Kiik: töötukassa plaanib neljapäeval kinnitada 30-miljonilise palgatoe

Töötukassa Foto: Dmitri Kotjuh/ Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles neljapäevasel pressikonverentsil, et valitsus on töötukassa nõukoguga jõudnud kokkuleppele ligi 30 miljoni euro suurustes palgatoetuse meetmetes.

Ministri sõnul on tulenevalt valitsuse kehtestatud rangematest piirangutest laienenud toetust vajavate sektorite ring. Sellest tulenevalt plaanitakse toetusmeetmeid rakendada nii otseselt piiratud sektoritele nagu toitlustus, spaad ja spordi- ning kultuurivaldkond, kui ka kaudsemalt mõjutatud sektoritele nagu turismivaldkond ning jaekaubandus.

Kiige sõnul on töötukassal võimalik meetmeteks suunata maksimaalselt 39 miljonit eurot. Ta märkis, et esialgu oli eesmärk praegu plaanitava meetme jaoks kasutada poolt, jättes ülejäänud summa järgmisteks perioodideks, kuid kuna piirangud on muutunud rangemaks, on ka plaanitav meede läinud kallimaks.

“Töötukassa on valmis selles ulatuses oma vahenditest seda meedet välja töötama,” ütles minister. Ta nentis, et kui toetusmeedet töötada välja ka aprilliks, maiks ja edaspidisteks kuudeks, siis on töötukassa nõukogu selge ootus, et selle raha panustab valitsus.

Kiik tõi välja, et oma teistest reservidest töötukassa meetmete rahastamiseks vahendeid ei võta, kuna need on mõeldud jooksva kahjumi katmiseks. Nimelt ületavad ministri sõnul lähiaastatel töötukassa kulud tulusid 50 kuni 70 miljoni euro võrra aastas.

Töötukassa toetustele kvalifitseerumiseks jäävad kehtima mitmed kriteeriumid. Ettevõte peab esmalt vastama EMTAK-koodi tunnustele, samuti peab olema täidetud 50-protsendise käibelanguse kriteerium.

Töötukassa ettepaneku kohaselt finantseerib amet oma vahenditest märtsikuu jooksul tavalise töölepingu alusel töötajate palka 60 protsendi ulatuses, kuid mitte enam kui 1000 eurot. Seejuures tööandja peab maksma vähemalt 200 eurot töötasu ja summaga kaasnevaid makse.

Samuti märkis minister, et toetust saavaid töötajaid ei tohi toetuse saamise perioodil ega järgneval kahel kuul koondada.

Täpsed kriteeriumid ning meetmete suurus loodetakse kinnitada neljapäeva õhtul töötukassa nõukogu istungil.

1 Kommentaar
  1. Jah 2 aastat ago
    Reply

    Hea et tervise-ja tööminister on keskerakondlane. Keskerakondlased on alati hoolitsenud inimeste heaolu eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.