Valitsus toetas parvlaev Estonia täiendava uurimise ettevalmistustega jätkamist

Parvlaev Estonia

Stenbocki maja, 1. oktoober 2020 – Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel jätkata parvlaev Estonia täiendava uurimise ettevalmistamist, sealhulgas konsultatsioone Soome ja Rootsiga.

Peaminister Jüri Ratase sõnul peab valitsus vajalikuks uurida täiendavalt parvlaeva Estonia seoses nädala algul avalikustatud infoga varem dokumenteerimata vigastusest laevakeres. “Jätkame tööd, et saaksime koostöös Soome ja Rootsiga vastused kõigile küsimustele, mis on uue info valguses tekkinud. Meile on äärmiselt oluline, et täiendav uurimine oleks sõltumatu, läbipaistev ja usaldusväärne,” ütles ta.

Ratas rõhutas ka, et täiendav uurimine peab toimuma, lähtudes varasemast tööst Estonia huku uurimisel ja kooskõlas 1995. aastal sõlmitud Estonia hauarahu lepinguga.

Riigisekretär andis tänasel kabinetinõupidamisel valitsusele ülevaate sõltumatu ja erapooletu uurimise ettevalmistustest. Valitsus toetas uurimise läbiviimiseks tehtavate ettevalmistuste jätkamist ning andis välisministeeriumile ülesande konsulteerida seejuures Soome ja Rootsi ametivõimudega. Juba varem on valitsus otsustanud, et uus uuring tuleb nendega koostöös läbi viia.

Riigikantseleile andis valitsus ülesande teavitada valitsuse otsusest hukkunute lähedasi esindavaid Eesti organisatsioone ning kuulata ära nende ettepanekud.

Valitsus jätkab uurimise ettevalmistuste üle arutelu järgmisel nädalal.

Discovery voogedastusplatvormil esmaspäeval avalikustatud dokumentaalfilmis näidati mullu septembris filmitud kaadreid, mis kujutavad seni dokumenteerimata vigastust laevakeres. Laeva parempoolses pardas on vähemalt nelja meetri kõrgune ja 1,2 meetri laiune vigastus, mida varem pole fikseeritud.

4 kommentaari
 1. Ootan 10 kuud ago
  Reply

  ülima huviga, millal ülimalt tark Jurka tuleb välja selgitusega, kuidas veeliinist pealpool asuv ava viib laeva põhja.
  Ning siis tahaks teada ka nende posijate nimesid, kes talle selle selgituse pihku topivad.
  Ning ärge unustage, et aasta pärast möödub 27 aastat ja 2 aasta pärast 28 aastat ning iga aastapäeva tähistamiseks tuleb keegi välja üha lollima mõttega. Huvitav, kes aasta pärast Margus Kurmi mängib?

  • vana 10 kuud ago

   Peaministri tarkus ei ole siin vajalik, tema kohus on hukkunute omaste nõudel käivitada uus ja täpsem uurimine.
   Margus Kurm on ka aasta pärast olemas või on teil juba teada tema saatuse üle otsustajate kohustused?

 2. uskmatu-toomas 10 kuud ago
  Reply

  Rootslased kambas siis tulemus on 0 ! Kas tõesti pole veel aru saanudud,et rootslased tegelesid kogu esialgse uurimise aja vassimisega ja meie uutele komisjonidele anti kätte materjale valikuliselt !
  Meie sõbrad,meie liitlased aga nende jäoks oleme aborigeenid !
  Kõikide ees seebita pugemine ei ole jätkusuutlik !

 3. Kui 10 kuud ago
  Reply

  kuskil on auk, siis tuleb see välja lõigata!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.