Liimets: on tähtis, et Eestis oleks tagatud Euroopa väärtuste kaitse

Eva-Maria Liimets Foto: valitsus.ee

Välisminister Eva-Maria Liimets kinnitas esmaspäeval ETV saates “Välisilm”, et Eesti jätkab tavapärast välispoliitika suunda, mis põhineb Euroopa väärtustel.

Liimets märkis, et kindlasti teeb Eestile muret inimõiguste rikkumine Venemaal. “Meile kindlasti teeb muret, et meie naaberriigis on ebastabiilne olukord, sest see otseselt on seotud Eestile julgeolekuohuga,” sõnas ta.

“Omalt poolt juba eile arutasin Läti-Leedu kolleegiga, kuidas me sellele küsimusele peaksime reageerima ja küsimus loomulikult ei ole ju uus küsimus. See küsimus on seoses Navalnõi mürgitamisega olnud meil laual mitu kuud ja Eesti diplomaadid on püüdnud viia selle sõnumi ka kõrge esindaja Borrellini, et kui tema näiteks on minemas Moskvasse, küsiks kohtumist Navalnõiga. Need on need töövahendid, kuidas me püüame kaasa aidata ja tegeleda selle olukorraga ja tagada Eesti huvid antud küsimuses,” rääkis Liimets.

Liimetsa sõnul on Eesti jaoks oluline, et Euroopas oleks ühtne seisukoht ja see oleks koordineeritud ka USA-ga.

“Sanktsioonid on äärmiselt mõjus poliitiline meede selleks, et tugevdada oma sõnumit mida arvatakse ühes või teises küsimuses. Eesti on toetanud varasemalt sanktsioone ja kindlasti räägib kaasa ka võimalike uute sanktsioonide küsimuses,” sõnas ta.

Liimetsa sõnul on Eestil maailmas hea digiriigi kuvand ning viimased aastad ei ole Eesti mainet kahjustanud.

“Eestil on väga mitmeid tugevusi, mille pinnalt on Eesti saanud olla aktiivne ja usaldusväärne aktiivne ja usaldusväärne liitlane ja partneri nii Euroopa Liidus kui NATO-s. Mõned tõrvatilgad, mis võib-olla siin on olnud viimasel paaril aastal, need ei ole tegelikult üldiselt Eesti mainet pikaajaliselt kahjustanud,” sõnas ta.

25 kommentaari
 1. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Kui seletaks mis need euroopa nn. väärtused on ? Vanasti toonitati kristlikud väärtused,kristlik maailmavaade ?

  • vana 1 aasta ago

   Euroopalikud väärtused on kooskõlastatud USA-ga ja arvatavasti siis ka suurem kordineerib, mida vaja teha või keda vaja välja vahetada. Valgevene president, vaatamata meiepoolsetele kulutustele otsustas ise riiki edasi valitseda.
   Venemaaga on asi lihtsam. Nende president valitseb riiki niikaua kui ise viitsib.
   Nüüd edasi hakkab juba propaganda aga see nõuab juba palju rohkem kulutusi aga noh niikaua kui raha jätkub ja kaasajooksikuid leidub – protsess toimib ja ärritab nn väärtuste poolt väljavalituid riike.

  • Milliseid inimõiguseid Venemaal rikutakse ?

   Millised on need euroopa väärtused ?
   Kas pärasoole kasutamine suguiha rahuldamiseks on euroopa väärtus ?

 2. A.S 1 aasta ago
  Reply

  Kas sundüürnike represseerimine kuulub ka euroopalike väärtuste hulka

 3. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Ebastabiilse olukorra Venemaale tekitati kunstlikult mõnede välisriikide poolt kes saatsid Navalnõi sinna korda rikkuma. See mees on ka varem olmud karistatud kelmuste eest ja au tuleb anda et tema mürgitusstenaarium oli nutikalt välja mõeldud. See mees ajas lapsed tänavale möllama ja eks ta on nördinud et teda pole rahvas kuskile valinud. See meenutab aega kui Lenin saadeti Venemaad nõrgestama. Venemaa otsustab ise mida teha aga Navalnõi koht on vanglas. Venemaal oli rahulik elu enne välismaa sekkumiseta.

 4. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Venemaa saab suurepäraselt hakkama ilma teiste vahelesegamiseta. Iga riik otsustab ise mis talle hea on. See kuidas möödusid valimised USA-s oli jube,. See kuidas möödus verine ja ebaseaduslik võimuvahetus Ukrainas oli sadistlik. Rahutused toimuvad Suurbritannias, Prantdudmaal ja isegi Madalmaades jne. Venemaal möödusid valimised rahulikult ja president sai väga palju hääli ja mitte ühelgi riigil pole õigust Venemaa siseasjadesse oma nina toppida.

  • Tõesti 1 aasta ago

   Tõesti kraaksutakse Venemaa kallal õigustamatult, eriti meie, Venemaa väikese naaberriigi juhid, kes klähvivad nagu kutsikad karu peale.Pidage oma lõuad kinni ja vaadake, kuidas on korruptsiooniga tegeldud saate, kui seda tahate.

 5. Nii 1 aasta ago
  Reply

  Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja tahab meiega hästi läbi saada vaatamata meiepoolsele vihavaenu ässitamisele.Venemaa intelligents on kõrgel tasemel ja ei kiru teiste riikide poliitikuid. Nendel on palju huvitavamad teemad.Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi. Mul on Peterburis elavaid tuttavaid eestlasi ja ka ukrainlasi. Nad on rahul. Aga Venemaad tahetakse nõrgestada ja toetatakse Navalnõi-suguseid kurjategijaid.

 6. Kas 1 aasta ago
  Reply

  need Euroopa väärtused on
  punaste laternate tänavad,
  sissemeelitatavate muslimite mošeed, mille minarettidest ööpäev läbi karjutakse palvelekutset,
  laspe pilastamine,
  rahva pedestamine,
  tänavarahutused ja teiste vara hävitamine,
  massimõrvad,
  … ?

 7. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  On tähtis et jätaksime Venemaa rahule ja vaataksime mis toimub meie maal. Ansipi ja Rõivase valitsemiste ajal vaesus aina kasvas. Reformierakondlastel on sisse seatud tagatuba kus mõeldakse välja igasuguseid valesüüdistusi inimestele kes seisid teel ees nende võimule.Ikaristamatult. Postimehe mõned ajalirjanikud kirjutasid et neile öeldakse ette mida kirjutada ja keda laimata eriti Savisaart.See mis tehti Savisaarele oli stalinistlik kuritege aga meie kirume Venemaad. Surmavast haigusest paranev inimene istus ratastoolis ja vaatas pealt kuidas kapo ta kodu rüüstab. Ega seda me ei teagi kuidas sattus bakter ta jalale. Neid kes ei nõustunud anma valesüüdistusi söödi poliitikast välja. Keegi ei julgenud teda kaitsta sest siis sattus ise löögi alla. Aga meie kirume Venemaad. Nõiteid on mitmeid. See on pikk jutt.Keskerakond on saanud hääli alati tubli töö eest aga mõned saavad selle eest et kiruvad Venemaad ja venelasi ja siis alaväärtuslikud inimesed valivad neid ja töötulemused pole tähtsad. Jätkem oma nina toppimine Venemaa siseasjadesse ja tegelegem oma asjadega .

 8. Triin 1 aasta ago
  Reply

  Mis “püha lehm” need “euroopalikud väärtused” on ja kuidas seda süüakse????? “Euroopalikud väärtused” on rahvusteta –rahvustunnetuse ja rahvuspõhise ühtekuuluvustunde mahasurumine—näide kartalaanid ja teised euroopa väikerahvad, sh. eestased. —kasutades nii jõudu Hispaania, kui põlgamata ära kõige alatumaid võtteid–Eestis jõu ja õiguskaitseorganite kasutamine ALDE nõudmiste täitmiseks. Ühtesid rahulolematuse väljendusi nimetame märatsemiseks kus politsei vägivald on õigustatud–Prantsusmaa, teiste puhul hykkamõist uurimata tausta (Valgevene). “VÄÄRTUSED” peaks ju olema kõigile vastuvõetav ja häämeelega järgitav, millegipärast pezab neid täpselt samamoodi peale pressima, vahendeid valimata, nagu tehti nõukogude rahva loomise etapil.Mitte väärtused vaid alatus ja teisitiarvajate -tundjate jõhker, alatu mahasurumine.

 9. Enn 1 aasta ago
  Reply

  Jube kui võimule saab kommunietlik partei kes kasutab ära rahulolematuse provotseerimise Venemaal ja siis meie naaber on tõepoolest hädaohtlik meile meie vaenu pärast. Praegu on väga kannatlik valitsus Venemaal. Zirinovkit küll õnneks võimule ei saa sest teda ei võeta tõsiselt. Praegune valitsus on parim ja ääretult alatu on USA sekkumine kus on endal rahutusi, vangistusi ja surma. Navalnõid ei valitaks kondlasti sest ta on kohtu all olnud ka varem ja saadetud välisriikide poolt segadusi tekitama. Mässajad saavad välismaalt suuri summasid st Venemaa tänavatel rahutusi tekitada. Küll on vastik see oma nina toppimine teiste riikide siseasjadesse. Las Venemaa ise otsustab mis talle parem on. Ja meie eest ei peaks ka keegi teine otsustama. Otsustama peab meie rahvas. Venemaal valib rahvas presidendi aga me ei saa isegi seda teha.

 10. Nonoh 1 aasta ago
  Reply

  Meie elu ei olene EL-st vaid meie valitsusest. Ma ei tea mida head on teinud NATO kes ei läinud isegi appi eurooplastele kui isislased neid ründasid. Venemaa aitas Süüriat vabastada ja sealt ei tulnud enam põgenikke kelle seas olid isislased. Venemaa küll NATO-t ei karda. Peab ikka olema rumal kes arvab et vihavaenu õhutamine toob rahu, seda toovad head suhted. praegune Venemaa juhtkond on kannatlik aga seda ei tea kui tulevad mõned teised.

 11. küsijatele 1 aasta ago
  Reply

  Investeerimisfirma BLACKSTONE näiteks…ja teised sarnased.
  Eestis alles algus.
  Samas imestan, et kuidas nad nii lollid võivad olla, sabast juba hakkavad mädanema.
  ET KAS TALLINN KUULUB KA EUROOPA SUUREMATE LINNADE KOMISJONI, MIS HAKKASID SELLISEID VÄLJA TÕRJUMA ? EI MITTE! KUS SIIS EESTIS INIMÕIGUSED ON? MEIL ON IGAS KÜLAS JA VALLAS OMA “OLIGARH” KES PRAKTILISELT TEGUTSEB SAMAMOODI PUUGI KOMBEL.

 12. Ilusad sõnad. 1 aasta ago
  Reply

  Delfis pidevalt moderaator takistab arvamuste avaldamist ja kustutab. Kas see on vabadus ja vaba sõna. Nii on kujunenud arvamus, et moderaatorid on Keskerakonna palgal.
  Minu arvates Keskerakond on uppumas ja arvamuste takistamine ei päästa olukorda.
  Kesk on lubanud näoga rahva poole seista. Kas see on ikka nii?
  Sellega ei tõuse erakonna reiting. Me ju näeme, et lubadused on olemas kuid pidevalt vargused, korruptsioonid. Kaua võib kaitsta Repsi. Ta ju haiseb üleni. Küll näete, et varsti avastatakse jälle midagi. Ma olin keskerakonna tuline pooldaja ja Ratta tulekust peale on reetmised, tühjad sõnad ja käteta lubadused. Astusin erakonnast välja. Nüüd jälle Linnavalitsuses skandaalid ja ülbitsemised.
  Kaua võib kannatada?

 13. Kas EUROOPA väärtus. 1 aasta ago
  Reply

  Hiljuti kirjutasin ; jaan.martinson @.epl.ee.
  Lugesin tema artiklit Delfis ja selle sisu oli vihastav. See artikkel oli väga halvustav Venemaa sportlaste suhtes. Isegi mõnitas nende spordirõivaid. Neil pidavat olema embleemiks kotkas. Miks halvustada Venemaad ja veel enam , sealseid sportlaseid. Niisugune halvustamine õhutab vaid rahvaste vahelist vaenu. Meie poliitika tagajärg on viinud selleni, et õhutatud vaenu ja õhutatud teise rahvuse vastu viha. Meil on ju nii, et kes aga “kõvemini” karjub ja alatumaid võtteid kasutab, on tehtud inimene. See pidavat vist näitama truudust kodumaale. Tuletage meelde aga Hitleri kraaksumist ja tema viis ju selleni, et ainuõige rahvus, kes võis elada, oli sakslane. Meil ju kommides ka tihti lubatakse tappa, sõimatakse vankadeks ja teab veel milleks. Eestlane siis on ainuõige. Kuidas seda nimetada?
  Kirutasin mainitud toimetajale, et Venemaa sportlastel riietel nende vapp, kotkas, ei ole ju halb. Neil on ju kotkas olemas ka vaba linnuna. Meil aga vapil on lõvi või selle moodi elukas, rahvuslind on pääsuke. Selle aasta loom on hunt. Mõelge ka Teie sellel ja näete. meie vapil lõvid. Neid meil ei ela. Samuti rahvuslind sööb, haudub ja kaob lõunasse. Hundil eestlastega ei ole midagi ühist. Hunt hunti ei murra, eestlast eestlane murrab aga küll. Seda näeme pidevalt. Muidugi võiks igal maal olla vapil loom kes seal pidevalt elab. Lind ka, kes on paikne jne.
  Eestlastel võiks olla kas või pasknäär, tema tiibadel sini-must valge värvid olemas.
  Meie valitsus mängib ikka juba kolmkümmend aastat vene vihkamise mängu. Vene reporterid ei ole veel ühtegi halba sõna öelnud meie sportlaste kohta. Meie reporterid aga küll suhtuvad neisse halvustavalt.
  Teie olete nüüd ametipostil ja muutke seda.
  Meil on Ameerika, keda kummardame. Minu lapsepõlvest mäletan, et Vaba Ameerika hääl päevast päeva karjus ja lubas meist punastest vabastada. Samas see riik on tunginud teistesse riikidesse vabadust viima üle 200 korra ja jätkab ka praegu seda. Ameerika ju pidevalt sõdiv maa.
  Miks meie seda ei räägi. Kohtusin soomlastega eelmisel suvel ja nemad küsisid minult, miks eestlased venelasi ei saali ja miks Venemaaga veab tüli. Ma ei osanud midagi vastata.

 14. Sergei 1 aasta ago
  Reply

  Euroopa väärtused: Kas Sergei Murašovi vastu teostatud kohtu farss on teil hüvitatud.
  Siseriiklikult maha vaikitud, aga ka KPÜ Tartu Piim hävitamine -ei olnud ka seal midagi seaduslikku.
  Lõksutage aga pealegi lõugu- küll ka teil tuleb oma mihklipäev. Pühas kirjas on öeldud: mõistke igal hommikul õiget kohut, et ei süttiks tuli teie kurjade tegude pärast. Vt. ise täpsemalt .. Pätil lasti mööda Venemaad ringi jõlkuda ja rahvast ässitada. Pole see mingi oposiotsionäär – vaid üks fašistidest- omal ajal ka üks natsi äärmuslane. kes on halvustavaid väljaütlemisi öelnud, kaukaaslaste, asiaatide, juutide, teeneliste kultuuritegelaste ,kui ka sõja veteranide vastu. FEIK FILM PUTINI LOSSIST- vähemalt sai nähtud, et ka teistel riikidel on kull vapiks .
  Kui keegi peaks korruptsiooniga( korratustest mingis võimu institutsioonis) võitlema- siis nii nagu antud kommentaari kirjutaja. Pöörama erinevatele võimu instantsidele tähelepanu, et nad vastavalt oma kompetentsile allutaksid mingi võimu instantsi põhiseaduslikule korrale- . Kahjuks ka Euroopa ,USA vaatab läbi sõrmede
  Nüüdseks on paljastunud , kes tegelikult kurjuse impeerium. Lollide maa ja lollidele-Euroopa väärtused.
  Kui poleks NSVL- is sündinud , ei teakski ,mis on väärtused. Koolilastena korjasime pliiatseid ja saatsime Vietnami lastele.

 15. Sergei 1 aasta ago
  Reply

  Jälgides meie poliitikute tegevust- paljastub ,et kõik ühe vitsaga löödud.
  Ainult valede toetamine. : Magnitski akti ( rapordi koostamine:) sanktsioonide rakendamiseks. Sanktsioonid Skripallide eest- FEIK. Navalnõi jäle süüdimatu päti toetamine. Küll mürk pudelis, siis tee tassi küljes , siis hoopis sinised trusserid..
  Näidake omi trussereid- mis oma riigis. 10 000 000 tehing – kõik õige. Räpina linnpea Vello Otsing päästis linna raha kaduvatest pankadest, käivitas kohaliku infrastruktuuri väljaehituse , raha laekus intressidega linnale tagasi-
  VELLO OTSING AETI KOHTUFARSIGA HAUDA, SEST LUBAS MAARAHVA JÕUD KOONDADA RAHA TAGASI SAAMISEKS.
  VT. Vello Otsingu kirja koopiat pea ministrile. S Murašovi kaustades.- või küsi Vladimir Putinilt !!!
  . Ka Urmas Reinsalu käsul on inimesi tänavalt koristatud- (Siseministeeriumi kiri)

 16. Sergei 1 aasta ago
  Reply

  Tingimisi karistatud peavad ka EV-s ettenähtud aegadel käima kriminaal hooldaja juures. 2 korda tingimisi karistatud Navalnõi venitas kohtu pidamist- tema käitumine paljastas ,et tegemist on süüdimatu debiilikuga. Samasugune oraator debiilik- psühh tuli võimule 20- da sajandi Saksamaal, kes osavalt ajas kõik maailma patud ,hädad juutide kaela ja nii see lahti läkski.Kes toetab debiilikut on ise….

 17. Täna loen, et 1 aasta ago
  Reply

  USA ei ole rahul, et Türgi piirab pedede tegevust. Mis aga on neil asja teise riigi asjadesse.
  Meie ei tohiks ka USA pilli järgi tantsida. Meil peaks olema valimise seaduses sees, et me peame teadma tõde valitavast. Tähtis on kõik avalikustada. Kindlasti ka see, et valija on kohustatud tunnistama kas on te pede või midagi sarnast. Siis on näha kuidas inimesed suhtuvad neisse “eriliste soovidega” inimestesse. Praegu on avalikus sektoris eri soovidega kohahoidjaid palju.
  Ameerika tegelegu oma asjadega. Pidevalt neil möllud käivad nagu Prantsusmaal. Ei saa nad oma asjadega ühele poole kuid sekkuvad teiste riikide asjusse. Peaks ju häbi olema riigile, kus räägitakse demokraatiast enne sööki ja peale sööki.

 18. Triin 1 aasta ago
  Reply

  Pr.Kaja Kallas tegi 25,01,21 “pühitsemisel” selgeks, et rahva arvamust (rahvahääletus, referendum) pole vajagi küsida, las loll rahvas näitab oma eelistusi valimistel, kus jagatakse kommi, pastakaid ja muud nänni, mille eest peaks inimene tänulik olema ja neid aina uuesti ja uuesti valima, et kuulda taas tühje lubadusi, mida iialgi ei täideta, või ei lasta täita, nagu viimane 13,01,21 jõu-ja õiguskaitseorganite abiga, ALDE nõudmisel põhja kolinal lasti. Ja see ongi siis see “Õigusriik!” ja need “Euroopalikud väärtused!”. Põlgan tõsiselt neid tühja tuule puhujaid ja nendesamade väärtuste süüdimatuid rikkujaid. Pole siin mingit demokraatiat, on liberastide diktatuur, mis ei erine ühestki teisest diktatuurist (sama halvustamine, teisitimõtlejate häbimärgistamine, moraalne hävitamine—-küllap jõuame ka füüsiliseni, küll globalistid selleks õigustuse leiavad ja soroslaste toetuse taha saavad. Seni jätke vähemalt vabaduse eest võidelnute hauad rahule ja ärge käige seal silmakirjalikult pärgi panemas, sest need mehed (naised) võitlesid selle eest, et eestlased jääksid oma maa peremeesteks. Praegu on dentents hoopis selline, et hingelt okupandid juhivad meie pealinna ja üsna varsti kogu riiki.

 19. oleme sunnitud vabandama sic 1 aasta ago
  Reply

  No nüüd läks lahti! tervelt kaks sitapead röökima hakanud, ele-eve-ott-kott, lisandus sovdeep Sergei. Praegu mugib Kremli küpsist, mis tasuks Moskvast kargoga tuli. Kuule sina, tarakan, kasi oma kodumaale, kui seal nii hea on, mis sa raisk situd siin meie seinu täis!

 20. Eelmisele. 1 aasta ago
  Reply

  Kas see on fašism. Sa ju väljendad seda.
  Sa kao prügimäele puht vereline omaarust. Häbi, et niisugusel saastal lastakse kirjutada.

 21. Sergei 1 aasta ago
  Reply

  Läksin kellelegi väga hinge (OLEME SUNNITUD VABANDAMA SIC)
  Täna oli kohtupidamine mõne(le) sõbra ( Navalnõi) üle- teise maailmasõja veterani solvamise eest.( Aga ta on kõiki -rahvaid , teadlasi, kultuuritegelasi, ja ka riigijuhti solvanud mõnitanud.
  Kellelgi pole õigus solvata ei Saksa, NSVL sõdurit, EGA KA EV VABADUSVÕITLEJAT- nende isiksusi mälestusi HAUDU RÜVETADA. ( Omaette teema on inimsus vastaste kuritegude sooritajad)
  VT. Navalnõi käitumist kohtutes.(ka tänane.) Igas normaalses riigis kas trahvitakse, kõrvaldatakse istungilt taoliste käitumiste või lisatakse karistust.
  Minul on omalt poolt lisatud lingi aadress- kus EV kohtu süsteem ( kohtunik) korraldas inimõigusi jalge alla tallava kohtu farsi.
  Lisaks võltsis dokumentide sisu aasata arvu,surnud hinged jne . IRVITAS PRESIDENDI INSTITUTSIOONI ÜLE.
  Minulgi on Venemaale etteheited- Koostagu Navalnõist pikem film- tema tegudest tema suhtumistest teistesse rahvustesse, inimestesse- kui kõike näete- tuleb teil okse . EV President tundis muret meie kohtu süsteemis toimuvast. Tahtamatult sattusin tema sõnade kinnituseks- kahjuks tema kantseleis töötasid reeturid , kes praktikas ei tunnista EV Põhiseaduse mõtteid sätteid .
  Kahjuks ka meil issanda armust ilma jäetuid- igale ühele antud niipalju kui seda on- sovdeep, tarakan, kasi kodumaale

 22. Ametikohaga antakse kaasa 1 aasta ago
  Reply

  mõistus. Täna loll ja homme tark ning mõistad õiglust.
  Nii taluma peame ka meie presidenti.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.