Keskerakond vaidlustab osa Tallinna Halduskohtu otsuse põhjendustest

Jaanuari lõpus tühistas Tallinna Halduskohus Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni enam kui miljoni euro suuruse ettekirjutuse Keskerakonnale. Keskerakonna juhatus otsustas, et kaebab õigusselguse huvides edasi kohtuotsuse põhjendava osa, mis puudutab Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni rakendatud metoodikat.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas, et kohtuotsus komisjoni ettekirjutuse tühistamise osas on Keskerakonnale soodne, kuid erakond soovib saada keerulises vaidluses siiski enam selgust ka tuleviku jaoks. “Kuigi erakonnale tehtud ettekirjutus kohtus tühistati, on meie hinnangul vajalik edasi arutada erakonnale teenuseid osutavate tehingupartnerite kasumi arvutamise metoodikat, mistõttu kaebame kohtuotsuse edasi just põhjendavas osas,” selgitas Hanimägi. Kohtuotsuse resolutsiooni ettekirjutuse tühistamise kohta erakond ei vaidlusta.

Keskerakonna peasekretär lisas, et sisuliselt on ca 10 aastat vanade kampaaniate osas tagantjärele leitud, et ettevõtte Midfield kasum erakonna heaks töötamisel oli liialt madal ja väidetav teenimata kasumiosa oli seetõttu loetud annetuseks, kuid erakond hinnangutega liiga väikesest kasumist nõustuda ei saa. „Leiame, et ERJK ei ole Midfieldi väiteid piisavalt kriitiliselt hinnanud. Meie jaoks on paraku arusaamatu komisjoni tuginemine liialt väikesele kasumile olukorras, kus kõik väljastatud arved ja Keskerakonna poolt tellitud tööd on aastate jooksul täies ulatuses tasutud ning ettevõtja on jäänud oma teenuseid erakonnale osutades ka kasumisse,“ ütles Hanimägi.

Erakond leiab muu hulgas, et seadus ei pane ega saagi panna erakonnale kohustust garanteerida tehingupartneritele suurt kasumlikkust. “Üldiselt ei saa teenuse ostjalt eeldada, et ta sekkub vabas turukonkurentsis tegutsevate teenusepakkujate sisemisse hinnakujundusse,” hindas peasekretär, kelle sõnul on kasumiosa ka ärisaladus ning see pole teenuse ostjale kättesaadav ei lepingu sõlmimise ega täitmise ajal.

Tallinna Halduskohus rahuldas MTÜ Eesti Keskerakond kaebuse ja tühistas Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni 2019. aasta 8. aprilli ettekirjutuse, millega kohustati erakonda maksma OÜ Midfieldile täiendavalt ca miljon eurot aastatel 2009-2015 osutatud teenuste eest.

3 kommentaari
 1. Väga 1 aasta ago
  Reply

  õige! Tuleb rõhuda järgmistele vabandustele:
  Meie ei teadnud midagi!
  Kõik on EKRE süü!
  Meie enam ei tee!
  .
  Küll näete, see mõjub! KaKa ei lase oma süüdistajatel tema opost päästnud bandet süüdi mõista.

  • vana 1 aasta ago

   Siin ei olegi tegemist kuriteoga vai kuriteo organiseerimisega selle eest, et Repsiga koos töötavad inimesed oma loomulikust abivalmidusest aitasid paljulapselist üksikema vabatahtlikult.
   Arvatavasti kuriteo oht seisneb selles, et ta on keskerakondlane ja võib tõusta riigivalitsemises kõrgele ametipostile.
   Lugege läbi Autorollo ümber toimuv ja kuidas lõpetati, raha laekumised erakonnale huvitavates summades ja nn ämma rahakapist ülbelt raha võtmised ja nüüdne ametipost riigi valitsuses?

 2. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Kas kogu selle korraltatud poliittsirkuse üheks tingimuseks oli leebe kohus erakonnale ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.