Toom: paljulapselist ministrit toetagu tööle pühendumist lubav pakett

Keskerakondlasest eurosaadik Yana Toom ütles neljapäeval ETV saates “Esimene stuudio”, et kui tahetakse, et paljulapselisel pereemal oleks võimalik olla minister, siis peab seda toetama teatud pakett ning ühiskondlik kokkulepe, vahendas ERR-i uudisteportaal.

“Ma ei kiida heaks seda, mida Mailis tegi, aga ma ei hakka teda ka hukka mõistma, sest esiteks, mulle ei meeldi kooris laulda. Ja teiseks, selleks, et teda hukka mõista, peab olemas ikka moraalne majakas, mida ma ei ole,” ütles Toom.

Yana Toomi sõnul on Õhtulehte jälitustegevuses süüdistada arusaamatu, sest seaduses pole sellele isegi konkreetset definitsiooni.

Õhtuleht kirjutas teisipäeval, et haridusminister Mailis Reps (KE) laseb ministeeriumi autojuhil sõidutada oma lapsi kooli ja huviringidesse. Õhtuleht kirjutab, et jälgis haridusministeeriumi autojuhi käike kuu aja jooksul kokku kolme juhusliku tööpäeva pärastlõunal. Neist kõigil tegeles lehe andmeil autojuht ministri asemel tema laste sõidutamisega.

“Peaks aru saama ka sellest, et see on uuriva ajakirjanduse töö osa, ilma selleta ei ole võimalik seda tööd teha. Aga kui me tahame piirata ajakirjandust vaid sellega, et nad levitavad meie pressiteateid ja intervjuusid, siis me oleme teel Ungari poole,” lausus Toom.

Samas kirjutas Toom sotsiaalmeedias, et laste piltide avaldamist ta heaks ei kiida ning nimetas seda lausa alatuks.

Toom lisas, et kogu lugu näitas väga selgelt kitsaskohti ja tuleks need kitsaskohad läbi vaadata ja probleem lahendada. “On lausa mitu asja, mis tuleks muuta, et tulevikus selliseid asju vältida.”

“Kui me tegelikult tahame, et Eesti Vabariigis oleks võimalik paljulapselisel pereemal olla minister, siis selle juurde peab ilmselt kuuluma ka mingisugune pakett, mis võimaldab sellel inimesel pühenduda tööle 24/7,” lausus Toom.

“Sest selge on see, et paljulapseline üksikvanem ei suuda ise kogu oma majapidamist hoomata. Kui me tahame, et inimene töötaks nii nagu on ministrile kohane. Aga selleks peab olema ühiskonnas kokkulepe ja praegu tasuks ilmselt selle peale mõelda,” lisas ta.

BNS

8 kommentaari
 1. Jäta 2 aastat ago
  Reply

  udu 24/7-st, iga inimene tahab puhata 6…8 tundi ööpäevas ja 2…4 päeva nädalas.
  Milles on aga meie viga, on tõik, et ministril pole samaväärset asendajat – aseministrit. Kui see oleks, oleks üks neist alati oma kohal ja elu käiks edasi. Nt kui minister sõidab 4 tundi Saatsesse koerakuudi avamise linti läbi lõikama, siis Tallinnas valitseks kohe ministri lahkumishetkest aseminister. Meil valitseb aga peataolek. Küll pole kohal, siis pole aega, on koosolekul, haige, lähetuses, puhkusel jne. Kuna nad tegutsevad koos, siis üks teab teise tegemistest 99% nagunii. Ning ka ülesanne on kummalgi sama.
  Igatahes näitab selline mailislik jahmerdamine meie elukorralduse puudulikkust. Selle eest aga vastutab vastavate seaduste puudumise tõttu juba valitsus ja riigikogu. St peaks vastutama, sest tegelikult ei vastuta nad mitte millegi eest.

  • Ehk mis on ühist Jüri Ratasel ja täidetud kalkunil? 2 aastat ago

   Ühed paksud mõlemad.

 2. Selle silmakirjaliku Yana Toomi targutamisi ei maksa lugeda.

 3. Joe 2 aastat ago
  Reply

  Reformierakondlased oma võimuihas otsivad kõigile süüd kes neil teel ees on. raskel pandeemia ajal ei jäta nad ka oma süüdistusi ja vaid segavad. Seal on kohe terve seltskond kes muud ei tee kui luuravad, otsivad vigu mõtlevad välja süüdistusi Kõige hullemad seaduse rikkujad on just nende seas. Kahju et sotsid on läinud nendega mesti. Varem nad sellised polnud. Keskerakondlased ei luura ega otsi ka vigu vaid teevad tööd.

  • Reformierakond on kehtetu sellest ajast saati mil neile avaldati umbusaldust ja nad pidid lahkuma valitsusest sest nad ei suutnud riiki juhtida.
   Usalduse kaotanud firma pankrotistub aga erakond ostab reklaamartikleid ja nendega koos usalduse, ning avaldab umbusaldust…

 4. Töölepühendumise 2 aastat ago
  Reply

  paketi koostab töötaja ise. Vastavalt oma võimalustele. Kui neid pole, siis töökohale ei roni, sest keegi teine suudaks seal rohkem anda.

 5. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Yana Toom on oma mittemillegist raakivate ALDE (libe-dem) trammidega Eurojuutla poole p6genedes Tondil roobastelt maha s6itnud, sest senisest kitsamat roobet Calais’sse tulemas ei ole.

  Eks ta meelitab Eesti venelasi endaga Brusselisse 6ppeaastale, et nad Ukrainast-Valgevenest m6ned tuhanded uusorjad kaasa v6taksid, Sabbatilt labi laheksid ja sini-kollaste mehikestena Narva, rohemehikeste vastu oma viimast martriv6itlust pidama laheksid. Peale seda, kui punane (mitte-)Eesti pass saadud ja Ilovaiski katlas teiste russide karsatamise ristsed ESPLA-na kaes.

  Ta lihtaslt ei nae labi oma roosade prillide, et enamik (narvakaid) k6plab rahulikult kohalikku aialappi niikaua, kuni nukuvankri-Surzhikova selle RAND-NATO (naiteks covid-kulvi) lennikite ees Pilpakula(tu)stab ja Sompa lennuvaljale hakkavad saabuma stjuardess Toomiga Airbuss 380-d, kokku 7 600 000 tulnukaga, mis on La Garde’i poolt ESM-i rahadega sisseostetud, keda omarahvuslasteks trumpistunud jankid juba ammu enam La Guardia lennuvaljale juba maanduda ei lase.

  Narva pole tal asja, keegi teda seal ulualla ei oota. Kui laheb, siis veedab oo Kerese vastas kulmal kivil istudes ja oma massoonide malelauaruudustiku passimisest illusoorses psuhhedeelias.

  S6ber Kender ka kullakutset ei saa saata, sest Brexitka rahvuslased keevitaksid toru m6lemast otsast kinni, peale seda, kui ta janesena tunnelisse lipsab.

  Palun Igor Kop6tinit ja Heiki Magnust, et nad ta vahemasti juuli l6pus Sinimagedele kaasa v6taksid. See paar on talle paras seltskond. Naeb seal oma v6itlustandrit ja Sillamae prugioligarhi TV saab ka hea meelega endale uue staari.

 6. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Valitsus. Mis tahab ka tegelikult seista vastu pikalt ettekavandatud covid-strateegiale, mille jargi rahvuslik tegevus kogu maailmas halvatakse ja rahvusriigid l6plikult havitatakse (Juri Lina, 6htuleht, 9.10.2020 lk.10), paeb m6istma, et kuni ta ei kutsu kohe UKSK6IK, MIS ETTEKAANDEL EUROOPA KOMISJONIST JA EUROOPA PARLAMENDIST OMA SAADIKUID TAGASI, seni on rahvusvalitsuste tegevus valispoliitilises plaanis maaratud luhtuma.

  Ei maks luua endile pettekujutelma, et meil on vaja neid saadikuid enda rahvusluste ajamiseks rohkem, kui eurojuutlal vaja meie rahvuste vastu asjade korraldamisel. See ei toimi. Eriti peale seda, mil viimase ule 6 aastaga on rahvusriigid jatnud Eurojuutlale oma ¼ riigieelarve raha ESM-i

  ja nuud IMF-ist Euroopa rahanduses seda juudistama palutud La Garde seda, vaid labi igas riigis ehitatava totaalse jalgimissusteemi, vaid vahesel maaral laiali kavatseb jagada.

  Siin pole isegi peamine oht selles, et enne orjade esindajatena peamislt juutide Euroopa komissarideks ja Euroopa parlamenti laskmist veenduvad nutuvabamuurlased, et need esindajad oleksid enne pigem v6tnud endile riikides lausjagatavad juudi-ID-d, et nende maailmavaade oleks muudetud kindlamalt juudireeglitest lahtuvaks.

  Peamine oht on selles, et kuni EL—koonduslaagrisse koondatud rahvusriikide Valitsused ei n6ua koos ESM-ist raha ja intressi-% tagasi, niikaua ei ole ka v6imalik juba eurokomissarina ja europarlamentaarina juutideks ulesostetavaid ja massoonimaffias juudiks hirmutatavaid oma riikide euroesindajaid enam m6istusele kutsuda (et nad ju tegelikult ei saa elada ilma, et neil on tuhanditepikkune ja mitmekihiline isiklik ja omakogukondlik rahvussamasus peamine, ei saa loodusjatkusuutlikult elada, kuni ervavad, et nende maailmapilt lahtub nuud juutlusest)

  ESM-I on 6 aastaga Euroopa juutla valdusse poliitvarastatud kokku umbes 580 000 000 000 EUROT (viissadakaheksakummend miljardit), see on nii suur raha, et nuud saab sellega covid-majanduspoliitiliselt poorata s6durliku vabanutumuuri uleilmse taristu kaudu kogu maailma adminstruktuuri halide kardinalide lauskontrollitavaks ja uldised riikide eelarved. Isegi kui nad oleksid vaid rahvuslaste kontrollitavad, ei ole struktuurselt ja strateegiliselt olnud senoi valmis panama sellele vastu niiv6rd t6husat taktikat, et seda ule trumbata. Trump on kull olnud vaga rahvuslikult tanuvaarne oma tegevuses uhendada maailmas rahvuslikku rahvusvahelit majandust halide juudi kardinalide alt lahti, kuid selle samav6rd s6durlikult t6husal maaral toolesaamine, nagu on juudi oma, v6tab arga kaesolevas olukorras, kus enamik inimesi ei ole pikka aega juba harjunud rahvuslikust ellujaamise strateegiast lahtuvalt oma elu otsuseid analuusima, neile on meelelahutusuudistena (mis havitavad analuusiv6imet) sisendatud pika aja valtel juutide hallide kardinalide poolt lausedastatavat nutuvabamuurlaste strateegiat, nuud rahvuste justkui paratamatuna covid-havitusena.

  Martin Helme tegi ajakirjanduses suvel 2019 tugevalt ulespuhutud katse n6uda Eesti maksete peatamist ESM-i (ilmselt kuna ma esitasin 29.03.2020 valitsuslabiraakijatele vapside arvutused selle ajani ESM-I varastatu ja muude viimaste aastate suuremate riigilt poliitvarguste kohta, mida me kindlalt tagasi n6uame ja ei lase ka neil neid yagasin6udmata rahulikult, nende sekka imbunud v66ragentide ahvardusel mingit juudistuse poole senisest veelgi enam tuhisevar poliitikat ajada).

  Kuna Europarlamenti ja –komisjoni lastavateks v6imalikeks kandidatideks eelvalitaks sealse juutla poolt VAID k6ige enam juudistamisalteid v6i juba juudistunuid v6i algselt kindlalt jute, siis tulem on ka vastav.

  Ei osaka oelda, kas need juba algselt oma paritoluliste rahvusriikide rahvuste rahvusvaenlased v6i siis otse juudid on ilmtingimata teadlikud, kuipalju neis on euroesindajatena ka soma algset v6i enamuses kunstlikult kujundatud juudiolemust sisse lulitatud, kuid naiteks Yana Toomi vanaema oli juut ja T6e ja 6iguse Pearu tegelaskuju olemus viitab juudi vaimsust kandnud prototuubile, kes on Jaak Madisoni esiisa (kas seejuures on juhuslik, et Jaak pani oma lapsele veelgi juudilikuma nime, kui talle on tuletatud, et peavoolumedia seda pikalt ja suurelt esitles, kull v6ib-olla mitte Jaagu enda soovil, et ta mangis sengelt juudi-ideoloogiana rahastatavas sisult Eesti riiklikult avaliku esihomo seriaalis metsavendade juhti, sulitades sellega rahvuslusele nakku?).

  Kui vaadata avalikustatud Yana Toomi avaliku tegevuse ja pere lugu, siis nahtub, et algselt oli ta pigem keskmine n6ukogude inimene ja kandis endas pigem seelabi ka vene rahvuslust. Alates Edgar Savisaare poliitiliselt tapu avalikkuse toodud faasi l6puasast 2016-2017 jooksis ta juba aga haavatud kitse moodi mooda s6iduteid. Kahtlemata on Edgar inimene, kes on enda umber kogutud pundis osanud esilekutsuda nii eesti rahvusluse, kui ka sellele mitte ohtlikult Eestis vastutootavaid muid rahvbuslusi (ilma milleta ei ssagi ukski inimene kusiganes taisvaartuslikult elada, saati siis teiste oma rahvuskaaslaste elu ladusalt korraldada). Nuudsed, pooleteise aasta jooksul Tallinnas ringlevad, Yana Toomi eurojuudi ideoloogiat ja iga maarahvuse vastasust kandvad trammid viitavad aga selgelt, et see olemus on Toomi alla neelanud.

  Kusimus on, et mis vahekord on sellega K6lvartil ja Rattal. On arusaadav, et need poliitikud, kes ei taha ennast Toomiga samamoodi juuditolaks teha, ei hakka selle vastu oma tramme ette ja sleppi haakima. Aga K6lvartil ja Ratasel on kindlasti oma suhe sellesse, mida nad on juba jaanud hiljaks esitlema. Avalikkuse jaoks muuseas viitab see nende vaikimine solidaarsusele Toomiga. Peeter Ernitsa suhtumist ma arvan teadvat.

  19.11.2020 etv 1. Stuudio saates raakis Toom sisult ja otse, justkui ta usuks, et JUST covidi tottu ei ole ta enam j6udnud viimasel ajal Brusselist ja Tallinnast Narva oma teise istmitupoole poliittoolipoole kohuseid taitma. Raakis mingit jura, milles jattis vaatajale mulje, et alates 1990 toimunud Ida-Viru toostuse (sh Kreenholmi) poliitmajandushavitus Euroopa juutide nutuvabamuuri heaks oli paratamatu ja nuudsed rahvusvalitsuste poolt Eurojuutlalt tagasi n6udma hakatavad huvitised, mida n6utakse rahvustoostuste taastamiseks, peaksid justkui paratamatult juba mitte toostuse taastamiseks minema, vaid investeeringuteks inimeste umber6ppesse.

  Selline juudijura Toomilt ja tema teadlik mittesekkumine Pakosta-Raiki liini, millega on ka Narvas 30 aasta jooksul susteemslet riiklikult tavaparasest tootvast toost ilma jaetud, vaesestatul ja sellega Eurojuutla rahastusabi konksu otsa seega tugevalt riputatud ja Ida-Viru venelased Kadriorgia-(Sorose)Avalava tahtel sunnitud alluma LGBT-rahastamisele on Toomi poolt kindlalt ka igasuguse vene jm mittejuudi rahvusluse tapp.

  Lihtsustatud avalikkuse arvamuse kohaselt toob see kaasa krimmistuse-karabahhistuse ja seda esitletakse nii justkui see ei oleks pikalt (Abraham Foxmani ADL 1998 k6ne p6hjal 100 ja enam aastat kavandatud) galakteem-covid-juudistus vaid justkuoi see lahtuks algselt Putinilt, mis olevat n6uka-vene imperialism. No ei saa ju olla kui olulisimaid selleni viivaid ajaloolisi fakte ja ajastusi ritta panna ja analuusida.

  Toom ei ole majanduslikult ja analuusiv6imelt nii saamatu, nagu selleks on Edgar kahjuks jatnud keskmise endise Kaskerakondlase (nuudse RSR-lase), sest ei ole pidanud v6rreldes endaga neid v6imelisteks seda kvalifikatsiooni saavutama. Toom oli see, kes t6i sisult 2014 paiku esimest korda Eesti avlikkuse ette fakti, et Suuria s6ja v6imaldas (nutuvabamuuril) valla paarta looduslik eeldus, et usult sunniidid ja ka Saudi Araabia poolsel palatool elavad nomaath6imud jaid nalga, kuna tavaparase 2 aastase p6uaperioodi asemel oli see (looduslikult v6i tehnogeenselt?) pikenenud 6-7 aastaseks ja see sundis neid sealhulgas Loode-Suuriasse mererannikule mass-suunduma, Ku saga on 2 linna, kuhu Assad on oma isoleeritud ja usutunnistuselt tegelikult Suuria vahema valitsusseltskonna koondanud (mitte, et suurusuna vahemus tahendab ilmtingimata Assadi sobimatust ja v6imetust Suuriat, kui nafta v66rsile pumpamise nimel mitmetest eri rahvustest h6imudest kokkuklopsitud riiki hallata).

  Mis on Toomi raagitud, ilma toostusesse investeerimiseta, haridusse ja inimestesse investeerimine:

  Kui Eesti inimene on viimase 30 aastal keskmiselt tarbitavat heaolumaara suurendanud (juudi nutuvabamuuri poliitiliselt on tema eest seda tehtud) keskmiselt inimese kohta umbes 1,5-lt 2,5-le tinghektarile aastas ( muuseas keskmiselt, nagu Veneski, kuid Venes on 110 korda rohkem rahvast ja tippoligarhide ja suure hulga vahemtarbivate kontrast Eestist erinev, mis ei tahenda, et vaeste v6imalused elada loodusnormaalselt rahvus6nnelikult, nagu v66ragentluse osa arvestamata on olnud naiteks Vissarioni kogukondades, on perspektiivitult viletsamad, kui Eestis),

  siis Eesti oma toostust ei ole sellele jargi taastatud, kuigi see heaolu suurenemine on loodustahendanud ka toostustoodangu tarbimise suurenemist. Enamik Ida-Viru toostusest on lainud (vahemalt tehaste arvestuses uhikuliselt) erakatesse, mis tahendab , et nendest saadav valdav osa kasumist mitte kohalike kogukandade tarbitavaks. See loodusotstarbetus on kuhjunud 30 aasta valtel ja lainud ka riigi reaolu mastaabis kaduma (Molycorp, praegu ratase-Aasa Alexelale nefit Green erastada tahetav, selmet poliitkoolitada sellele majandusjuhte riigiasutisena v6i veelgi parem kohalike kogukondadele riiklikult uleantava asutisena, naiteks Shvetsi eeskujus; jms).

  Miks Toom ei raagi sellest, et Eesti paele kokku on 30 aasta Eesti toostuskasu kadu 250 000 000 000 eurot (250 miljardit)? Tiit Vahi, pelletioligarhi, Asmeri Timberi, Venemaale tegutsema poliitpeletatud Standardi, Rootsi juutlale muudud Kalevi ja Soome-Eesti juutlale muudud HKScani-Talleggi (sisult Rakvere ja Tallinna lihakombinaadi ning Linnuvabriku), Refirmierakonna poolt siiani sisult erastatud RMK (sealhulgas Eesti LGBT-vikerkaare-covid-hipistamiseks) kasumid ei lahe siin Eesti mittejuudistatud rahvuslike kogukondade kasumina mingil juhul, ka maksutuluna, olulise kasuna arvesse.

  Eurojuudistatud raha Toomi kaudu tagasisaamise kontekst tahendab sisult, et ta laseb SDE-l Raiki kaudu selle kantida ka Ida-Viru venelaste nn eurojuutideks 6petamisse, kuna nad raikisugustega lihtaslt ei kavatse jatta idavirulastele muud eluspusimise v6imalust, peale v6imaluse pageda nende poliitsisseostetavate neegerorjade eest Soome, Inglismaale v6i USA-sse, et nood l6huksid paratamatult selgi kohalike kogukondade rahvusvaartusi ja n6uaksid senisest veelgi enam rahvaste isehavitus-randamisega tekkiva juudi-sangsaara poliitilist suvendamist.

  Kas Ratas ja K6lvart, Helme ja Seeder (arvestades LGBT-femi-juut Pakosta selleks praegu kohustama loetavat riigiametit) seda tahab ja sellest oma valitavad kaed eemale hoiab, seega seda teha laseb?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.