Ratas: esitan uue ministrikandidaadi lähiajal

Jüri Ratas

Peaminister Jüri Ratas teatas reede õhtul oma sotsiaalmeediapostituses, et esitab haridus- ja teadusministri ametist tagasi astunud Mailis Repsi asemel uue ministrikandidaadi lähiajal. 

“Täna on raske päev. Otsustasime mitmeid piiranguid COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks. Õhtu tõi veel ühe raske uudise. Kohtusin Mailisega, kes teatas oma tagasiastumisest. Mailis on vaieldamatult tugev minister, pikaajaline erakonnakaaslane ja hea sõber. See on kahtlemata suur kaotus nii haridusvaldkonnale kui ka valitsusele,” märkis Ratas.

Ratas meenutas, et Mailis Reps on olnud neljakordne Eesti haridus- ja teadusminister ning asjatundlik riigikogu liige ning töötanud 17 aastat ka Keskerakonna heaks, juhtides erinevaid erakonna organisatsioone ja kuuludes erakonna juhatusse.

Ratas tänas Repsi ülisuure panuse eest ja soovis talle palju edu ja jõudu riigikogus, kuid eeskätt oma pere hoidmisel ja armastamisel.

8 kommentaari
 1. 1)
  Mailis Repsi kulud transpordile olid pisikesed.
  Eesti kingib Venemaale 10 miljardit eurot igal aastal. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ning maagaasi peale. Selle asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil mis on müügil internetis paarisaja euro eest.
  Vesiniku kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli asemel ning hoonete kütmiseks.
  Vesiniku saadakse veest vesiniku lahutamisega.
  2) Mailis Reps oli valmis juurutama Soome eeskujul kooliharidust kus puuduvad kodused tööd…
  Vaata Michael Moore dok.filmi Soome haridusest.

  P.s.
  Reformierakond on kehtetu sellest ajast saati mil neile avaldati umbusaldust ja nad pidid lahkuma valitsusest sest nad ei suutnud riiki juhtida.
  Usalduse kaotanud firma pankrotistub aga usalduse kaotanud
  erakond…maksumaksjate raha eest ostab reklaamartikleid ja nendega koos usalduse.
  Usalduse kaotanud erakond avaldab umbusaldust koalitsioonis olevaile erakondadele…

 2. Eesti kinkis Venemaale Tallinna sadama terminali mille omanikuks sai Hodorkovski.
  Ükski minister tagasi ei astunud.

 3. Tõnis Viilol 1 aasta ago
  Reply

  VIGADEST EI ÕPITA JA ASTUTAKSE IKKA JA JÄLLE REHALE.
  Ratas hindas ennast üle. Ta oli kaasa teinud Savisaare põrmustamisele. Ka Reps sama.
  Ratta esimesed suured vead olid Tallinna TV kaotamine. Ta ei ole just tugev juht ja öeldakse, et kala haiseb peast. Tõeline juht ja majandusmees oli Savisaar. Rattast ei saa kunagi nii tugevat isiksust ja mõistuselt on nõrgem. Võimu janu on ju suur olnus. Unustas vaenlased ja naudib võimu. Reformikad aga on läbi aegade koos igasuguste kallastega tegelikult praktikaga kurjategijad. Fondi rahad. Igasugused kilekotis ja ämmad. Nemad juba tänu praktikale oskavad silma peal hoida ja strateegia ette valmistada. Reformikatest on saanud jahimehed. Ratta juhitud valitsusest aga pardid. Põmm – ja esimene part lendas ja põmm, teine part lendas ja põmm, kolmas part lendas jne. Nüüd siis põmm ja haridusminister lendas. Uskuge mind, jaht käib edasi ja uus põmm viib Ratta saali.
  Kõik kes istuvad valitsejatena kohtadel on unustanud, et vargad ja kaabakatel on kerge leida teisi kaabakaid ja nagu sihilikult tehakse vigu. Ega Repsu ei viinud sulimisele aeg- vaid kohe kohale panemisest alustas enda elu mugavaks tegemisega.Oma kattevarjuks arvas enda laste rohkuse. Ka mina ei saanud tükk aega aru milleks see haridusreformi peale surumine. Nüüd on selge koolide sulgemise põhjus.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Sellega tühjendatakse maa inimestest. Lapsed suunduvad loodavatesse või juba loodud uutesse koolidesse suurtes keskustes. Vanemad lahkuvad koos nendega. Need, kes maale elama jäävad surevad vanadusse. Nii ei ole palju vastuhääli kaevanduste tulekule jne. Maa saab riik odavalt kokku osta. Teravilja ju ise ei pea kasvatama. Põllumehele näidatakse trääsa ja kaua nad vastu ei pea. Meil ei ole vist ühtegi teravilja elevaatorit siin ja teravili hoiul Soomes. Metsad võetakse juba praegu maha ja eestlased, kes võimelised töötama, suunduvad teistesse riikidesse. See on suur kasum riigi tuludesse. Sealt ju laekub riigile suur tulumaks, mis ületab mitme kordselt meil töötavate töölistelt laekuva tulumaksu.

 4. Haridusele 1 aasta ago
  Reply

  see kaotus küll ei olnud. Kuid olen ka kindel, et keskbandes ei leidu sellist asemikku, kes selle jätkusuutliku mandumise ära lõpetaks.

 5. tõnn 1 aasta ago
  Reply

  KE ongi jõudnud oma nime juurde, nii keskel, et ei saa mitte aru, kus ta on. ei liha ega kala! ja ratas on nende vääriline esindaja. mäletab ehk keegi, kuidas mihkel raud küsis talt oma kolmeraudses, et milline teie seisukoht on, või teie seisukoht ongi, et teil seisukohta polegi. see oli aga nagu vesi hane selga, ikka veeretas oma sisutühja ratast edasi ( või tagasi?)

 6. Varst sisuliselt ei karistata. 1 aasta ago
  Reply

  Ministri tegu oli vargus, varjamine ja valetamine. Ministri kohalt minema kuid saalis edasi. Kuidas ja miks see nii on. Tegelikult on ta ju varas ja töötanud meie rahva vastu. Sellega peaks ta vaieldamatult poliitikast lendama ja ta ei saa kuidagi meid esindada. Vargad, sulid valetajad võivad siis meid valitseda. Neil tõotus ju ka antud. Aususe, heaolu, rahva teenimine on neil ju vandega kinnitatud.
  MEID ON LÄBI KÜMNETE AASTATE VALITSENUD KAABAKAD, SULID, VARGAD JA SEDA LOETAKSE NORMAALSUSEKS. SEDA NIMETATAKSE DEMOKRAATIAKS.

 7. Mina 1 aasta ago
  Reply

  ministriks ei sobi, sest ma pole valmis varastama ega petma. Nii et mind kustutage võimalike uute mailiste nimekirjast ära.

 8. Pööbel ei tohi varastada. 1 aasta ago
  Reply

  Kui ka pööbel varastab, siis ministritel ja muidusööjatele joob varguseks vähe.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.