Tõnis Mölder: Laiendame lendorava püsielupaikade ala

Lendorav

Mõned aastad tagasi prognoositi, et aastaks 2020 on lendorava liik Eestis juba välja surnud. Õnneks nii ei ole läinud! Viimasel kahel aastal on lendorava asustatud elupaikade arv jõudnud üle 70 ning praeguseks on Virumaa ja Põhja-Jõgevamaa metsadesse alles jäänud umbes 200-250 lendoravat.

Keskkonnaamet soovib täiendavaid püsielupaiku moodustada eelkõige selliste lendorava leiukohtade kaitseks, mis ei asu kaitstavatel aladel. Samuti soovitakse kaitsta lähestikku asuvate elupaikade vahele jäävaid lendoravate liikumisteid, et seal ei tehtaks lageraieid.

Kokku plaanib keskkonnaamet moodustada 12 uut püsielupaika ja muuta kümne olemasoleva püsielupaiga välispiiri või tsoneeringut. Lisaks on plaanis muuta lendorava püsielupaikade piiranguvööndi kaitsekorda. Muudatusi plaanitakse Ida-Virumaal Alutaguse ja Lüganuse vallas, Lääne-Virumaal Vinni vallas ning Jõgeva maakonnas Mustvee vallas.

Et lendorav saaks Eestis säilida, oleks tarvis üle tuhande suguküpse looma ning praeguste uute sammudega liigume me seatud eesmärkide suunas.

7 kommentaari
 1. mis on eetika 9 kuud ago
  Reply

  LENDORAVAT VÕI MISTAHES LOOMALIIKI KATSTAKSE IGA ÜKSIKUT ISENDIT KAITSTES.
  ASI EI OLE JU AINULT LIIGI KUI SELLISE KAITSES, NAGU DEKORATSIOON, TA PEAB MUL KULISSIDE TAGA OLEMA, TÄNA TARVITAN SELLES, HOMME TEISES NÄIDENDIS.
  TEGEMIST ON ELUGA = ELUSOLENDIGA= TEMA TUNNETE JA TUNNETUSTEGA – TEMA ÕIGUSEGA ELADA OMA ELU ÕNNELIKUNA.

  • Kanaaridel vägistati 9 kuud ago

   Gran Canaria saarel on vahistatud neli kahtlusalust, keda kahtlustatakse 36-aastase naise grupivägistamises läinud reedel. Naine oli läinud meeste käest küsima nende olukorra kohta.
   Kahtlusalused migrandid on pärit Põhja-Aafrikast. Juhtum oli Mogani linnas, kus naine jalustas läbi Agua La Perra pargi, vahendab El Periodico.
   Pärast vägistamist pöördus naine arsti juurde, pärast mida hakati asja uurima. Hiljem vahistati neli meest vanuses 18-35. Naine elab Kanaaridel, mehed aga olid hiljuti saarele paadiga saabunud.

  • Kohutav lugu Rootsis 9 kuud ago

   Rootsi politsei teatas täna kolmapäeval, 3. märtsil, et uurib terrorikuriteona riigi lõunaosas Vetlanda linna keskuses toime pandud rünnakut, milles sai vigastada 8 inimest.
   Rootsis on viimastel aastatel olnud kaks terrorirünnakut. 2010. aasta detsembris lasi end Stockholmi kesklinnas õhku enesetaputerrorist. 2017. aasta aprillis sõitis radikaliseerunud usbeki varjupaigataotleja varastatud veoautoga Stockholmis jalakäijate hulka. Hukkus 5 inimest. Ründajale mõisteti eluaegne vanglakaristus.

  • Almar Glustsenko 9 kuud ago

   sellele vastuseks: Kohutav Lugu Rootsis

   Kas see usbeki uudis ei sabiks rohkem selle artikli alla, kus ka Kõlvart püüab Ka-Ka´da 2010 Rockefeller Centeri väljakuulutatud plaani, sisult et Maailm tuleb pandeemialiku majandus-juudistuse nimel sulgeda isegi siis, kui nad ei saa selleks tehtud ühtegi covid-19 viirust, mis pärismaiseid ka tegelikult tappa suudaks?

   RahvuslikTeataja.ee , 1/ 2021, lk 1

   Jüri Lina: vabamüürlased… , Õhtuleht, 9.10.2020, lk 10

 2. Almar Glustsenko 9 kuud ago
  Reply

  Tundub, et Möder õhutab siin vihaste rahvuslasest metsaomanike genotsiidi lendoravate vastu, selmet julgeks temagi poolt põlistatavad suurimaid juut-riigivargaid Valitsusest ja Riigikogust jäädavalt oraavana tagasi ajada, sinna, kust nad on tulnud.

  Oraava nimi

  on kasutatav ilmselt selle pandeem-juutla kohta, kes piibligi muinasjutu järgi olevat Moosesega eesotsas Ahvlast, oma tulnuka-püramiidlast meiegi kaela saabunud “nii et vesi kahte lehte läks” ja seetõttu ekvaatori piirkonda ulatuslikud kõrbed tekkisid, tegelikkuses siis, et 1555 olid Põhjanaba kohale kokku saadud 4 saar-mannert ja nende alla, tulnukate tarbimiseks voolas ekvaatorilt umbes 1/3-1/4 rohkem vett, kui sealt naasis

  (kes teab kuipalju nüüd rohkem voolab, sest 1982 Haak Kleiner Atlases märgituna võrreldes, mil suur osa Araabia jõgedest kuivasid umbes 2-3 aasta tagant ja siis olid taas 2-3 aastat veega, siis 2012 suure Süüria sõja looduslikuks tegelikuks eelduseks oli see, et selleks ajaks oli tavapäratult kestnud ikaldus 6-7 aastat, mil Saudi araabiaga reaalset piirivalvet mitte omavad, sunni usku beduiinipered, kes on elanud Lõuna-Süüria platool, olid sunnitud selle pika põua tõttu, ellujäämiseks põhjapoole linnadesse vee ja toidu järele tungima, mispeale 1970-tel Süürias vähemususulisena, alaviitidena, võimule aidatud presidendipere oma elude pärast kartma hakkas,

  millest pajatas osaliselt, Eestis esimesena, Yana Toom (kes nüüdseks on totaalselt rahvustevaenulikult euro-juudistunud), mäletatavasti alles 2015, eestikeelses raadios).

  Seep siis NL aegsed Siberi jõgede ümberpööramise plaanid, mida utoopiliste pähe meie ees väja naerdakse.

  https://www.liveinternet.ru/users/globalnaya_politika/post281741586

  Kas Riigikogus 5G välistamise, koos oraava Everausiga tagasi lükanud ja sellega “covid”-vaktsiin-kiibistusega, 5G läbi käitatava eesti inimeste e-valizombistuse välistamata jätnud Mölder kaitseks samamoodi ka Lihula leegionäride püsielupaiku ja elupaiku, kui Ansip/Parts jälle oma politseivormis marukoerad neid tampima saadaks?

  Lendorava kaitse on Eestis samasugune pandeem-foxmanlik looduskaitse võltsklishee, nagu hiinakeelsete nimedega pandade reklaam üle maailma ja pandeem ajakirjanduse poolt levitatuna, et saada hiinlastelt need dollarid ja eurod tagasi, mis on hiinlaste kasutatavatena väheväärtuslikeks maailma(juudi)politiseeritud, kuid mida meie poliitmassoonid kulutaksid hea meelega TalSinki MRP ,Saaremaa kiire neegristuse silla jms peale.


  Ei tea, kui loomaiast paar ninasarvikut matsa pageksid ja seal lendoravatega maiustaksid, kas Mölder ka sama aktiivselt oma labasid keerutaks? Miskipärast on arvata, et enam mitte, sest Oraava näikse olevat ninasarvikule selga kutsutud selleks, et nad heal juhul teda pähklitega pommitaksid, aga halvemal juhul sunniks pähklipuid juurtega maast neile lahti rebima või kasutaksid tema korjust pähklite hoidlana.

  Ja ninasarviku nahka pugeda üritanud heledamat rohelist värvi Trooja hobe näikse seda lausa nautivat, et topiseks muudetut seest väljasuretab.

  Mölder ja Süldikogu RSR. Ostke oma 59 000 euro pearaha või te igaühe poolt ESM´i aastas varastatava 22 000 000 euro eest wc-paberit ja annetage loomaia ninasarvikutalitajale.

  See oleks avlikkusele selgema poliitsignaaliga propaganda, kui metsades rahvuslastest väike-eraomanikel lendorava kaitse nime all, tulu äravõtmine, et poliitoligarh-erametsaomanikud saaksid neid takistamatult edaspidigi RSR(KESK)-Rohejuhi ja FSC abil Eestigi metsi pandeem-juudistava Rea Rausi, maakogulaste rahvusreeturi, abil takistamatult kokku osta ja OraavaRatasla siis poliitvõimaldada Eesti 140 000 põlistalu metsa 1000-te hektarite kaupa, minister Asmeri Timberil

  (kes oli poliitplaanitud, Oraava-EMA-rahvusreeturite abil, teil riiklikku tsellutehast takistama, et Asmer saaks Möldri kodu-piirkonnas, Läänemaal plaanitava vabamüürl-pandeemmajandus-juutla samasuguse era-tehase välja kuulutada 2019)

  Lääne-Euroopa “covid”-laenudega, Eesti omadega võrreldes, mitmekordselt enammakstud fondidel meie eest ära osta, nii, nagu see Riigikogus on nii RSR-EKRE-IRL kui KaKa-RSR valitsuse poolt, “covid”-ajakirjanduspropaganda varjus, alates 2020 suvest seni toimina pandud.

 3. Almar Glustsenko 9 kuud ago
  Reply

  Kas see on juhuslik, et Moskooviast ja nüüdseks PeterbOrgiastatud Nõva jõe ugride põluisasupaigast Petseri pool olevas piirkonnas kutsuti vanasti ugri rahvushõimude alal elavat rahvast venelaste poolt dzuudid-tsjudilad(imelikud)-tsuhnaad-(juudid?). Ja samas kutsuvad setod eestlasigi selle nimega: tshuhhon, kuigi nende endi veres on, Eestis elavate ugrilike põlishõimudes hulgas, tõenäoliselt käige enam juudi verd (et.wikipedia.org , on selle kohta tavatult avameelne ja kiiduväärt tunnistus Vigala Sassi poolt)?

  Kas on juhuslik, et samas oli 1980-te lõpus, enne Pihkva rongijaama, teivasjaam nimega Ora(a)va?

  Kas see võib tähendada seda rada, midapidi juutide oraava, Ka-Kas riigipöördega tehtud RockefelleriRottsildi-pandeemia eellased ja nüüd needki ise, tegid omale koridori, et ugride pärishõimud siin- või idapool lõplikult oma “covidistamisega” hävitada?

  Nüüdseks on Euro-juutistuse rahapesu sõlmpunktina ehitatud sinna lähedale hiigeljaam, mis kannab Koidula nime kes ilmselgelt muutis koos oma isa, Jannseni ja Soome Lönnrotiga kohalikud rahvad 1950-tel maarahvastest pandeem-juudistatud-hansateerahvasteks, siinmail eestlasteks, kelle hulka arvati ka anastajatest juudid, skaslased, taanlased, poolakad, venelased jms tule ja mõõgaga meie esivanemaid tapnud, keda Yana Toom nuud EUSA-passilikult kõiki eestlasteks tahab tunnistada, ja lisaks poliitsisseostetud tulnukaid?

  Kes käis 2009 Tartus vabamüürlaste Rootsi kunni Serafimi Ordeni/ordu ja Rottsildi-Napoleoni/Macroni-Kallase Prantsuse Auleegioni Ordeni Eestis juhtiva THIlvese EUSA rahastatud laulupeol, see kuulis osaliselt seda lugu seal jutustatavana, kuis Jannsen ja Koidula tegid käigu Soome Lönnroti man. Sest nad kõik 3 kogusid Eestis ja Soomes traditsiooniliselt suulisena edasiantava rahvushõimude kultuuride kandjatelt suulisi jutustusi ja laule, et see traditsioon siis juutlikult pandeemistatuna oma Kalevipojas/Kalevalas sobivaks ja neid orjavaks “vähe” umber kirjutada nii, nagu seda tegid taaskord Oraava poolt 2018 Sirje Purga, Kalevipojaga, milles ta lasi vene neiust kunstnikul ka kõik meestegelased LGBT-likult naisteks joonistada ja kiitis seda kunsti ning tema kirjastajana esinenud Oraava-mees tegi sama triki 2020 Suure Tõllu raamatuga. Mõlemas raamatus on ümberkirjutajad sisendanud uuenduse, et kohalikud (Kaleva ja Saare) põlishõimud peavad nüüd oraavat teenima veidi uut moodi GOD-NWO-Foxmani pandeemlikult. Samamoodi, nagu 2020 aasta taguse Piibli muinasjutu kohta on aeg-ajalt ilmunud uus-juudindusi nii Martin Luterilt, Jehovistidelt, Mormoonidelt, Martin Luter Kingilt kui ka praeguselt LGBT-papalt koos BLM-iga.

  Tavapäraselt on üle maailma juutide % elanikkonnas 0,2 %. Kõrgem on see Riias, kuhu juudid Satlini eest pagesid, Odessas ja üldse Ukrainas piirkonniti, kuna peale 1900 oma mahitatud ja rahastatud revolutsiooni tulemustele lootes, lootsid juudid teha oma riigi algselt Krimmi. Juutide % on tavapärasest kõrgem veel LA-s ja Hollywoodis, kuhu Odessa juudid lõid oma filmitõõstuse, Washington DC-s, kuhu Rottsildid lõid oma Födereservi Maailmapangana, Riigipankade keskusena, Siberist, Tshehhi sõdurite poolt varastatud kullaga, New Yorkis, kuhu Rockefellerid (kelle üle-Maailmne Keskus kuulutas juba 2010 välja, et paneb varsti Maailma lukku ja kes on selle meedia-propaganda abil nüüd teaostanud ilmselt ilma ühegi viirusetagi; RahvuslikTeataja.ee , 1/ 202, lk 1) lõid ajakirjanduse-kultuurimuutmise keskuse ja Wall streeti pandeem-Börsi.

  Lääne/Põja-Venes ehk Ida-Ugrilas on olnud juudistuse keskus Nõva jõe PererbOrgia, kus 10-15% elanikkonnast on juudid. Ja, pange tähele,seal surigi veidi üle 40-aastane Koidula, olles rase.

  Mida paganat ta seal otsis mitmeid aastaid? Kirjutas ingerlastele Kalevipoega? Kas Tartus pandeem-linna korporatsioonistunud Indrek Park kirjutab Indiana ülikoolis kohalikele pärishõimudele samasugust Kalevipoega? Kas nad saavad oma Indiaania põlisalad jänki-juutidelt lihtsamini tagasi niisuguse Kalevipoja abil? Või, vastupidi, piibeldab see nende suulised keeled ja sedakaudu kultuuri-loodusõi(g)luse niivõrd, et neil ei jää selleks mingit lootust?

  Pagan võtab…tagasi…selle, mis on tema jagu.

 4. ??? 9 kuud ago
  Reply

  KAS LENDORAVAD VÄGISTASID JA PUSSITASID ???

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.