Kiik: vanemad klassid võivad minna pärast koolivaheaega distantsõppele

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Valitsus otsustab võimalike uute piirangute üle neljapäeval, kuid juba praegu on selge, et koroonaviiruse leviku piiramiseks on vaja mõned meetmed kehtestada, ütles teisipäeval saates «Uudis+» tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Kiige sõnul andis teadusnõukoda valitsusele ettepanekute paketi, mille järgi kaalutakse piirangute kehtestamist avalikele üritustele, hariduses, meelelahutus- ja kultuurivaldkonnas, kirjutab Postimees.

Ministri sõnul puudutaksid uued piirangud gümnaasiumiõpilasi ja üliõpilasi, kes peaksid minema distantsõppele.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles «Otse Postimehest» stuudios, et teadusnõukoda andis soovituse saata kõik klassid kaugõppele.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna selgitas, et teadusnõukoda tegi ettepaneku pärast vaheaega suunata kõik lapsed üle-Eesti distantsõppele, sealhulgas ka huviharidus. «Minu küsimus oli, et kas me võiksime läheneda piirkonniti. Näiteks Tallinn ei saadaks nädal pärast vaheaega distantsile, vaid teeks koolides hübriidõpet. Tartu linnapea oli seisukohal, et Tartus on lasteasutustes koldeid rohkem ja nemad kasutaksid distantsõpet,» selgitas Kersna ja lisas, et piirkonniti on haridusasutustes seisukohad erinevad.

Kiige sõnul hakkaksid piirangud kehtima pärast koolivaheaja lõppu ehk märtsi alguses.

Valitsus kehtestab võimalikud piirangud üle riigi ning kohalikud kriisinõukogud vaatavad need üle ning kehtestavad vajadusel karmimad piirangud. Kiige sõnul teeb valitsus lõplikud otsused neljapäeval.

BNS

2 kommentaari
 1. Väga 1 aasta ago
  Reply

  õige! Tanel juba kuulutas, et kuna nüüd on kõik nakatatud, saab kõiki samaväärselt nöökida ja mingeid piiranguid polegi enam vaja. Ja vanemad klassid saavad siis ka rutem nakatatud. Töövõit enne kõike!

 2. eestinen 1 aasta ago
  Reply

  Maailma terviseorganisatsiooni WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles, et koroona pääses valla Hiina laborist.
  WHO juht ütles, et Hiina pole andnud välja infot esimeste nakatumiste kohta. Seetõttu pole võimalik kindlaks teha, kust viirus alguse sai, vahendab Wall Street Journal.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.