Riigihalduse minister Anneli Ott jätkab isikukaitsevahendite keskse haldamisega 30. juunini 2021

Stenbocki maja, 17. detsember 2020 – Valitsus pikendas riigihaldusminister Anneli Oti volitusi tegeleda isikukaitsevahendite keskse haldamisega 30. juunini 2021.

Riigihaldusminister Anneli Ott jätkab isikukaitsevahendite hankimisega väljaspool tervishoiu- ja sotsiaalhoolekandesüsteemi ning korraldab nende hoidmist ja jaotamist. Keskse koordinaatori rolli aitab ministril täita Riigi Tugiteenuste Keskus.

„Selleks, et ka edaspidi tagada riigi- ja kohaliku omavalitsuse töötajate turvaline töökorraldus, jätkame keskse maskide ja teiste isikukaitsevahendite haldamise ja jaotamisega kuni COViD-19 olukord seda nõuab,“ ütles minister. „Tänu sellele, et riigil on piisavalt varutud isikukaitsevahendeid, oleme saanud tulla appi ka toimetulekutoetust saavatele inimestele.“

Alates märtsist on Eestis järsult kasvanud vajadus isikukaitsevahendite järele väljaspool meditsiinivaldkonda seal hulgas riigi- ja kohaliku omavalitsuse töötajatele, näiteks esmareageerijatele, samuti sotsiaaltöötajatele ning riskigruppidele. Selle töö korraldamiseks määras eriolukorra juht Jüri Ratas 20. märtsil ametisse eriolukorra valdkondliku juhina riigihalduse minister Jaak Aabi, kelle tööülesanded on üle võtnud Anneli Ott.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.