Kuue lapse ema Mailis Repsi kaitseks

Mailis Reps Foto: Joakim Klementi / Scanpix

Vsevolod Jürgenson, Mustamäe Linnaosakogu liige 

Rahvaküsitluse foobijat põdejate võitluses traditsioonilise perekonna vastu, on Eestis jõutud järjekordse alatu tähiseni – sanktsioneerimata jälitustegevust harrastanud Õhtulehe ajakirjanikud algatasid meediapeksu, mille ohvriks langesid haridusminister Mailis Reps ja tema kuus last.

Mailis võiks naisena olla eeskujuks paljudele. Tasakaalukas ja tegus poliitik, hariduse edendaja, kuuele lapsele elu andja – kas seda on vähe? Äärmusliberaalsete võrdsuslaste jaoks kindlasti, sest mis oleks meeldivam, kui abielureferendumi eel valada tubli ema üle korruptsioonisopaga, vibutades hoiatavalt sõrme, et näete siis, millised need emad on, veavad lapsi riigi autoga ja lasevad ministeeriumi palgalehel seisval autojuhil mähkmeid vahetada!

Suhtumine emadusse on meie riigis pidevalt halvenenud. Sotsiaalmeedias kohtab kommentaare, kus kirutakse mammasid, kes lapsekärudega jalutades takistavad kõnniteel kimavaid rattureid ja keda tuleks seetõttu füüsiliselt karistada. Paljulapselised emad on harjunud sellega, et neis nähakse vaimust vaeseid, kes ei mõista pereplaneerimise kõrget kunsti. Meedias levib paduroheliste kuritegelik hala, et lapsed on keskkonnaohuks ning mida vähem neid sünnib, seda puhtam on maailm.

Kogu selle hingetu materdamise taustal pole imestada, kui Õhtulehe kalestunud seltskonnale tundub igati normikohane lapsi kuu aega jälitada, teha neist salaja fotosid, ja kõike vaid selleks, et rünnata nende ema.

Eesti poliitiline kultuur on opositsioonis tigestunud reformistide ja sotside räuskamise tõttu juba ammu langenud räpase mudamaadluse tasemele. Millegipärast on poliitikutele hakanud üha enam tunduma, et edu ei too mitte riigi majandust ja kodanike toimetulekut kindlustava poliitika kujundamine, vaid vastase tümitamine ja kõrri kargamine. Kui peaminister Ratas hundikarjaga kaasa ulumise asemel üritab poliitilist agendat veidigi inimlikes piires hoida, süüdistavad oponendid, kuid üha sagedamini ka omad, teda liigses pehmuses, sest meie, tublid eestimaalased oleme ju harjunud, et rusikas ja lahmiv ning lajatav sõna otsustavad võitja.

Mailis Repsi ümber kujunenud olukorras, tuleks veel südametunnistuse säilitanud ühiskonna osal mõelda, kuidas kaitsta Eestit lõpliku põhjamineku eest, sest maa, kus ei hinnata emadust, kannab surmamärki.

Parim, mida hetkel teha võiksime, oleks lõpetada kuue lapse ema sadistlik meediapeks ning keskenduda tõsisetele probleemidele, mida meil jagub. Ministri ja emarollide segiajamine pole patt, mille eest risti lüüa. Tõstku see kivi, kes on kõigist pattudest puhas, teised lugegu kümneni! Vaid diktatuuririikide piinakambrites koheldakse emasid ja lapsi teiste klientidega võrdselt, kultuurses maailmas on nemad eelistatud seisundis. Nii peaks see olema ka Eestis.

 

9 kommentaari
 1. 1)Peamine probleem seisneb sisevaenlastes kes ei lase tekkida kodanike ühiskonnal millest jutustavad Andro Roos ja Harry Raudvere jpt.
  Enne teist maailmasõda valitses Eestis ühistuline liikumine nii panganduses kui majanduses jne.
  Ühistuline liikumine seob rahvast omavahel aga kapitalistlikud suhted hoiavad inimkonda vaenujalal.
  2) Mailis Repsi transpordi peale kulub ainult tsipakene aga samal ajal
  Eesti nuumab Venemaad tanklate ja gaasitorude kaudu .Eesti Igal aastal kingib Venemaale 10 miljardit eurot. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ning maagaasi peale. Selle asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil mis on müügil internetis paarisaja euro eest.
  Vesiniku kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli asemel.

  • Eesti nuumab Venemaad 2 aastat ago

   Elektriautode tootmine on poole odavam sisepõlemis mootoritega autodest.
   Kui riik ise toodaks elektriautosid siis saaks neid jagada kodanikele omahinnaga.

 2. Ei 2 aastat ago
  Reply

  poolda rahva rahaga sahkerdamist. Kui ei suuda selle palgaga välja tulla, mingu Mailis tasuvamale tööle.
  Kui aga tööd teha ei oska ega viitsi, siis mõelgu paljusid lapsi ta suudab ülal pidada.
  Pole mõeldav, et keegi saab 10 last ja siis sokutatakse ta ministriks, et oma lapsi toita. Kõik peab olema ikka vastavuses. Meil on niigi igasugu abirahasid kuhjaga, mõned ainult laste abirahal elatuvadki.
  Mailislikku petmist saab heaks kiita ainult samasugune petis.

  • vargus 2 aastat ago

   Vargus jääb varguseks, ilustagu jürgensonid ja rattad seda, kuidas tahavad.Kui minister läheb nii ülbeks, et tööajast ja tööautoga ning juhiga kablutab välismaale pukama, siis kuidas seda nimetada, kuidas seda kaitsta saab?Vsevolod, kas teil piinlik pole siin korruptandi kaitseks sellist möga ajada?
   See moor tuleb lahti lasta.Ekre ministrite keppimise juures olite krt vait või Rtas ohkis kahetsevalt: nii ikka ei tohi…Aga nüüd?Ratas, oled kaheprsega möku.

  • to Vargus 2 aastat ago

   kust küll pärineb sinu info et Horvaatias käidi koos autojuhiga, seni on räägitud vaid bussi kasutamisest. Ei poolda ka seda, aga sinu sõnakasutus reedab, et tegemist kaikamehega ja innustust saad Mart Helmelt, aga seekord märkasin, et ülejäänud EKRE saadikud on märksa vaoshoitumad ja see annab lootust, et ehk lõpuks saab see Valitsus ka sisulisele tööle keskenduda. Aga ekreiitidele pole muud soovida kui et, ega teil just palju valikuid polegi. Kui tahate võimul olla, siis tuleb teistega arvestada ja kui ei soovi, siis opositsioonis on pakkuda selline pikema-ajalisem peatuskoht ja uskuge ega teilt seda kohta ära võtta ei taha mitte keegi, saate seal pikalt mõnuleda.

 3. Maali Maalt 2 aastat ago
  Reply

  tülgastav kuidas see korruptant oma lapsed kilbiks ette lükkab…

 4. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Vsevlad6ka Jurgenson. Kusimus on selles. kas foobijad p6evad teisi foobijaid v6i ainult foobiaid .

  Kas oma poliitilises v6ltsv6rd6iguslikkuses meie ugride Kaleva anastajatele (Taanilinnaks) jatnud RSR-i pukki jaetud ja juurde pandud iga umbkultuurne ja umbkeelne on lihtsalt meile millegi v66ra muuja v6i on ta muua?

  Tsiteerin Vsevolodi:

  “ …kuue lapse ema sadistlik meediapeks …risti lüüa. Tõstku see kivi, kes on kõigist pattudest puhas, teised lugegu kümneni! Vaid diktatuuririikide piinakambrites koheldakse emasid ja lapsi teiste klientidega võrdselt, kultuurses maailmas on nemad eelistatud seisundis. Nii peaks see olema ka Eestis.”

  Usna ebaugrieestlaslikult reljeefne s6nakasutus Vsevolodilt. Seda v6ib vist nimetada lausa shariaatlikuks v6i vahemasti pandeemusuhull-likuks?

  Mille alusel v6tab uks ugride kultuuri suhtes umbkultuurne linnaosavanem endale 6iguse avalikkusele teatada, et ulalloetletud kriteeriumite alusel peaks nii olema ka Eestis? Kellekultuurne maailm see selline on niisugusel kujul ugride riigi pealinna j6udnud?

  K6ige huvitavam, et Vsevolodi arust on emade ja laste diktatuuririikide piinakambrites teistega v6rdselt kohtlemise demokraatia talle ja meilegi vastuv6etamatu. Aga kas mitte(ametlikult)diktatuuririikide piinakambrites on niisugune kohtlemine demokraatlikult vastuv6etav ja peaks olema meiepoolt heakskiidetud?

  Siililegi on selge, et Reformierakonna , SDE ja Roheerakonna sionistide praegune peamine polittiline eesmark on kangutada paregust valitsust, kes on sealhulgas end avalikult sisult omarahvust soosivaks kuulutanud (iseasi, kas ta oma tegemiste alusel selleks ka tegelikult liigituda saab?).

  Aga, kas naiteks Ratase valitsuse ajal, kui Meelis Kaldalut poliitpiinati tema valimisliidu poliitn6udmiste (tuhistada ebaseduslikkudel alustel haldusreformi korraldamatuse ajal korraldatud valimiste tulemused) t6ttu 26.10.-26.12.2017. Tartu vanglas, tema kambris oopaevaringselt tuld mitte kustutades ja temaga valimisliidu “Sudamega Tartu” kaasasutanud Reio Lauritsat poliitpiinati alates 26.10.2017. kuni 2018. aasta kevadeni Jamejala Psuhhoneuroloogia statsionaaris selgelt p6hjendamatul (ka, kui oleks tema psuhhonarkomurgitus vahegi millegi objektiivse diagnoosimisega olnud p6hjendatud) surnuksmurgitamise eesmargil ja kohustati taasvangistuse ahvardusel edaspidigi sellele tapmisele alluma ja seda piinamist jatkati kuni 2019. martsi valimisteni,

  kas nende Reformierakonna nutuvabamuuri poolt poliitpiinamiste tellimuste poliittaideviijate puhul

  (ma poorasin Ratase tahelepanu sellele 28.12.2018. kl 16.45 talle saadetud otses6numiga ning kinnitasin seda 30.12.2018. USA saatkonna ees korraldatud ja 2.01.2019. Vene saatkonna ees korraldatud pikettidega, kuid siiski lubas Ratas valismaalt poliitpagendusest tagasisaabunud Meelis Kaldalu Tartus Psuhhoneuroloogia statsionaari, poliitilise vangistamise eesmargil korraldatud p6hjendamatuks ekspertiisiks 3 nadalaks, poliitvangistada taas septembris 2020)

  ei ole tegemist samaselt inimese jarglaste saamise ja uleskasvatamise sihiliku, pikajalise ja jarjekindla poliittakistamisega, Reformijuutidega v6ibolla tulevikus uhte heita sooviva Ratase ja tema poliitkaaslate poolt?

  Kas Vsevolod oma eesti kultuuri suuresti muutvas tulihingelisuses tahab ja poliitsuudab nuud RSR-i ladvikus koguda kokku vajaliku rahalise kompensatsiooni selleks, et heastada Meelis Kaldalule ulalmainitud viisil 2-kuulise poliitvangistusega ning 3-nadalase poliithullustamisega tekitatud ulekohus ja Reio Lauritsale 8-kuulise poliithullustamisega statsionaaris ja vahepealsel ajal mittestatsionaaris tekitatud ulekohus ja lisaks kompenseerida neile ka selle aja jooksul laste saamise ja uleskasvatamise v6imaluse puudumise kahju, kuna valitsus tervikuna on olnud niiv6rd pikaajaliselt ja retsidiivselt kuritegelik, et pole soovinud seda poliitrahast kompenseerida?

  Kas Vsevolod ei arva, et kui Ratas ei ole tahtnud nende poliitrvangistuste eest Reformi nutuvabamuurlastele kas fuusiliselt v6i administratiivselt vastu l6ugu lajatada ja on siiani soosinud ka Elmar Vaherit oravast politseijuhina, kes ei taha lasta rahvuslastelgi seda teha, siis ta soosib seda, et (tsitaat Vsevolodilt):

  “Eestit ei kaitsta lõpliku põhjamineku eest, sest maa, kus ei hinnata emadust, kannab surmamärki…”

  ja seda emadust tekitavat isadust ei pooliitv6imaldata teostada? Kuigi on poliitv6imaldatud teostuda nii sellel, et Reformierakonna poolt Eestisse poliitimporditud rabil on Eestis tekkinud 10 last ja ka Ratase poolt soositud, MRP Rail Balticut AECOMi heaks sisseostval ule-Eestilisel poliit(bussi)oligarhil ja uhel peamisel nutuvabamuurlasel, Tiit Pruulil on neid naiteks ka vaga palju? Raakimata neist kull vahemlapselistest, kuid siiski Eesti tanapaevases m6istes paljulapselistest Ratasest ja Helmedest.

 5. Just 2 aastat ago
  Reply

  Mailis tunnistas, et ta pole kunagi sellele mõelnud, et tema ei tohi rahva tagant varastada. Et kõik teised ju nii teevad, miks siis tema ei või.

 6. harry 2 aastat ago
  Reply

  Toobit«8

  Tobias ei sure pruudikambris
  8
  1 Kui nad söömise olid lõpetanud, siis nad viisid Tobiase Saara
  juurde.
  2 Aga sisse astudes meenusid temale Raafaeli sõnad ja ta võttis
  suitsutamiseks tuhka, pani selle peale kala südame ja maksa ning
  suitsutas.
  3 Kui kuri vaim seda lõhna haistis, siis ta põgenes
  Ülem-Egiptusesse ja ingel sidus ta kinni.
  4 Kui uks oli suletud mõlema tagant, siis Tobias tõusis voodist
  ja ütles: „Tõuse üles, õde, ja palvetagem, et Issand halastaks meie
  peale!”
  5 Ja Tobias alustas, üteldes: „Ole kiidetud, meie vanemate Jumal,
  ja olgu igavesti kiidetud sinu püha ja auline nimi! Kiitku sind taevad
  ja kõik sinu looming!
  6 Sina lõid Aadama ja andsid temale Eeva, tema naise, abiks ning
  toeks. Neist on inimsugu sündinud. Sina ütlesid: „Inimesel ei ole hea
  üksi olla, me teeme temale abi, kes on temaga sarnane.”
  7 Ja nüüd, Issand, mina ei võta seda oma õde mitte hooruse pärast,
  vaid tõemeelselt. Lase mind armu leida ja koos temaga vanaks saada!”
  8 Saara ütles koos temaga: „Aamen.”
  9 Ja nad mõlemad magasid sellel ööl.
  10 Aga Raguel tõusis üles, läks ja kaevas haua, üteldes: „Küllap ka
  tema sureb!”
  11 Kui Raguel oli koju tagasi tulnud,
  12 siis ta ütles oma naisele Ednale: „Läkita üks tüdrukuist
  vaatama, kas ta elab! Kui mitte, siis matame ta ja keegi ei saa
  sellest midagi teada.”
  13 Ja tüdruk läks, avas ukse ning leidis mõlemad magamas.
  14 Välja tulles kuulutas ta neile, et ta elab.
  15 Siis Raguel kiitis Jumalat, üteldes: „Ole kiidetud, Jumal,
  kõige puhta ja püha kiitusega! Kiitku sind sinu pühad ja kogu sinu
  looming! Kõik sinu inglid ja valitud kiitku sind ikka ja igavesti!
  16 Ole kiidetud, et oled mind rõõmustanud, et minule ei sündinud
  nõnda, nagu ma kartsin, vaid et sa talitasid meiega oma rohket halastust
  mööda!
  17 Ole kiidetud, et halastasid kahe üksiklapse peale! Osuta neile,
  Issand, heldust ja lase neid elada tervises, rõõmu ja armuga!”
  18 Siis ta käskis kodakondseil haua kinni ajada.
  19 Ja ta korraldas neile pulmad, mis kestsid neliteist
  päeva.
  20 Ja Raguel vannutas Tobiast, enne kui pulmapäevad olid lõppenud,
  et ta ei läheks ära varem, kui need neliteist pulmapäeva on mööda
  läinud.
  21 Alles siis võis ta võtta poole tema varandusest ja tervisega
  minna oma isa juurde! „Ja ülejäänud osa saad siis, kui mina ja minu naine
  oleme surnud.”

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.