Lasnamäelased tahavad kaasava eelarve protsessi laiendada

Lasnamäe kanal /Foto MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Lasnamäe linnaosakogu tegi möödunud nädalal Tallinna linnavalitsusele ettepaneku muuta kaasava eelarve eelnõud nii, et linnaosavalitsus saaks korraldada paberkandjal hääletamist väljaspool oma ruume, näiteks kaubandus- või kultuurikeskuses.

„Linnaosakogu soovitas võimaldada kaasava eelarve hääletuse läbiviimist lisaks internetis ja linnaosavalitsustes ka mõnes muus avalikus kohas,” ütles Lasnamäe vanem Vladimir Svet.. “Selle eesmärk on muuta kaasava eelarve hääletus ligipääsetavaks ka neile, kes internetti aktiivselt ei kasuta või ei soovi kasutada, ent siiski tahavad selles protsessis kaasa rääkida. Linnaosakogu seisukoha mõte on selles, et linnaosavalitsus saaks korraldada paberkandjal hääletamiseks punkti väljaspool oma ruume, näiteks kaubandus- või kultuurikeskuses.”

„Meie linnaosas on päris palju eakaid inimesi, kelle jaoks võib interneti teel hääletamine olla keeruline. Samas linnaosavalitsuse hoone ei asu paljude inimeste jaoks väga kodu lähedal. Seetõttu oleks hea, kui mõni hääletuspunkt oleks veel avatud mõnes tõmbekeskuses,” sõnas muudatusettepaneku esitanud saadik Aleksandr Zdankevitš.

Tallinna linnavalitsus algatas kaasava eelarve eelnõu menetluse 14. oktoobril, edastades selle projekti linnaosakogudele arutamiseks ja ettepanekute tegemiseks. Nende arvamust oodatakse 30. oktoobriks, mille järel edastab linnavalitsus eelnõu Tallinna Linnavolikogule menetlemiseks. Esialgse ajakava järgi plaanitakse kaasava eelarve ideekorjega alustada 16. novembril ja hääletus peaks toimuma jaanuari teises pooles.

Tallinna kaasav eelarve on kavandatud linnaosapõhiseks, kus igale linnaosale on planeeritud umbes 100 000 eurot rahva poolt valitud investeeringu tegemiseks. Eelnõu järgi hakkab hääleõigus olema kõigil Tallinna elanikel alates 14. eluaastast. Et hääletus loetaks toimunuks, peab igas linnaosas sellest osa võtma teatud hulk inimesi, Lasnamäel on selleks 1500 hääletajat.

1 Kommentaar
  1. Pole 2 aastat ago
    Reply

    juba 15 aastat Lasnamäele sattunud. See pilt on ikka õudne küll. Rohelust pole, muru ei tule siin arvesse, ja eks sedagi sotstöö korras pügata, et vähem rohelust oleks, see ju linnavalitsuse juhtivjobude eesmärk.
    Kuid kividžungel on võimas. Ilma mingi iluta kastid. Võiks käia korraks Türgis, siis näete, kuidas saab ka korterelamuid kenasti paigutada ja kaunistada. Kuigi seal on kuiv ilmastik ja ei saa lootagi kõrgete puude peale, on allkorrustel ikkagi roheline väljavaade või vaade merele. Mulle isegi tundub, et enne Mustamäe mahalammutamist tuleks lammutama hakata Lasnamäe kaste.
    Ning mul palve Kesknädala kaudu Lasnamäe linnaosavalitsusele: võtke loosiga näiteks 4 maja ja andke sealelavate inimeste perenimed. Siis on näha, palju siidorove, pitroove ja ivanoove kuskil elab ja kas leidub ka mõni Ants või Juss ning milline on nende omavaheline arvsuhe.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.