Politsei saab lisaraha koroonajärelevalve tegemiseks

Nii terviseamet kui ka politsei- ja piirivalveamet saavad lisaraha, et teostada järelevalvet koroonapiirangute täitmise osas. 

Töö- ja terviseministri Tanel Kiige sõnul ei hakka riik kontrollima, kui palju inimesi metsavahel jalutab, kuid kindlasti kontrollitakse toitlustusasutuste täituvust, avalike ürituste korraldamist, meelelahutussektorit ja kaubandusasutusi. “Need on kohad, kus tuleb tõesti vaadata, et kokkulepitud reegleid täidetakse,” ütles Kiik.

Tema sõnul eraldab valitsus terviseametile ning politsei- ja piirivalveametile (PPA) lisaressurssi lähikontaktsete osas järelevalve tegemiseks. “Allkirjastasin just reservist raha taotluse ligi poole miljoni euro ulatuses, mis läheb terviseametile ning PPA-le jõustunud piirangute osas järelevalve tegemiseks ja kogu kriisi juhtimiseks laiemalt,” ütles Kiik.

Ta tõdes, et tegelik rahavajadus on palju suurem.

Kiik lisas, et tõsisemate rikkumiste korral on tehtud ka trahve. “Eks siin peab terviseamet koostöös politseiga leidma mõistliku menetluspraktika,” ütles Kiik, lisades, et kindlasti ei hakata trahvimiste osas taktikat paika panema valitsuse laua taga.

9 kommentaari
 1. kysija 3 kuud ago
  Reply

  sm erakonnakaaslane
  ta.han kysida, ke.llega me re.eglid kokk.u le.ppisime.
  ter.vis.ea.met ei tee o.ma tööd ,vaid t.eg.eleb in.imeste ah.ist.amisega ja ka.ris.tamisega – ise.gi nä.idustuste ko.rral pean se.lle tatilapi näo ees hoidma.
  Kui nõ.uate ta.tila.ppi – kas vas.tutate ka ba.kteriaalse kop.supõletiku te.kkimise eest ja mak.sate ki.nni kah.junõuded?

  • Marko 3 kuud ago

   Õpi kirjutama, ajukääbik!

 2. Nii 3 kuud ago
  Reply

  Kõpk on õige. Peab võtma karmimad nõuded vastu sest viirus levib kiiresti. Need kes ei täida nõudeid on häbematud ja hoolimatud inimesed. Ma olen selliseid poes kohanud aga 2 meetrit vahemaad ei pea peaagu keegi. Kõik kogunemised ja võistlused tuleb ära jätta. Oli lootus et inimesed mõistavad kuidas peab käituma pandeemia ajal aga kes ei taipa peab trahvi maksma. Kogu aeg tuleb haigeid juurde ja seda sellepärast et mitte kõik ei täida ohutusnõudeid.

 3. Eve 3 kuud ago
  Reply

  Inimesed kes ei täida ohutuse nõudeid võivad nakatada teisi kes võivad raskesti haigestuda ja isegi surra. Lindlasti peab karistama neid kes kannavad haigust edasi olles ilma maskita.

 4. saamatus 3 kuud ago
  Reply

  INIMESED, KES EI DESINFITSEERI ÜHEKORDSEKS kASUTAMISEKS MÕELDID MASKI EnNE SELLE ETTE PANEMIST
  VÕIVAD SAMUTI HAIGESTUDA.
  TULEB DESIF. VEDELA DESOVAHENDIGA ja SIIS 5 min KUIVADA, ET PIIRITUSEAUrUD LAHTUKSID NING SEEJÄREL MÕNI MINUT FÖÖNIL VÕI PUHURIL KUIVATADA. GEELJAD DESOD EI SOBI.
  MILLEGIPäRAST KRIISIABI, TERVISEAMET JA SOTS.MINIST. SEDA TEAVET EI EDASTA. SONIVAD AGA ÜHEKORDSEST KASUTAMISEST. EI SUUDA MÕELDA. TE JU EI SÖÖ PESEMATA VIINAMARJU ? AGA EPIDEEMIA AJAL VÕTATE TEAB KUST JA KELLE KÄEST TULNUD MASKI JA PANETE ETTE ? SEEJUURES TEID JULGUSTATAKSE SEDA TEGEMA. MASKID ON POLIKLIINIKUTE LEttIIDEL ISE VÕTTA -KÄPERDADA, HAIGLA UKSEL ANNAVAD NEID TEILE VALVURID.SEISTES UNDE KOOS MASKIKARBIGA SAASTUNUD ÕHUS. KAS TOOTJAD KASUTASID ISE MASKE KUI NEID TEILE TEGID, OLID NEIL KINDAD jne. VAHEPEAL KÄITLEJAD! NO NII LOLL EI SAA OMETI OLLA !
  MUIDUGI NEED MASKID EI KAITSE, AGA NATUKE SIISKI.KAITSENUD OLEKSID SILLAMÄE TEHASE MASKID AGA NEID EI SUUDETUD TOOTA.

 5. to marko 3 kuud ago
  Reply

  kas sul on lugemisega või arusaamisega raskusi :), olgu Jumal sullegi armuline, sest sa ei tea, mida räägid :)..
  Toimib…inimesed aetaxe yxteise vastu ja ti.mukraatia ruulib….erisusi ei tohi olla
  MINA OLEN AASTAKYMNEID MAXNUD AUSALT MAXE JA ON ÕIGUS SAADA OMA ERIARVAMUSE KORRAL ESMAABI

 6. TO EVE 3 kuud ago
  Reply

  kui on peavalu, soov.itan sulle soo.jalt gil.jotiini…kui aru on, siis kasuta seda

 7. Nojah 3 kuud ago
  Reply

  Mina kannan korraga näo ees kahte maski-sinise peal on must. Ehk ma siis ei nakatu. Ma ei käi rahvarohketes kohtades. mõtlesin et kui me pandeemiast lahti saame siis peaks ikka maski kandma kuna autodevool rikub õhku. aga veendusin et ei aita peab mingi muu mask ilema mis seda lõhna takistab ninna sattumast. Imelik et autod sõidavad päev otsa. no kui pooled nendest sõidavad töö pärast aga miks ülejäänud kihutavad töö ajal on arusaamatu aga heitegaasid rikuvad õhku ja inimeste revist.

 8. uskmatu-toomas 3 kuud ago
  Reply

  Uskumatu ! Tahate politseinikud tänavatele patrullima saata JALGSI ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.