Peeter Rahnel: EKRE juhtfiguuride väljaütlemised on vastuolulised

Pildil Peeter Rahnel/ELMO RIIG/SCANPIX

Paar päeva tagasi sattusin vaatama-kuulama EKRE telereklaami. Martin Helme ja Siim Pohlaku EKRE tegevust ülistavad reklaamid ja valitsuse otsustest tuleneva oma erakonna tulemuslikkuseks arvamine on kuidagi mõistetav.

Aga Mart Helme teade muu hea hulgas Eesti rahvale: “ALUSTASIME IDAPIIRI VÄLJAEHITAMIST” pani sügavalt mõtlema. Mida sellest teatest saab järeldada?

Kas Mart Helme alustas idapiiri väljaehitamist tõesti Irboska ja Petseri taha nagu Tartu rahust lähtudes nõudis Toompeal Henn Põlluaas: “Tänavu tähistasime 101 aasta möödumist Tartu rahulepingu sõlmimisest Eesti ja Venemaa vahel. Tartu rahuleping, mis on raiutud meie põhiseadusesse, kehtib rahvusvahelise õiguse järgi ka täna. Samuti kehtib sellega kindlaks määratud riigipiir, hoolimata sellest, et Venemaa okupeerib endiselt Petserimaad ja Narva-taguseid alasid.”

Kas tõesti on järgnev Henn Põlluaasa poolt öeldu mõeldud Mart Helmele: “Ma tean, et see on tänapäeva heitlikus ja moraalitus, meile jõuliselt pealesurutavas maailmas raske, kuid me ei tohi lasta end oma teelt eksitada.”

Kui Mart Helme peab piirina silmas kontrollijoont, siis on EKRE juhtfiguuride väljaütlemistes midagi väga viltu!

7 kommentaari
 1. Jutt 1 aasta ago
  Reply

  siiski õige. Sest konservandid mõtlevad üht aga räägivad teist. On ju nende hiilgavatest saavutustest hoolimata meil endiselt kontrolljoon, mitte piir. Samuti räägitakse Eesti vabariigist, kuigi tegelikult oleme ligi 17 aastat euroliiduvabariik.
  Konservandid häbenevad tegelikkust, sellepärast ka valetavad.
  Kas konservandid on kordagi rääkinud, et riigikogud on seni valitud põhiseaduse vastaselt ning need kõik on olnud ebaseaduslikud? MITTE KORDAGI!
  Pigem nad kohanduvad seniste petistega ehk ei erine neist millegi poolest.

  • Kas seda ila käskis Ratas ajada. 1 aasta ago

   Lubati pirukast tükk.

 2. Miks ei alust KAPO 1 aasta ago
  Reply

  president ILVESE tegude uuringut. See mees ju puhas korruptant. Presidenil ei saa olla puutumatust. Ärma talu tuleb riigistada ja Ilves kinni.

  • Soomest vaatan 1 aasta ago

   Soomes elav eestlane Merike viidi vägisi koroonatesti tegema. Ta viidi eile 1. märtsil 2021 oma kodust Iisalmist politsei poolt käeraudades vägisi kaasa ja viidi haiglasse, kus tema ninaneelust võeti vägisi PCR-proov, kuigi ta üritas väita, et tal on haigus, mis põhjustab kergesti verejooksu.

   Soome poliitik Ossi Tiihonen on pannud asja kohta üles video oma veebi. Videos kurdab ettevõtjana tegutsev naine teda kinni hoidvatele politseinikele, et teda üritatakse tappa.

   Merike on jätkuvalt Iisalmi haiglas suletud osakonnas ja teda ei lasta tulema. Ta veetis haiglas voodi külge aheldatuna terve ööpäeva. Käerauad on sooninud randmete sisse sinised vaod. Teda on korduvalt üritatud kägistada.

   Merike ütles, et võttis videosse ka politsei tungimise tema koju enne käeraudade panekut, aga politsei võttis tema telefoni ära ja eemaldas selle video. Veebis olev video on filmitud Merikese tütre poolt. Tütar on juhtunust šokis.

   Merike oli enda väitel kogu aeg koostööaldis kuni selle juhtumini, aga ta ei tahtnud, et talle tehakse vägisi koroonatest, mis ohustab tema tervist. Test tehti seoses kokkupuutega nakatunuga. Temalt on vastu tahtmist võetud haiglas ka vereproove. Mingeid dokumente talle pole selle kohta antud, politseinikud ega arstid pole end tutvustanud.

   Merike on õnneks saanud paluda juriidilist abi. Praeguse info põhjal tehakse kõigi juhtunus osalenud politseinike, arstide ja õdede kohta kuriteoteated. Merikese kehalist puutumatust on rikutud julmal viisil.

   Ossi Tiihonen omalt poolt küsib selle peale, kas Nürnbergi seadused on arstidele tuttavad. Need loodi selleks, et inimesi ei saaks meditsiinilistel põhjustel ära kasutada. Kuidas arstid millegi sellisega kaasa läksid?

 3. Ka siin tegutseb moderaator. 1 aasta ago
  Reply

  Hirm suur ja Ratas kardab pirukast tõrjumist.

 4. robert 1 aasta ago
  Reply

  Loen ja arvan et see Merike peaks asuma ühes teises asutuses koos omasugustega või Eestisse välja saadetud Aga kui arvab et tema õigus on nagu okupantidel astuda Soome riigi vastu siis peaks istuma prokurõri vastas

 5. Nii 1 aasta ago
  Reply

  Mulle meeldis kui ekrelased olid valitsuses kuid ja ka mõned nende väljaütlemised. Ei meeldinud nende tegevus enne valimisi et hääli saada. Ka praegu tundub et püütakse inimeste poolehoidu võita utoopiliste lubadustega mida pole võimalik täide viia nagunii. idapiir jääb sellisena nagu on ja mitte kellelgi ei lähe korda seda muuta. Nii et olgem realistid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.