Aas: valitsus otsustab Nordica toetamise ülejärgmisel nädalal

Lennujaam Foto: Martin Ojala/Majandus- ja kommunikatsiooni ministeerium

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles neljapäeval toimunud valitsuse pressikonverentsil, et Nordicale riigiabi andmise üle otsustab valitsus ülejärgmise nädala alguses.

“Me oleme palunud ka vastavaid tegevusi Nordicalt, äriplaani ja kõike muud sinna juurde,” märkis Aas ja lisas, et 31. augusti kohtuotsus, mis puudutab Estonian Airi endiseid töötajaid, võib uue asjaoluna samuti otsust mõjutada.

Majandus- ja taristuministri hinnangul on nii Nordica äriplaan kui ka lennukipark jätkusuutlikud. “Allhanke tegevus selles olukorras on mõistlik tegevus ja samas võimaldab see meil hoida ka nii-öelda tagaust lahti, et juhul kui keegi ei taha siit lennata, siis on meil olemas oma ettevõte, kes saab sellega hakkama,” lisas Aas.

Rahandusminister Martin Helme nentis, et kui Nordica tõesti on Estonian Airi õigusjärglane, siis viimase pankrotisummad kukuvad Nordica sülle. “Me ei räägi mitte 30 miljonist, vaid me räägime, ma ei tea, 120 miljonist eurost ja seda ei ole valitsus isegi mitte arutanud,” märkis ta.

Valitsus otsustas aprilli lõpus Nordica tulevikuedu tagamiseks suurendada aktsiakapitali ettevõttes 30 miljoni võrra, mis kvalifitseerub riigiabina. Euroopa Komisjon on vastava riigiabi loa selleks ka andnud.

Harju maakohus tegi selle aasta 31. augustil otsuse, mille kohaselt peavad Nordica ja Transpordi Varahaldus maksma õigusjärglastena pankrotistunud Estonian Airi töötajatele välja 2015. aastal maksmata jäänud töötasu.

Nordica kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles toona BNS-ile, et ettevõte plaanib otsuse edasi kaevata.

Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aastal pärast seda, kui selgusid Euroopa Komisjoni uurimise tulemused, mille kohaselt andis Eesti Estonian Airile ebaseaduslikku riigiabi.

BNS

2 kommentaari
 1. Milleks 4 kuud ago
  Reply

  nii lollakas pealkiri – TOETAMISE? Vaja oleks otsustada MITTEtoetamine. See peaks olema põhiline.
  Ning millist äriplaani on mõtet nõuda, kui kõik kisub kiiva. Kas keegi nõiub ise oma lennukid välja, et saame need tasuta? Ja kuhu saame lennata, kui igal pool ootab Uhannisatikas ees? Enne tuleb sellele kööga teha. Piir kinni, kolded sisse piirata ja nakatunud valve alla. Varsti oleme nullis ja meie poolt võib lendamine lahti minna. Sama teeks ka teised ja ongi satikaeelne seisund taastatud. Kuid ka siis ma sellesse Nordikasse ei usu. Me ei valmista ise lennukeid, vaid peame rentima, ning raske raha eest. Meil pole suuri lennuliine, kust saaks mingigi kasumi. Sisse tooks vaid leppereisid turistidele, kuid palju neid reise tellib? Pealegi peame tegema lennukitele tehnilist hooldust, 100% me seda ei suuda, ikka tuleb tellida välismaalt ning raske raha eest. Meie väiksus ei võimalda pidada ülal 15…20 lennukit, alla selle aga kasu ei saa. Taavike seda aga ei jaga. See rahva raha pildumine tuleb lõpetada!

 2. Pange 4 kuud ago
  Reply

  sellele lookesele uus pealkiri:
  Aas: valitsus otsustab järjekordse rahva röövimise ülejärgmisel nädalal.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.