Kiik: patsientide Lätti viimist tasub vajaduse korral kaaluda

Tanel Kiik

Kui Läti välisminister pakkus teisipäeval võimalust võtta Läti haiglates vastu ka Eesti koroonapatsiente, siis tervise- ja tööminister Tanel Kiik leiab, et kui Eesti ei suuda viirust kontrolli alla saada, siis tuleb seda võimalust kaaluda.

Kiik selgitas Postimehele, et praegu keskendutakse Eesti valitsuses sellele, et tagada Eesti inimestele ravivõimalus kohalikes haiglates. «Selleks on Põhja ja Lõuna meditsiinistaap teinud suuri muudatusi oma töös, on ka patsiente ümber jaotatud haiglate vahel,» selgitas Kiik.

Ta lisas, et kõige kriitilisem seis on Põhja-Eestis, kus otsitakse juurde meditsiinipersonali ja kus kaasatakse erasektorit või tudengeid.

«Praeguse seisuga me ei vaja Eesti patsientide hospitaliseerimist välisriikidesse. Loomulikult ei saa seda edaspidi välistada, kui me viiruse levikut kontrolli alla ei saa. Julgen olla niipalju optimistlik, et eile langetatud otsused koos varasemate piirangutega on piisavad, et nakatumisnäitajad taas langusesse viia,» ütles Kiik.

See aga tähendab, et haiglaravi vajadus muutub kõige kõrgemaks märtsi teises pooles ning alles seejärel võib see väikese viitega taas langema hakata. «Kui meil ei ole enam nii suuri igapäevaseid nakatumisnäitajaid, siis järk-järgult avaldab see mõju ka haiglaravi vajavate inimeste hulgale,» põhjendas Kiik.

Kiik toonitas, et tuleb arvestada sellega, et patsientide haiglaravi vajadus on erinev – see on mõnest päevast kuni mitme kuuni. «Haiglaravi vajadus ei hakka nii kiiresti alla minema. Kui see stabiliseerub aprillis, siis tuleme olemasoleva tervishoiuvõimekusega ise toime.»

BNS

9 kommentaari
 1. raha paneb rattad käima 1 aasta ago
  Reply

  No kuidas saab eesti VIIRUSE KONTROLLI ALLA kui LENNULIIKLUS AVATUD, EGIPTIMAA, KANAARIA SPAAAD JA BORDELLID KÕIK HÄDAVAJALISEKS KASUTAMISEKS. NO ON JU VAJA KUI ON RAHA. MIS SIIS SELLEST, ET SEL VIISIL LEVITATAKSE UUSI TÜVESID JA TEKITATAKSE NEID JUURDE KOGU MAAILMALE.
  SEST VIIRUS SAAB TEKITADA UUSI TÜVESID (Briti, LAV JA BRASILIA EI JÄÄ AINSATEKS.SEST VIIRUS SAAB ELADA JA ELSISTEERIDA AINULT KONTAKTIDE KAUDU – LUUA JA MUTEERUDA.
  KUI SIIN JA KOGU MAAILMAS OLEKS OLNUD 1 AASTA, NO POOL, EHK AIDANUKS KUIDGI 4 KUUST ABSOLUUTSEST KONTALTI PUUDUMISEST = POEST TOOB KULLER UKSE TAHA AINULT TOIDU, SAMA APTEEGIST ROHUD JA VAJALIKUD TOIDULISANDID, VETERINAARAPTEEGIST SAMA, ARSTILE, HMBAARSTIL, VETERINAARILE SAAB AINULT. KOeRAGA ÕUE JALUTAMA. PARKI, METSA KUI OMA AUTO VÕI TRANSPORT
  KUS ON SPETSVENTILATS JA HAJUTATUS 5-6 m.TRANSPORT SÕIDABKI NEISSE KOHTADESSE AINULT.
  ABIRAHA VAESEMATELE PENSIONÄRIELE, ET TASUDA TOIDU KOJUTOOMISE EEST. OMAV. RAHA JAGaDA MÕTTETU.
  SIIS OLEKS MAAILM SELLEST VIIRUSEST VAAT ET PEAAEGU VABA. ON SEDA PALJU NÕUTUD?
  KAS EI SAA IKKA aARU?. VAKTSIINID EI KAITSE UUTE TÜVEDE VASTU JA KUI MÕNI KAITSEBKI, POLE SEE KINDLALT TEADA. TEADA ON MÕNED VAKTS. MIS KINDLALT TEAT. TÜVEDE VASTU EI KAITSE – ZENECA, MODERMA, AGA MILLISTE, KÜSIGE TEADLASTE KÄEST. NII Et EI LAHENDA VAKTSIIN SIIN MIDAGI VEEL.
  JA MIS KASU ON VAKTS:, MIS 60% HOIAB ÄRA NAKATUMIT JA 40 % INIMESI NAKaTUVAD IKKAGI JA KANNAVAD NAKKUST EDASI. MÕNEL TULEAD KERGED SÜMPTOOMID, TEISTEL RASKED JA SURM.
  NIISIIS – MIDA EESTI PRaeGU TEEB JÄTTES LENNULIINID AVATUKS ??? Peseb käsi.

 2. Mida 1 aasta ago
  Reply

  sa kaalud, parem moodusta 100 komisjoni, las jauravad üksteise võidu, et tulemuseks oleks 0.

 3. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Kõige parem vaktsiin on Sputnik ja seda ma laseks endale süstida.

 4. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Ei tohi unustada et me pole vabad oma otsustes sest oleme liidus. Ja paistab et Brüsselis tegeldakse muude asjadega kui pandeemia küsimustega. Venemaa-vastane tegevus on peamine ja vihavaenu alla kuuluvad ka Venemaale sõbralikud riigid ja nende rahu on vaja rikkuda mõeldes välja stsenaariume selleks. See on meil nagu Reformierakond kes võimule saamiseks mõtles välja valesüüdistusi et kõrvaldada teelt segajaid ja mõjutada inimesi. Ja seda ka veel pandeemia ajal. EL-us tegeldakse vähe peamisega mis on tähtis praegu–viiruse leviku peatamisega.

 5. Nii 1 aasta ago
  Reply

  USA-s ei hoolita üldse koroonahaigusest. Mõtlevad kogu aeg välja Venemaa-vastaseid sanktsioone. Uus president on vihast rumalaks läinud. Eks vanadus annab ka tunda. Võimule sai ta nii et pooledd USA inimesed olid tema vastu. Eks tänavarahutustes said inimesed ka surma aga tema püüab Venemaa-vastaselt tegutseda. Õudne terrorism. valitseb seal. eks kade meel on ka et Venemaal toinuvad presidendivalimised rahulikult ja siis oli vaja EL-u kaasabil alatu Navalnõi saata Venemaa rahu rikkuma ja sellele reeturile tuntakse kaasa ka veel. Eks aega võttis ka mürgitamise stsenaariumi väljamõtlemine. Ega sellest ei hoolita et inimesed surevad koroonaviiruse tagajärjel ja vihavaenu õhutamise asemel USA poolt peaks sellele mõtlema. Aga uus USA president on jõudnud juba Süüriat, Iraaki ja Iraani pommitamas käia. Paistab et see tigestunud president ei hooli oma rahvast ja õhutab vihavaenu mitmete riikide suhtes mis eksisteeriksid rahuliult ilma USA sekkumiseta ja tegeleksid praegu kõige tähtsamaga–pandeemiale piiri panemisega-

 6. USA uus president on vanusest 1 aasta ago
  Reply

  nõder. Lolli riiki saabki juhtida vaimust vaene inimene.

 7. lugupidamisest 1 aasta ago
  Reply

  Mitte vanadus vaid noorus teeb enamasti ikka lollusi. Ju on ta liiga nooruslik.
  MEENUTAN SUURE SÜMPAATIA JA LUGUPIDAMISEGA ELMAR SAAGI Filos.teol. prof. KES VEEL 95 a. OSKAS TUDENGITELE NII VAIMUKAID NALJU TEHA, ET NEED PIDID HULK AEGA MÕTLEMA, ENNE KUI ASJA SISUST ÜLDSE ARU SAID.
  Eestis ongi see marslik arvamus talupojapõlvest, et vanad tuleb saata sauna ja lolliks pidada isegi talupidamise “kunstis”, kuigi saunasaatjad siis alles issi paunakestes uinusid kui lollid saunikud neile talud ostsid ja majandasid. Peaasi et VARA kaduma ei läheks.

 8. Ratas arvab, et Keskerakond on tema partei. Ratas on meie partei puuk. Reetur ja suli. 1 aasta ago
  Reply

  Ratas parteist välja. Samuti tema kaitsealune Reps, Simson, Must aAadu. Nemad on reeturid.

 9. Triin 1 aasta ago
  Reply

  Kas häbi ei ole, mopipea? Kas siis pakkusid Lätile, Leedule abikätt, kui neil olid nakatumisnäitajad kõrged. Siis loeti kahjurõõmsalt nende haigestumise numbreid ja aeti oma nina püsti. Kohutav, et selline inimene saab olla edasi sotsiaalminister—? Mine kiik haiglasse ja vaata surevale inimesele silma ja ütle talle, et ta on pelgalt statistika.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.