Peaminister Jüri Ratas arutas Leedu uue peaministriga kahepoolseid suhteid

Ingrida Šimonytė

Stenbocki maja, 12. detsember 2020 – Ratas pidas eile telefonikõne Leedu kolleegi Ingrida Šimonytėga, et arutada kahepoolseid suhteid, Balti koostööd ning COVID-19 kriisi.

„Leedu on Eesti jaoks hea sõber ja strateegiline partner, kellega meil on ühised huvid ja eesmärgid. Meile on oluline, et saaksime koos üle meid tänavu räsinud COVID-19 pandeemiast nii, et toetaksime kõiki neid, kes on kõige rohkem kahju kandnud. Ettevalmistused vaktsineerimiseks on kõikjal käimas, kuid vajame veel viimast pingutust nakatumiste vähendamiseks ja majanduse toetamiseks,“ ütles peaminister. „Soovin Leedule jõudu ja jaksu pandeemia ohjeldamisel.“

Ratas kinnitas, et koostöö Leedu uue valitsusjuhiga saab kindlasti olema hea ja tihe. „Meil on selged ühised eesmärgid: peame jõuliselt jätkama suurprojektidega, mida oleme ühiselt vedanud. Juulikuisel Euroopa Liidu Ülemkogul saime kinnituse Rail Balticu lisarahastuse kohta. Nüüd peame need vahendid kiiresti kasutusse võtma, et saaksime kolme Balti riiki ühendava tee õigeaegselt lõpetada. Energeetikas on meie peamine siht kiires tempos jätkata Balti elektrivõrkude sünkroniseerimist Kesk-Euroopaga, milleks Euroopa Liit eraldas 720 miljonit eurot,“ lisas peaminister.

Lisaks rääkisid Ratas ja Šimonytė Leedu uue valitsuse plaanidest.

Eesti on tänavu Balti Ministrite Nõukogu eesistuja ja Balti koostöö eestvedaja. 21. detsembril toimub tänavust aastat kokku võttev Eesti, Läti ja Leedu peaministrite videokohtumine.

2 kommentaari
 1. Jälle 1 aasta ago
  Reply

  jahvatas Jurka umbluust, kuid kuhu jäi koostöö piiri kinnipanekus? Ning miks lätakaid ei kaasatud?
  Kui me 3kesi oleks piiri sulenud ja kõik nakatunud ja lähikondlased valve alla võtnud, oleks me kuu ajaga satikast võitu saanud. Ning kaasata tuleb ka Soomet, Poolat ja muid arukaid ajusid. Kuid näib, et just meil see arukus puudub.

 2. soo 1 aasta ago
  Reply

  Meie peaminister Jüri Raras on plju head teinud meie rahvale, on olnud hooliv ja töökas, ei halvusta kedagi ega mõtle välja valesüüdistusi. Kuid tema välispoliitika pole mulle vahest meelt mööda. minu meelest Leedult, Poolalt ja Ukrainalt pole meil mingeid häid tulemusi loota.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.