Ratas arutas omavalitsusjuhtidega Kagu-Eesti arengu toetamist

Foto: Riigikantselei

Stenbocki maja, 29. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas oli kahepäevasel ringkäigul Valga- ja Viljandimaal, et arutada omavalitsusjuhtidega piirkonna arenguvõimalusi ning külastada erinevaid olulisi asutusi ja ettevõtteid. 

„Kagu-Eesti on tugeva identiteedi, traditsioonide ning aktiivse kogukonnaga piirkond, millel on mitmeid eeldusi olla atraktiivseks elu- ja töökeskkonnaks. Näiteks tänavu kevadel leidsid mitmed turvalisemat elupaika otsinud pered Otepää vallas võimaluse püsivalt elada ja kaugtööd teha. Siiski on siin ka mitmeid väljakutseid, kus riik saab lisatuge anda,“ sõnas Ratas.

Valga, Otepää ja Tõrva omavalitsusjuhtidega toimunud kohtumisel tõdeti, et piirkonna valukohtadeks on jätkuvalt rahvaarvu vähenemine, töökäte ja töökohtade puudus ning tagasihoidlik ettevõtlusaktiivsus. Peaminister märkis, et valitsuse jaoks on kõik Eesti piirkonnad olulised ja seetõttu peab igale sellisele probleemile lähenema individuaalselt ja terviklikult.

„Piirkonna arendamiseks on valitsus otsustanud pikendada Kagu-Eesti tegevuskava. Ettevõtluse ja töövõimaluste toetamiseks oleme avanud Kagu-Eesti toetusmeetme teise vooru mahus 690 000 eurot,“ rääkis Ratas. Ta märkis, et piirkonna arengule positiivselt mõjunud meetmetena toodi kohtumistel esile hajaasustuse programm, mis on aidanud maapiirkondades elavatele peredele tagada paremad elutingimused. „Kui sama hoogsalt õnnestub edasi liikuda ka üürimajade programmiga, siis oleme teinud suure sammu edasi,“ lisas ta.

„Rääkisin vallajuhtidega ka kohalike teede küsimusest. Kagu-Eesti suurt kruusateede osakaalu arvestades on tegu olulise teemaga, sest märjal ajal läbimatud ning suvisel ajal tolmavad teed mõjutavad nii elanike kui ettevõtjate elu. Riik investeerib sel aastal teedevõrku kokku ligi 190 miljonit eurot, selle tulemusena kaob kruusatolm muuhulgas ligi 60 kilomeetril Kagu-Eesti teedel. Ent mitte ainult – rõõm oli kuulda, kuidas kohalik ettevõtjaskond on nende jaoks kriitilise tähtsusega teede korda tegemisele õla alla pannud,“ märkis Ratas. Ta lisas, et oluline on tõhustada ka omavalitsuste ja maanteeameti koostööd, et korda saaks tehtud kohalikele kõige vajalikumad teelõigud.

Kolmapäeva alustas peaminister Viljandi haigla külastamisega, kus ta sai ülevaate Viljandi uue haigla-tervisekeskuse arendusplaanidest ja finantseerimisvajadusest. Kohtumisel Viljandi valla ja linna ning Mulgi ja Põhja-Sakala omavalitsusjuhtidega keskenduti esmatasandi arstiabi jätkusuutlikkusele. Peaminister märkis, et tervishoiutöötajate puudus on tõsine probleem üle Eesti ning see vajab lahendusi nii lähemas kui pikas perspektiivis. Tema sõnul on oluline noori arste igakülgselt toetada, et nad arstiteaduskonna lõpetamisel ikka Eestisse sooviksid jääda ning ka Tallinnast ja Tartust väljaspool töötada. Tema sõnul tuleb olla valmis paindlikeks lahendusteks ning lisaks majutuse ja transpordiga aitamisele rohkem hinnata ka regionaalset komponenti.

Peaminister külastas ringsõidu jooksul ka erinevaid kohalikke ettevõtteid – Baltimaade suurimat küünlatootjat AS Hansa Candle, pakiautomaatide ja -robotite tootjat AS Cleveron ning Viljandi Metall AS. Lisaks tutvus ta ralli MM-etapi ettevalmistustöödega ning pidevalt uueneva Kääriku spordikeskusega.

2 kommentaari
 1. Mida 6 kuud ago
  Reply

  sa tõed, kui põhjus on juba veeuputusest selge – need piirkonnad vajavad TÖÖKOHTI! Miks kõik koondatakse Harjumaale ja Tallinna, kui erimaksudega saaks suunata ka tööstust, töötlemist ja laostamist.
  Tavaline linlane võib küll maakohtades käia ja lullusid laulda, kuid ta jääb eluvõõraks ega taba Eesti elu tervikuna ega tea, mida rahvas igal pool vajab.

 2. Peep Leppik 6 kuud ago
  Reply

  Kaasmaalased!
  Selleks, et elu Lõuna-Eestist ei kaoks tuleb vastu võtta seadusi, mis siinset elu soosiks, see tähendab – pigistaks samas elutingimusi pealinnas ja selle ümbruses… Aga seda ei juhtu iialgi. sest enamuse poliitikute erahuvid on seotud ju Tallinna (ja üldse linnadega). Üürimajadel küll mõtet ei ole, sest Valga ja Tõrva kesklinn on niigi täis tühje maju…
  Noore põlvkonna “kasvatusest” ärgem rääkigemgi – enamusele sobib vaid mõni tunnike mõnes tähtsas büroos askelda… Valitsusliit – võtke maha juba üle 20 aasta kehtiv seadusakt, et lapsi ei tohi isegi koolis TÖÖLE PANNA! Ühe riigi jõukuse aluseks on TOOTMINE, mitte lihtsalt TÖÖKOHAD – neid on keskasutustes loodud tuhandete kaupa…

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.