Reitingud: Keskerakond tõusis populaarseimaks erakonnaks

Keskerakond tõusis Turu-uuringute küsitluse järgi oktoobris Reformierakonna ees populaarseimaks erakonnaks, edestades viimast napi ühe protsendipunktiga, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale hääle 27 protsenti valijatest ning Reformierakonnale 26 protsenti valijatest, veel septembris oli populaarseim erakond Reformierakond 27 protsendiga ning Keskerakonna toetus oli 24 protsenti.

EKRE toetus septembriga võrreldes pisut tõusis – 16 protsendilt 18 protsendile, sotside reiting langes aga 11 protsendilt üheksale protsendile ja Isamaa toetus jäi septembriga võrreldes samaks – viis protsenti.

Parlamendivälise Eesti 200 toetus langes üheksalt seitsmele protsendile.

Ülejäänud erakondade toetus jääb alla valimiskünnise – Eestimaa Rohelisi toetab kolm protsenti, Eesti Tulevikuerakonda üks protsent ning muid erakondi üks protsent valimiseelistust omavatest täisealistest Eesti kodanikest. Küsitletutest kolm protsenti annaks oma hääle üksikkandidaadile.

BNS

5 kommentaari
 1. Aga 4 kuud ago
  Reply

  teiselt ajuloputajalt osteti küsitlus, et keskbande jääb muutustevaenlastele ikka alla.

 2. Reformierakond on kehtetu sellest ajast saati mil neile avaldati umbusaldust ja nad pidid lahkuma valitsusest sest nad ei suutnud riiki juhtida.
  Usalduse kaotanud firma pankrotistub aga erakond maksumaksjate rahaga ostab reklaamartikleid milledega üritab osta usaldust.

 3. Jah 4 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on alati olnud parim erakond ja on hääli saanud tublidr inimeste käest hea töö ja hoolitsuse eest. Tore erakond oli ka Rahvakiit mis aeti laiali kartuses et ühineb Keskerakonnaga. mulle meeldib praeguse valitsuse sisepoliitika. Praegusel valitsusel polnud kerge alustada sest Ansipi valitsuse ajal vaesus aina kasvas, majandus seiskus, arstiai saamise võimalus kohapeal kaotati ära jne jne.

 4. Tõnis Viilol 4 kuud ago
  Reply

  Kahju Kaja Kallasest. Minu sõber käis siin ja paar ajalehte käes. Kaja ikka luitunud ja tülpinud igasugustest plaanide haudumisest. Lõpuks vahepeal lõi ta õitsema ja lausa säras. Sõber ütles,, et Kaja suurest õnnest lausa pritsib kust. Nüüd aga kõik muutus. Kaja pritsib sappi. Kaja jälle nagu lubjane. Valitsuse kukutamine ei läinud läbi. Ei ole see Ratas põrandakalts nagu ta öelnud on. Praegune valitsus tegutseb üsna asjaliselt edasi. Mina ei ole Ratta fänn ja tige temale Savisaare reetmise eest. Ükskord reetja, reedab uuesti. Elu näitab ja näeme kas see tõele vastab.
  Kajakene kasutab kõik selleks,, et mustata.. Savisaare kukutamisel Kallaste ütlemine oli, et kõik moodused lubatud. Kahuks meil puudub seadus mis laimajad, süüdlased kohtupidajad jne tunnevad ennast turvaliselt. Ei süüdistust ei karistust. See valitsus peab aga lõpuks selle rumala olukorra kaotama.
  Reformid, sotsid jne kardavad, et lendavad atstafku nagu eemaldati valitsemiselt Reiljan. EKRE peab lööma korra majja kohtutes, prokuratuuris jne.
  Keda ma valin? Ainukesena võin usaldada praegust koalitsiooni. Kui tahate, et vana korduks, valige reforikud, selgrootud sotsid (nemad on olnud läbi aegade nagu litsilapsed). Tõmmatakse nii ja naa. Panustame siis EKRE-le ja Keskerakonnale.
  Kui keegi siin Eestis midagi muudab, siis just nemad.

 5. Oluline 4 kuud ago
  Reply

  oli ka see, kuidas Luige Hansu sopakirjanikud KaKat igale poole sokutasid, et too saaks mitte millestki mammutit sünnitada. Ja kõrvalt kraaksus üdipunane Kristina ja pedemeelne Ints samuti mitte vähe. Ära osteti ka perearst Karmen Joller, kes vististi otsib omale riigikokku sokutamiseks sobivat bandet. Me ju tegelikult ei teagi, on ta pedemeelne või vastane. Kui pedemeelne, siis on tema koht Эстония99-s või pedesotsides.
  Ehk saame veel mõne ümbersündi või kapisttulekut näha ja kuulda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.