Raimond Kaljulaid ei tea enam keda kaitsta Keskerakonna eest

Raimond Kaljulaid. FOTO:SANDER ILVEST/SCANPIX

Keskerakonna ridades Riigikogusse purjetanud ning seal sotsiaaldemokraadiks hakanud Raimond Kaljulaid pani oma kommentaarides taas sihtmärgist kõvasti mööda. Avaldades ERR-i arvamusportaalis arvamust ETV saatest „Üle noatera“, milles käsitleti valimistejärgset koalitsiooni moodustamist, hakkas Kaljulaid ühtäkki kaitsma hoopis Reformierakonda, kelle ainukeseks veaks olnud nende juhi Kaja Kallase ausus ja liigne usalduslikkus. „Reformierakonna süüdistamine valimisvõidu järgses ülbuses või ka punaste joonte maha tõmbamises, on eksitav ja ebaõiglane,“ mainib ta veel. Kaljulaid pole rahul ka ETV saatejuhiga, kes liigselt uskuvat Keskerakonna juttu.

Kaljulaid esitab hoopis oma versioonid Riigikogu valimiste järgsest ajast, kus kaval ja reeturlikult käitunud Keskerakond mängis üle valimised suurelt ja ausalt võitnud Reformierakonna. „Reformierakond võitis valimised. Neil oli igati õigus väita, et nende pakutud maksulubadus saigi valijatelt ülekaalukalt suurima mandaadi ning tuleb sellest tulenevalt ellu viia, meeldib või mitte,“ kirjutab Kaljulaid.

Senist vähemusvalitsust vedanud Keskerakond polevat saanudki muudmoodi käituda kui alustada reeturlikult kõnelusi EKREga. Ning Kaljulaidi meelest tehti seda juba valimisööl. Kõik olevat juba varem kokku lepitud ning et veelgi intrigeerida toob ta kokkulepluses mängu ka nn vene tiiva liidrid Mihhail Kõlvarti ning Yana Toomi. „Ärge uskuge neid,“ teatab Kaljulaid.

Uskuda tuleb aga siis ainult Kaljulaidi, kellel läksid meelest pisidetailid, nagu see, et valimised võitis Reformierakond ning nemad tahtsid algul koalitsiooni Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega, ning alles seejärel Keskerakonnaga. Peaministri kandidaadiks ja koalitsiooni kokku panijaks sai kõigepealt ikkagi Kaja Kallas. See, et ta sellega hakkama ei saanud, et oravatega ei tahtnud ühte heita näiteks Isamaa, pole küll mingit pidi Keskerakonna reeturlikkus. Või oleksid kõik erakonnajuhid pidanud kannatlikult tänaseni passima, millal Kallas suvatseb ära oodata nende piisavalt sügava kummarduse tema ees sobiva diili tegemiseks. Nagu oli see kombeks Andrus Ansipi ja Taavi Rõivase juhitud koalitsioonide loomisel.

Raimond Kaljulaid, kes pole piisavalt tunnustust leidnud sotside umbsetes ridades, püüab nüüd pugeda oravaparteile. Tema sihtmärgiks sattunud endine kodupartei tegeleb aga juba tükk aega hoopis muude väljakutsetega valitsuses ning seetõttu on Kaljulaidilgi märklauda tabada üha keerulisem.

Kesknädal

6 kommentaari
 1. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Kaitsta tuleb Reformierakonna eest kes oma valitsuse ajal tehti üks viga teise järgi ja vaesus aina kasvas On vaja kaitsta neid kes satuvad nende valesüüdistuste laviini all. Kui hea oleks kui seda erakonda poleks ja neid ajakirjanikke ka kes teenendavad nende huvisid, valetavad ja vassivad. SDE oli varem tubli erakond ja valitses koos Eestimaa parima erakonnaga Keskerakonnaga. Aga mõned ja nende seas ka R.Kaljulaid rikkusid selles erakonnas ära selle mis varem oli õiglane jaa hea. Ei tea kuhu see mees tüürib. Sotsid on küll õnnelikud kui ta lahkub sealt oravaparteisse. Üks inimene võib palju halba teha oma suures võimuihas. Ka Isamaa on muutunud rahulikuks sest neil on tubli esimees ja E.N.Kross lahkus sealt ja tegutseb nüüd Reformi tagatoast.

 2. Raimondo 1 aasta ago
  Reply

  ei tea oma lapsikus kujutelmas sedagi, et võitja vajab 51% kohtadest. KaKa bande sai kõvasti alla selle. Nii polnud ta ka mingi võitja. Ja kui oli, siis miks ta üksi valitsust ei moodustanud? Sellele ajuhälvik ja kepiküsimuste sõber Raimondo vastata ei oska ega taha.

 3. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Kaljulaid oli varem hoopis teistsugune. Aga ehk ta tahab presidendiks saada või lihtsalt linnapeaks ja oma alatu jutuga püüab hääli. Eeskujuks on Reformierakond kes seda teeb valede ja laimuga. Keskerakond saab hääli tubli töö eest ja Kaljulaidil pole midagi vastu panna ja siis võtab eeskuju Reformierakonnast kes saab hääli ilma töötulemusteta Muidugi ollakse harjunud et peavoolumeedia on Reformierakonna hääletoru ja kui keegi julgeb eksida ja kirjutada mis tegelikult toimub teeb see sellistele inomestele nagu härra Kaljulaid viha. Kuidas küll inimene võib nii muutuda.

 4. robert 1 aasta ago
  Reply

  Olen jahiga täitsa nõus Ainult miks peaks ühte poliitbroilerist ülekargajat härraks nimetama Vanasti nimetati selliseid poliitilisteks prostituutideks Mina nii ei arva sest prostituudi amet on igivana ja igati aus teenistus

 5. Jah 1 aasta ago
  Reply

  ma oleksin pidanud sõna härra panem jutumäekidesse. Tegelikult ma arvan et r.Kaljulaid peaks minema psühhiaatri juurde sest tema jutt pole normaalse inimese jutt. ta polnud ju varem selline. Eks ta nüüd sobiks paremini Reformierakonda sest seal on temasugusei rohkem. sotside seas on nagi must lammas.

 6. Ehee 1 aasta ago
  Reply

  Kaitsta tuleb Reformierakonna eest sest just see erakond mõtleb väla alatuid süüdistusi et võimule saada. Keskerakondlased teevad tööd ja ei süüdista kedagi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.