Ratas: me ei hakka teist sammast ära kaotama

MIda teeksid inimesed, kui saaks oma pensionivara ise käsutada.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ei kavatse valitsus teise pensionisamba reformi nurjumisel hakata sammast täielikult kaotama.

“Koalitsiooniläbirääkimistel on olnud väga selgelt juttu sellest, et me oleme nõus kokku leppima, et see [teine pensionisammas] muutub vabatahtlikuks, aga kui te räägite, et kas me teeme uue eelnõu, kus me kaotame selle ära, siis me ei ole seda arutanud,“ ütles peaminister neljapäevasel pressikonverentsil ja lisas, et Keskerakond teise samba kaotamist ei toeta.

Rahandusminister Martin Helme on öelnud, et kui praegu riigikohtus arutusel olev pensionireform läbi kukkuma peaks, on järgmine samm teise samba täielik likvideerimine.

Riigikohus arutas sel teisipäeval suulisel istungil presidendi taotlust tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks. Riigikohtu üldkogu otsustab kohustusliku kogumispensioni reformi põhiseaduslikkuse oktoobris.

Kohustusliku kogumispensioni reformi jõustumisel antakse inimestele, kes ei ole veel pensionieas, õigus nõuda kõigi kohustusliku pensionifondi osakute tagasivõtmist ja neile vastava raha väljamaksmist, samuti pensioni investeerimiskontol oleva raha väljamaksmist.

Ühtlasi muutuks reformiga teise sambaga liitumine või sealt välja astumine vabatahtlikuks.

Ka antakse reformiga kindlustusvõtjale õigus öelda üles enne 2021. aasta 1. jaanuarit sõlmitud pensionileping ning saada kätte raha pensionilepingu tagastusväärtuses.

President Kersti Kaljulaid jättis kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse, millega kaotatakse kohustuslik kogumispension, välja kuulutamata tänavu 7. veebruaril. Riigikogu võttis seaduse muutmata kujul uuesti vastu 11. märtsil ja esitas selle presidendile väljakuulutamise otsustamiseks 16. märtsil.

Riigipea otsustas seadust mitte välja kuulutada ning pöörduda riigikohtusse taotlusega kuulutada see põhiseadusega vastuolus olevaks.

BNS

2 kommentaari
 1. Otsustusvõimetu 7 kuud ago
  Reply

  Jurka on kogu aeg olnud svenssonitest valitsejate pupujuku. Ise ta midagi ostustada ei suuda.
  Kuigi on matemaatiliselt selge, et kui raha annetama asudes oli keskmine palk 3 korda tänasest tillem, siis praegu välja võtta saaks palju vähem kordi keskmisest tagasi. Seega on suur osa annetatust vahepeal voolanud sposaatode taskutesse ja nood elavad lolide ja argade eestlaste kulul palmi all mõnusat elu.
  Vaja oleks hoopis sisse seada kõigile ühtse määraga tarbimismaks ja elatisrahadeks määrata 40% eelarvest. Seega käiks elatisraha surmaeelikutele, lastele ja santidele eluga kaasas ega oleks vaja mingid jama %%-ga nagu praegu. Tõuseb eelarve 7%, tõuseb ka elatisraha 7%. Ja langedes samamoodi. Aga ei, majandusseadusi ei tunta ja loli mängides loodetakse et ehk midagi ei juhtu. Ja kui juhtubki, siis tõstame rahval makse või mõtleme uusi juurde, las lol rahvas maksab!

 2. Kui 7 kuud ago
  Reply

  seda rahvaröövimise sammast ei tühistata, saan teha vaid järeldise, et ka sm Ratas pooldab rahva röövimise jätkamist vanas vaimus. Ehk täidab Kadrioru-Kata tellimust. Olevat ju viimane is eolnud selle totaka samba ehitajate seas. Saaks aga rahvalt rohkem raha kantida välispankuritele. Ja kui rahvas ise ei taha anda, siis tuleb seda teha sunniviisiliselt, uue samba abil. Ongi imelik, miks sammaste ehitamisega pooleli jäädi. Oleks võinud ehitada ka 3. ja 4. samba, ikka rahva kasuks ja rahva arvel, loomulikult sunniviisiliselt.
  Tundubki, et sm Ratas on petisterongist maha jäänud, nüüd oleks aeg neist ette rutata ehk rongi ette joosta ja ise pakkuda välja uusi sundsambaid. Rahva arvel ja rahva kasuks. Et õndsus ka meile kirstu saabuks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.