Ratas missioonisõduritele: teie töö on hindamatu väärtusega

Foto: Raul Mee

Stenbocki maja, 21. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud Eesti kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel aastatel 2018 – 2020.

Peaministri sõnul on Eesti kaitseväelaste professionaalsus ja lai kogemustepagas liitlaste seas kõrgelt hinnatud.

„Eesti sõdurite töö ohtlikes ja rasketes tingimustes, tihtipeale enda eluga riskides, on hindamatu väärtusega. Operatsioonidel teenivad kaitseväelased on meie julgeoleku eesliinil või isegi samm eesliinist ees,“ sõnas Ratas.

Hetkel teenib erinevatel rahvusvahelistel operatsioonidel üle 120 Eesti kaitseväelase.

Peaminister tervitab koos Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga rahvusvaheliste operatsioonide viimastel rotatsioonidel osalenud kaitseväelasi Stenbocki majas kaks korda aastas.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmQTFCxY

7 kommentaari
 1. Väga 4 kuud ago
  Reply

  õige! Jänkiväärtuste eest peab palgasõdur tapma teisi ja ohverdasma ka oma elu, kui vaja.

 2. Juhan 4 kuud ago
  Reply

  Missioonisõdur??? Missiooniga sõdur?
  NaftaOKUPANDI käpik.

  • Misjonäri 4 kuud ago

   mõiste on ajaga kõvasti muutunud. Kunagistestvalgustajatest on saanud igavese pimeduse toojad ehk lihtsalt massimõrtsukad.
   Sellepärast ei juletagi misjonäri nime kanda, vaid on võetud tarvitusele kas missioonisõdur või rahuvalvur. St et üks mõrvatakse teise rahu nimel. Ja kui tellimustöö eest ka hästi makstakse ehk antakse TÖÖD ning kodus midagi teha ei osata ega suudeta või taheta, siis sellised on esimesed taolist mõrvatööd ka tegema.

 3. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Venemaa pole meile midagi halba teinud. Eesti ei vaja sõjaväge ega okupatsioonivägesid siia, see vihastab vaid Venemaad ja on takistuseks heade suhete loomisele

 4. Soo 4 kuud ago
  Reply

  See et teenitakse rahvusvahelistel operatsioonidel on nagu tilk ookeani põhja. Jätkem toppimine oma nina teiste riikide siseasjadesse, meil on omal palju probleeme.

  • Nii 4 kuud ago

   kaa ei saa. Sest ilma meieta võtavad seal võimu Ameerikavastased jõud ja kes selle siis ära hoiab kui mitte Eesti palgasõdurid? Eks kuuluta mõttes ka Ratta Jurka: kallid Eesti poisid, Ameerika õlidollarite eest surma minema OLGE VALMIS! Ja meie palgasõdurid vastavad nagu üks pioneer: ALATI VALMIS!

  • Juhan 4 kuud ago

   See ei olw mitte tilk ookeani põhja, vaid tilk tõrva meepütis.
   Tilk naftaokupatsioonide tõrva iseseisvust ihkavate rahvaste meepotis.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.