil pensionäridel kellele lubati 100€ ja anti 7€ ??? Muidu nii asjaliku mehe tegelik pale on väga kahepalgeline.
  Omal ajal keski valides mõtlesin,et kui kesk saab võimu juurde siis hakkab ka midagi muutuma -sittagi !

  • Mis härra? 2 aastat ago

   Uskmatu-Toomas, ärge kasutage pedelembist ministri kohta tiitlit “HÄRRA”!Ta ei vääri seda.Kui tema poolt palavalt toetatud homorastide ja äärmusfeministide MTÜ-d ei saa ilma ebaseadusliku rahata hakkama, siis pangu oma punkrid kinni või küsigu rahvalt raha, nagu seda teeb V.Vooglaidi SAPTK.Aga tahaks näha, palju raha nad enda ellujäämise nimel koguksid!SAPTK saab alati kampaaniatega raha kokku, sest rahvas toetab neid.Aga kes toetab homoraste?Vaid Sm.Kiik, ja sedagi ebaseaduslikult.
   Teil on õigus, Sm.Kiik on kahepalgeline, isegi valelik inimene.Ja Jüri Ratas toetab teda ja on seaduserikkumise juures vait kui sukk.Kes ta siis ise on?
   Ka mina olin kunagi KESKi valija.Olgu ma neetud, kui veel kunagi nende poolt isegi 1 sendi peaksin annetama!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.