Riigikogu esimees: vaktsiinid aitavad meid piirangutest üle

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas töötas täna Narvas. Kohtumistel suuruselt kolmandas linnas elavate ja töötavate inimestega keskendus ta lahendustele, mis aitavad tervisekriisis toime tulla ja seda seljatada.  

„Ma soovitan – tehke vaktsiin! Mida rohkem meist saab vaktsineeritud, seda kindlamalt on võimalik tervist kaitsta ja argielu jätkata. Seeläbi töökohti säilitada ja kriisist väljuma hakata,“ rääkis Ratas. „Vaktsiinid aitavad meid piirangutest üle.“

Riigikogu esimehe sõnul saab arvestada ainult nende vaktsiinidega, mis on saanud Euroopa Liidus müügiloa. „Eestisse on teretulnud ka kõik teised vaktsiinid nii pea, kui need Euroopa ravimiametilt heakskiitu saavad. Seni on oluline kasutada olemasolevaid võimalusi,“ rääkis Ratas.  Tema sõnul oli heameel kuulda nii Narva haigla kui ka Narva perearstikeskuse töötajatelt, et sel nädalavahetusel toimuvast massvaktsineerimisest kavatseb osa võtta palju eakaid linlasi.

Tõsisemat suhtumist olukorda on kinnitanud nii haigla, perearstikeskuse, testimiskeskuse, kaupluse, lasteaia, kõrgkooli ja politsei töötajad kui ka Narva linnajuhid. „Üle aasta eesliinil meid kaitsnud inimesed avaldasid lootust, et lõpuks õpime koroonaviirusega elama,“ ütles Ratas. Ta tõi näiteks, et kauplusekett kontrollib igapäevaselt oma töötajate tervist ja võimaldab testimist, haigestunud ja lähikontaktseks jäänud töötajatele pakub aga toiduabi. Ratas lisas, et ettevõtted ja asutused on leidnud võimaluse jätkata tööd otsekontakte vältides.

„Ilma riigi toeta on inimestel ja ettevõtetel raske toime tulla. Argielu ja seeläbi majandust ei saa avada enne kui haigestumise oht on alla tulnud. Selleks peab riik aitama kokkupuuteid vähendada ja piirangute ajal toime tulla, et säiliksid nii töökohad kui ettevõtted,“ rääkis Ratas. „Püüame Riigikogus lisaeelarve võimalikult kiiresti vastu võtta ja sellega ettenähtud toetused kõigile kriisis kannatada saanutele välja maksta.“

Riigikogu esimees peab vajalikuks, et riik investeeriks kas otse või Euroopa Liidu rahastuse kaudu haiglate arendamisse. „Üle Eestimaa on vaja korralike ja tänapäevaseid haiglaid. Oluline on nii kvaliteetne arstiabi ja tervishoiuteenused kui ka töötajate juurdekasv ja töötingimused. Narvas alustatud töö lubab, et selline arendus algab lähiajal ka piirilinnas,“ kõneles Ratas.   

Ratase sõnul näitas tänane visiit väga selgelt, kui suure perspektiiviga on Narva. „Üks perspektiivne näide on Kreenholmi arendus, millega saaksid era- ja avalik sektor koos edasi minna. Sellele lisandub näiteks infotehnoloogia kõrgkool ja laevaühendus Narva-Jõesuuga. Vajadust mitmekesistada töövõimalusi rõhutasid ka Narva noored, et nad kodukanti elama jääksid,“ ütles Ratas pärast kohtumist narvalastega.

Kohtumistel tulid jutuks ka põlevkivitööstuse tulevik ja õiglase üleminekufondi vahendite kasutamine. Nendele teemadele kavatseb Riigikogu esimees keskenduda järgmisel visiidil Ida-Virumaale, mis on plaanis tänavu mais. 

Riigikogu esimees külastas täna Narvas avalikku COVID-19 testimiskeskust, Narva haiglat ja perearstikeskust. Samuti toimusid kohtumised Sisekaitseakadeemias, politseijaoskonnas ja Narva linnavalitsuses. Ratas tutvus ka Kreenholmi arendusega ja Vaba Lavaga. Visiidi käigus vestles ta toidukaupluses eesliinil töötajatega, lasteaia „Päikene“ töötajatega ning inimestega Narva promenaadil.

Visiidi fotod. (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

8 kommentaari
 1. Nii 2 aastat ago
  Reply

  ei saa me satikast võitu. Vaja on suhtluspiiranguid ning selliseid, et ükski rott sealt välja ei pääse.
  Liiklus linnade vahel tuleb keelustada, nii ei levitata üle Eesti seda satikat. Piir tuleb suhteliselt kinni panna. Iga sissetulnu tuleb 2-ks nädalaks laevale või majutusasutisse valve alla kinni panna. Nii kuupäevade kaupa. Kui seal nakkus levib, siis saavad ka kõik ravi OMA KULUL!
  Kolded tuleb sisse piirata ja pidevalt seda koomale tõmmata kuni viimane nakatunu on terve.
  Ülejäänud kohtades aga läheb elu edasi nagu muiste.
  Muidu me sellest satikast lahti ei saagi, mäng nöökimistega jätkub veel mitu aastat. Meil on vaja kindla sõnaga Adolfit!

  • Asi selge 2 aastat ago

   Koroona allikaid uuringud USA välisministeeriumi ekspert David Asher ütles, et koroona kõige tõenäolisem allikas on Hiinas Wuhanis asuv viroloogia instituudi labor, kus töötanud teadlased haigestusid salapärasesse haigusse juba 2019. aasta novembris.

  • Vaktsiinid ei toimi 2 aastat ago

   Õhtulehes professor Toivo Maimets kirjutas :”
   See,et koroonavaktsiinid töötati välja rekordkiirusel, oli suur teaduse võit, kuid töö jätkub, et muteeruva viiruse vastu ka vaktsiine pidevalt muuta, ütles “Esimeses stuudios” Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.”

   Vaktsiinid ei kaitse viiruste eest.
   Kuna viirused mutanteeruvad iga kuu jooksul mitu korda siis vaktsiinid ei toimi.
   Viiruste vastu saavutab immuunsuse veega seedeelundite loputamise abil.

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Liiklust linnade vahel seisma panna ei saa. on vaja hoida distantsi ja kanda maski. Rahva kogunemised olgu keelatud ja ka spordivõistlused. Imestama paneb et nii paljusid inimesi on juba vaktsioneeritud aga koroonahaigeid ei vähene.. Palju oleneb inimeste käitumisest.

 3. Soo 2 aastat ago
  Reply

  On vaja head vaktsiini. Ma ei saa aru kuidas vaktsiin kohe ei mõju ja et teist korda peab vaktsioneerima, aga keegi ei tea kui kaua ta teist korda mõjub sest kontroll on kestnud lühikest aega. Venemaal on juba 3 vaktsiini ja viimast süstitakse vaid korra. Vaktsiinid on kaua aega kontrollitud tuhandete vabatahtlike peal ja neil pole kõrvalnähtusi ja kaitsevad viiruse eest. AGA ME POLE VABAD, OLEME LIIDUS JA EI TOHI VENEMAA VAKTSIINI OMA RIIKI MURETSEDA. EL-IS ON VIHAVAENU ÕHUTAMINE TÄHTSAM KUI INIESTE TERVIS. Ka meie välisminister ei hooli heanaaberlikest suhetest vaid raskel pandeemia ajal tegeleb kaasatundmisega mässude korraldajatele isegi neis riikides mis ei kuulu EL-u.

 4. tühi jutt, tühi kõik 2 aastat ago
  Reply

  AUSALT ei ütle keegi meile, MILLISED VAKTSIINID MILLISTE TÜVEDE VASTU EI KAITSE.
  Muidu võiks ju mõttetust süstida, aga LAV on juba Eestis sees, Võimekam veel kui Briti tüvi. Nüüd tahetakse veel Johmsson@John. osta, mis on sama soss 60% kui Zeneca,
  TULGU VIROLOOGID (aga nad ei julge ega tohi ega tea ega taha teada) JA LAS KÕIK SOOVIJAD SAAVAD NEILE ESITADA KÜSIMUSI. KES NEID LUBAB KUI VALITSEVAD POLIITIKUD,!
  Kellegi käsul ja rahaahnusest, sest raha on teie Jumal,Kuldvasikas hiilgab, selle seljas istub härjapõlvlane
  ja käsib teenida majandusharusid, mitte elusid. Justkui oleksid kuldvasika teenrid elu andnud. Või oleksid nad ise surematud. Kõik seepärast, et sigivust tuleb piirata, kuna inimkond ei vaevu oma kiima talitsema ei elutute mänguasjade ega tablettide abiga. ega meeleldi maailma vanima ameti pidajate vastutulelikkusega – maksma peab raha ju! Kus sa sellega!

 5. to soo 2 aastat ago
  Reply

  See kolmas Vene vakts. ühekordseks süstimiseks on adjuvandiga mis sisaldab alumiiniumisooli =Alzheimer,dementsus, ja loodud Vene raskesti ligipääsetavate piirk, jaoks,
  Vene ei hakka müüma oma vakts. mis tehtud venes, see on ainult omainimestele omal maal. Väga õige!
  Küll lubab ta roota seda teistes maades ja müüa kasutamiseks SOOVIJATELE.
  Kogused ei ole VEEL nii suured kui sa arvad. ja selle vakts. tüvedevastasesse võimekusse pole teateid.
  Muidu olen ka Sputniku poolt, sest kõik minu lapsepõlvevaktsiinid tulid ju Venest.
  Ja teha NSVL-tohutu maalahmakas- vabaks kõigist jubedatest nakkushaigustest mis tsaaririik ja sõjad päranduseks jätsid oli tõeline KANGELASTEGU, USKUMATU!
  Kahju et meil arusaamist pole ja tuberkuloos taas pead tõstab.Mis näitab võimekust juhtida. jms.
  Kui maailm hoiaks terve aasta kinni KÕIK VÄLIS JA SISEPIIRID SAAKSIME EHK SEST KOROONAST KOOS TÜVEDEGA LAHTI. VÕIB-OLLA.
  JUNAL EI SALLI JUKERDAMIST!

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Bulderb)orgia OraavaRatas ?

   Sest ega Siim või Kaja kallas ei käinud AVALIKULT BILDERBERGI JUUT-VABAMÜÜRLASTE MAAILMA PÄRISMAISUSE HÄVITAMISE KLUBIS midagi kokku leppimas ja sellele omaltpoolt juhitava riigi poliitika ustavuse vannet AVALIKULT VANDUMAS, vaid seda tegi JÜRI RATAS 2 KORDA PEAMINISTRINA.

   Mille kohta Mart helme, kes käis koos Monikaga 2019 suvel Jeruusalemmas sisult riigivisiidil sõpru otsimas, ütles, et ta pärib Rataselt aru, et mis salasobinguid ja kelle heaks too võis Bilderbergi klubis sõlmida.

   Nüüdseks on nad küll pikka aega valitsuse ministrite, küll Riigikogu süldina omavahel ja oma lemmikvabamüürlastelt ja mittelemmikvabamüürlastelt “aru pärida” saanud, mis päädis nende poolt Oraava kasuks võimust loobumisega, tõelise halli rassi “covid”-Maailma-juudistajate kasuks, ilma, et selleks oleks olnud mingitki põhjust ja sisulist kõrgema võimu (kogu rahva, isegi kui poleks õigust vaid siinsel ugrirahvusel end siinseks poliitiliselt kõrgeimaks võimuks arvestada) mandaati.

   (pane tähele, et Keskerskond oli Edgari kaudu terve selle sajandi jooksul Euroopas absoluutselt elaniku kohta kõige popima poliitiku erakond, 40 000 Edgari nimel kogutud toetajahäälega JA rahvuslastel, küsitav, kas sellistena justnimelt rahvakonservijatel, on juba vähemalt 6 aasta jooksul olnud Eestis juba vähemalt 70%-line toetus, petitsioon.ee/astutagasikk – pikad kommentaarid).

   Sestap tunduvad nii JÜRI kui MART olevat ühe sionistliku ugrirahvuse vastase vabamüüri 2 saabast, kui ESIMENE teeb endale pooleks nädalaks Narvasse Potjomkini residentsi

   (nagu KadriOrgia BLM-LGBT-Buratiina tegi vabamüürlaste poolt hävitatud Kreenholmi (ugri-Aju)Vabale Lavale)

   ja TEINE laseb juudi-homo-AK-l kuulutada, et Narva venelasest poliitik asutas AINUISIKULISELT Narva EKRE fraktsiooni ning teine Narva A-Ljosha kaalub intensiivselt otstarbekkust selle fraktsiooniga liituda.

   (A, muuseas, on samas ka suur Amarillo vabamüürlaste A Viru hotelli seinal

   SESTAP KÜSIKSKI:

   Kas on alust arvata, et 1. Studio intervjuus, hiljuti, Ratas Riigikogu esimeheks ostmise päeval, ETV ekraanil, saatejuhi poolt edastatud Eesti esisionisti, Teaduste Akadeemia sisult pearabi, Tarmo Soomere sisult küsimusele, kes toob Eestisse aktiivselt Euroopa Pagulaskeskuse poolt kavandatud 7 600 000 ori-tulnukat ja tahab samas 900 000 peremeesugrist siin vabaneda

   (sygiskool.ee/2014; hiljuti 6- ja 3-nurkadega juudistatud Plekktrummi studios; oma kõnes Kadrioru Roosiaias; pikal merereisil, USA ADL üle-Maailmase sionistide propagandakeskuse nimelisel ja selle heakskiiduga rahastatud BellingCat jahil, Bellinghausen, tõenäõliselt koos seni Riigikogu poolt ESM-i poliitröövitud 15 000 000 000 euroga, et neid koos esisionist, Go-YandexTaxi-MRP-Aecom-RailBaltic-3TVpljus Tiit Pruuli ja Kersti Kaljulaidiga Ida-Aasias ja Ahvlas laiali jagada ning sellega osa neist miljonitest orjadest Eestisse peremeesrahvust hävitama osta; ajaleht Konservatiivide Vaba Sõna, 4/ 2018, lk 10, Henn Põlluaas, internetis leitavs),

   et kas Jüri Ratas on nõus, ilmselgelt juut-vabamüürlastele seni alluvana, mitte nüüd loobima ainuüksi oma peaministrikohast vaid ka talle selle loobumise vastu lubatud loodetavast järjekordsest hüpik-presidendi kohast

   (sest alates 1918 on olnud mõned Riigivanemad küll mitte juut-vabamüürlaste nukud, kuid, peale Rüütli, on seda olnud KÕIK Eesrtit presidendi ülesannetes juhtinud; Auleegioni Orden, et.wikipedia.org),

   et kas Ratas vastas sellele küsimusele, et kas ta toetab sionist Tarmo Soomeret Eesti “covid”-juudi-majandus-rahvus-kaaperduse presidendina, järjekindlalt mitte EI ega JAA, vaid rääkis, et RSR (tema nimega Keskerakond) hakkab seda küsimust korraliselt otsustama aprillikuus.

   Huvitav, kas sellepärast ta vastas nii, et ta, juut-vabamüürlastele 800 aasta jooksul kuuleka orjana, baptistina, loodab aprillikuuks saavutada samasugust vabamüürlikku üle-Eestilist kokkulepet, nagu seda vabamüürlaste etendust proovis avalikkuse ees sunnist saati orjana kasvanud Saaremaa üleilmselt popp (nagu Kostabi) kunstnik Hando Henno (loe:
   ..
   Saarlane kandideerib presidendiks (170)


   , https://saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=46154&kat=1&y=0 ,

   kes on Hando Henno? – DELFI Naistekas),

   kelle isa on tuntud Saaremaa baptisist kirikuisa, proovides mõne nädalaga, vabamüürlike salasobingute teel omale, rahvuslaste vastu, presidendina toetust koguda?

   Või on see Ratase jutt lihtsalalt rahvuslastest (ma ei pea siin silmas ilmtingimata vaid eesti ugri rahvuslastest, vaid põhimõtteliselt igal pool omal maal peremeesrahvuse õiguse pooldajatest) seniste Keskerakonna toetajate veel rohkem veenmiseks selles suunas, nagu oleks Keskerakonna edaspidinegi enese(rahvusaate)hävitamine loomulik ja ainuvõimalik poliitiline paratamatus juut-vabamüürlastest meie ristilööjate heaks?

   Selles Narva ja otsapidi ka Venemaa poliitilises käesolevas juut-vabamüüristamise olukorras oleks põhjust tõsiselt uurida ka seda, et kas oma Riigikokku vannutamisel (ilmselt? Uurige ta enda käest) sionistide, Maailma pärisrahvuste üle dominaatkoerliku (domini canus ehk Toompea), ülemvõimu ADL-Foxman-„covid”-Rockefeller2010-3vapilõvi-OreevaVähiRaviKingitudSurm-LyonsClub-666-juudi-6-nurk-lõvi käemarki tegeva Mart Helme kaksikute ema ja betoneeritud LHV-TommyCash KuMu teostaja, Sirje Helme, on niivõrd vaimselt selle geneetikaga,

   et ta lastest

   MEES-KAKSIK

   on TEADLIKULT mahitanud Rriigikogulasena ADL-AECOM-MRP-Pruuli, Klandorfi teostatud ja laiendada loodetava

   (Kõlvartilt kogu Tallinna RSR-Kesk-„rohestamise” ameti, koos ilmselgelt ugri esivanemate kalmudega kalmistute „covid”-hävitamisega ja Kadrioru lossi ette taas kasvanud põlismetsa soolamise, nii hukutamise ja nüüd seetüttu aktiivselt mahasaagimise ja selle asemel juudi-mälestus-alle istutamisega, mandaadi saanud juut, Ain Järve)
   ..
   ReidiTee-Tall(S)inki-Odessa-juudi-maksuvaba-Ahvlast-orjaostu-juut-Tederi-piraadi-sadama-PortoFranco poliitarendamist,

   sel teel, et küsis sionist-vabamüürlaste Vseviovide (isa on David, müstiline Venemaa omakuningavõimu materdaja, koos Kadriuru „lutika” Oraava-Kersnaga JA poeg on Oraava-politseiniku, Elar Vaheri poolt 2018 politsei lehes mitmel leheküljel intervjuus reklaamitud Joonatan, kes käis USA saadikuna ADL-rahvustetapu poliitika Eestisse kopeerimist õppimas) poolt Casa Nostra vabamüürlaste rüütliordu poolt Tallinna Keskerakonna linnvalitsusse SIONISTIST DIVERSANTIDEKS saadetud Alerksander Laane ja Olev Tinni käpikult,

   Zuzult, Riigikogu infotunnis aru pärides, et KUHU ON VIIMSILASTEL (nagu ta ise ei elaks selle Viimsi oraava seas) OMA AUTOD PANNA ILMA REIDI TEETA (nagu ma poleks juba aasta enne seda saatnud Klandorfile, Laanele, Riisalule jms linnavalitsejatele kava, kuis, seni Reidi teele kanditud 42 000 000 euro asemel, kulutada selle vältimiseks 22 000 000 eurot 3-le kogukonnaühistulisele laevale Muugalt, Viimsi ripp-trammiteele ja viimsilaste 5000 auto liisingusse tagastamise ja kaskokindlustuse kompenseerimise kulule ja nagu vähemasti Klandorfil ei oleks niipalju tegelikku võimu ja pealehakkamist, et ta oleks võinud, heatahtlikkuse korral ugri rahvusluse vastu, arutada seda RSR ja EKRE ühistel mõttetalgutel, sealhulgas ka Helmede kaksikut sellest teavitades)

   JA NAIS-KAKSIK

   SAMUTI

   kuna ta oleks juba 2017 omalt poolt rahvus-kirjanike muuseumite juhina, korraldataval Koidula

   (koos oma isa, Jannseniga, Riiast, piiskopi rüütelkonnast, ugri maarahvuse, peremeesrahvusena, juudistamis-venestamis-saksastamis-poola(metsas?)stamis-rootsistamise korraldanud, eestlaste 19. Sajandi 3-st suurest näljahädast (kirjeldatud ajakirjas Imeline Ajalugu, 9/ 2016) ühe ajal, Tartus, juudi-saksaliku esma-üle-„Eestilise” laulupeo korraldanu ja koos omasuguse Lännrotiga Soomest, nende poolt soome-ugristatud läänemerelaste ja ugride suulise, traditsioonilise pärimuse kultuuri hinnaga, omatahtsi eeposte Kalevala ja Kalevipoeg kirikusõnasse kirja panija ning tuupilise juudina, mitte seal õppiva maarahva erialaasjatundjana, Pererborgias surnu)

   nimelisel (Kadri)Orgia tänava Pen-KultKap raamatufestil PIDANUD takistama seda, et sisult Mossadi Gladio-B diversandiks ostetud sionismi-„kunstnik” sai Peterburi mnt kesklaost hulga, sinna üle Eesti rahvuskogukondades hinnatud raamatukogudest nimelt, rahvuskultuuri hävitamiseks, kokkutassitud ja tolmuvaid ilukirjanduslikke teoseid, mis ripiutati nööridele vihma kätte, Tammsaare muuseumist üle tänava ja ENEKEsi, ENEsid ja Saksakeelseid teatmikke (võib-olla „laenas” ta viimaseid KaPo poot rõõvitud Aasmäe arhiivist, peale seda kui too oli manalasse lähetatud, Pruuli riigikogulase-niineste-punkari, Juku-Kalle poolt tuvastatuna), mida me, ümber peldiku-turude klammerdatud kujul (visuaalselt, nagu KaPo „heal” teadmisel õhkulastud Inga Raitari peldikut oleks päästnud), kamraadiga siis selle hoovi raudtorudega aia küljest, eestu ugri kultuuri rahvuslikule pärandile, siis usinasti tagasi „varastasime”, millpeale ei tõtanud selle teose kunstnik mitte HELMEDE, SELLE TAHVUSEMÕNITAMISE EEST VASTUTAVAT, NAIS-KAKSIKUT MEIE JA KOGU EESTI UGRI MAARAHVUSE EES VABANDAMA KUTSUMA EGA ISE VABANDAMA, vaid helistas politseisse ja teatas, et me rikkusime ta kunstiteose,

   mille ma panin välja ka eksponaadina Okupatsioonide muuseumis, 26.10.2017

   (KOValimised, haldusreformi poolt omavalitsuste Riigikogu poolt teadliku poliitadminsandistamise olukorras, vaidllustanud Tartu valimisliidu, Südamega Tartu, juhtide, Reio Lauritsa ja Meelis Kaldalu järgneva pika poliitvangistamise avapäeval)

   ilmselgelt ADL-sionistide, katoliku Opus Dei tulnukapiiskopi, Kallase juhitud Auleegioni Ordeni rüütli, Jordani, tema kato-partnerite, ADL-Lyons märgiga ekraanilt meile tavapärast rahvuslikult maigustatud sionismi-pläma ajavate, Markus Järvi ja Varro Vooglaiu Objektiivi ja nüüdseks, paljude tunnuste alusel, ka sama tordi kirsside, Helmede poolt rahastatud ja korraldatud

   Eesti Orjastamise (vastasel?) Konverentsil

   (KUNA SEE LÕPPES, ka alatasa Lihulas ja Leegioni Sõprade Klubi üritustel millegipärast ADL-diverseeriva LAIGNA JUTLUSEGA teemal, et Eesti kultuur algas sisult kristluse poolt meie esivanemate ristilöömisega, mitte 11 000 aasta taguse siinse maa ugride poolt esma-pidevasustamisega, mida ta esitles nii ka, LGBT-Rebasla-Solarise-Alexela vabamüüri poolt korrldatud, 2018 maikuu alguse Lina-Laigma-T.Soomere-Volke ühiskonverentsil ja mida esitleb niimoodi siiani, Ajaloomuuseumi Pika tn filiaalIs, OLÜMPIAKOMITEE JUUT-VABAMÜÜRLASTE EESTI FILIAAL, EESOTSAS EESTI VABAMÜÜRLASTE JUHI, TOOMA TÕNISEGA JA TAGUOTSAS, LHV-RIIGI-„COVID”-ORJASTUS-LAENE LAHKELT JAGAVALE LHV-juutlale, KARABAHHI SÕJA KAOTAMISE STIILIS PUSHINJANI SELJAKOTI-PATAREILASE RAHVUSVANGLA TULNUKAMAGALANA TAASTAMISE REKLAAME TEGEVA MÕISA-SÕÕRUMAA ORAAVA POLIITTANKISTINA, KELLE POOLT ON JÄNKIJUUTLAST SISSEAOSTETUD KA TANTSUÕPETAJAD, KES ÕPETAVAD NENDE RMK-„COVID”-BLM-LGBT-HIPISTATUD EBATEADLIKELE UGRIDELE

   KANEPI JA KORGIJOOGIGA, „COVID”-JUUDI UUE MAAILMAKORRA TAHTSI, RAHVUSLIKU ISEHÄÄBUMISE ALALIST PIDU, NAGU SEE TOIMUB, PEALE PÄRNU MNT LAEVANINAS, UUE MAAILMA KAWE KELDRIS, TELLISKIVIS, KOPLI KUMMIKUTEHASES, NARVA KREENHOLMIS JPM SNUS EMPIRE´I RIIGIKOGULIKKU SEADUSTATUD AVAMIST IRL KOJAMEHE (et mitte öelda sibi) POOLT, MIDA SELLISENA ÕHUTAS KA HEELIA SILLAMA OMA BLM-LGBT NÄITLEJATE-TSIRKUSE, KOLDITSATE TANDEMI STIILIS, SERIAALIS, 26.03.2021,

   KELLE ÕNNETUT ÜLBITSEMIST KOHALIKE VILJANDI PEREMEES-POOLJUUTIDE GÄNGI ÜLE, KAMORKA ÜLE, HALETSES MILLEGIPÄRAST KA MÕNE PÄEVA TAGUNE KUU-UURIJA LUST,

   KES MILLEGIPÄRASTEI EI TAHA KASUTADA OMALE KINGITUD AVALIKKU 4. VÕIMU, EI SUUDA PÄÄSTA EI MÄRT BORMEISTER JUUNIORI JA TEMA EESTI JAOKS HINDAMATULT VÄÄRTUSLIKKU PALLASLASTE KUNSTIKOGU,

   EI PALU SELLEKS RATASEL RSR-IGA MOBILISEERIDA, POLIITILISE VASTAVA MANDAADIGA, MÄRDI PIKAAJALISEST KESKERAKONDLASEST ÕDE, KES OLI KA MÕISA-SÕÕRUMAA SAVISAARELIITLASENE, EI PALU TAGASTADA KLANNIL TALLE TEMA OSA PERE SUUREST ÜLIKALLIST TÄHETORNI TN ERAKRUNTIDE MAAVALDUSEST JA SEAL MEELEVALDSELT POLIIT-ÜHISKONNASTATUD „kaitsealusest” METSAST, VAID EELISTAB JUUT-VABAMÕÕRI KOHTUTÄITUREID JA GALERISTE, KES SEDA PALLASLASTE KUNSTIKOGU ON POLIITRÖÖVINUD JA OMA HEAKS MAHAPARSELDANUD, SAMUTI ESILE TÜSTA PEA SÜÜTUTE LAMBUKESTENA,

   EI PALU TÕELISTEL VAPSIDEL. SOOMEPOISTEL, LEEGIONIL NING TA SÕPRADEL. ALFONSREBASLASTEL JA ODINLASTEL OMA VABAMÜÜRIKOHTUS VAESESTAJA, VEET MANO, SIONISTLIKU NÄITLEJANA, VÕI SÜÜRUMAAD NING MANGI SAMASUGUSTE VABAMÜÜRI MOSSADI GLADIO-B DALAI LAAMA „COVID”-MAAILMA-MAJANDUSE-SIIONISTAMISE-JA-SEMIITIOTISEERIMISE-REKLAAM-LASTENA, PEREMEESRAHVUSKOGUKONDLIKULT EESTIST PALESTIINA JUUDI-LAAGRISSE POLIITSUUNATA, VAID HAKKAB KOGUMA, ILMSELT, REMMELGA-HIPIDEST OSA, ORAAVA-LGBT-VIKERKAARE, ABIGA, NAGU POLTSEINIK-NARKAR „UGRI” KADI JA PELLETIMILJONÄRI RAHA EEST RIIKLIKKU TSELLULOOSITEHAST ORAAVARATASE JAOKS VÕIMETUSTANUD EESTI METSA ABIKS, LINDA-MARI VÄLI JA TEMA, „SIIONI-RIIKLIKULT” SELLE EEST RIIGIKOGU METSAKONVERENTSIL, SIONISTIDE-SEMIITIOTISTIDE LOTMANITEGA 2017 NING LUULETAJANA 2021 TUNNUSTATUD, ISA,

   VÕI NAGU SIONISTIDE ADL-666-FOXMANI LEMMIKKÄEMARGIKS VÕETUD LÕVIKLUBI-KINGITUD-SURM EKRAANILOGOGA OBJEKTIIVI PALJULAPSELINE (peaaegu, nagu Oraava Eesti 10 lapsega pearabi) VARRO, KOOS OMA ISA, JESUIIT-JUUDISTATUD ROOMAJATE KLUBI JUHTFILOSOOFI, ÜLOGA, KOGUS EKRE POOLT LUBATUD, KÄESOLEVA EESTI RIIGIKOGU-ERAKONNA-PROTESTIDETA VAIKIVA „COVID”-AJASTU AVAPAUGUKS OMA TÕELISTE RAHVUSLASTE POOLT POLIITPÜÜNELT MINEMA-„pekstud” TARANDILE, ENENDE POOLT ÄRALOLLITATUD RAHVUSLASTELT, TOPELT-VALURAHA, SEST EKRE EURODIPLOMAAT, TOIVO TASA, TAHAB JU KUIDAGI SÕBRALIKULT EDASI-SIONISTUSTUDA SISULT ROTTSILDI-NAPOLEONI-MACRONI POOLT JUHITUD EESTI AULEEGIONI ORDU ALAJAOS, KOOS SEDA JUHTIVATE LAIDONERI, PÄTSI, KGB „Nikolajev” MERI, ILVESE, KALLASE, KROSSI, OJULANDI, PÄRDI JA OMAARUST KA EESMAAGA.

   EGA POLE KA MIDAGI IMESTADA PEALE SEDA, KUI SEE (EDGARI EELNEV ALALINE HALEDAKS ESITLEJA) SUVELUSTI-KUMMUTINA OMA VIIMASES SAATES, AJAS LÄBIVALT, AK-RINGVAATE-REPORTERI-SEITSMESTE-STIILIS, MEELELAHUTUSE ALLA PEIDETUD SIONISTISTUS-PROPAGANDANA TÜHIJUTTU NOORE ORAAVLASEGA, KELLEL ILMSELGEKS REKLAAMIKS SELJAS EUSA JUUTLA TUNNUSENA SINI-VALGE VANGIÜRP, SAMAMOODI, NAGU NÜÜD EESTI TELEKANALITEL LAUSALISELT JA IGAL AJAL REKLAAMITAVATE „COVID”-juudistusfirmasdel, NAGU ÜRITATI RATASE AJA ALGUSES MUPOT SEDA VÄRVI MAALIDA, NAGU ON MITMEID AASTAID KASUTATUD NEIS VÄRVIDES (sh Saaremaa-haigla-juut-Laane-Rosimanniuse-Rootsi-kunni-THIga-Serafimi-ordu-seadustatud-palliatiiv-ehk-esivanemate-kiirelt-piinadest-„päästmise”-palliatiivravi-„covid”-juhtivalt) EESTIS VÕRKPALLE, ON ORAAVA ELMAR VAHERI POOLT VÄRVITUD SELLISEKS POLITSEIAUTOSID JA ÄSJASEL EESTI RAHVUSVAHELISEL VUTIVÕISTLUSEL OLI ÜKS VÕISTKOND SINISES JA TEINE KOLLASES.

   SAMAL PÕHIMÕTTEL ÜRBIPROPAGANDAT TEGI 2017 NÄITEKS KOJAMEES OMA ERAKONNA SINIMÄGEDE MÄLESTUSPÄEVALE SÕITVAS BUSSIS. VÄGA KOOMILINE NÄGI SEE VÄLJA, KUI TA VÕTTIS END SÕIDU AJAL, KA NAISTE JUURESOLEKUL, ÜLIKONNAST PEA ALASTI, TÕMBAS RAHULOLEVALt NOHISEDES SELGA IRL-LOGOGA TUULEPLUUSI NING ENNE SÕIDU LÕPPU VAHETAS SELLE TAAS ÜLIKONNA VASTU JA MARSSIS SIIS LIPPUDEGA GRENADERIMÄELE LEEGIONÄRIDELE IGAVEST AUSTUST AVALDAMA.

   SAMAMOODI KA LUST ON IGATAHES SELLISE ASJAST EBATEADLIKU NÄOGA, KUI TA TEEB KUSAGILT ORAAVA-JUUDISTASTUD ROTERMANNI KVARTALIST, JUUDI-VABAMÜÜRLASTE 3-NURKSETE PÕRANDAKIVIDE PEALT OMA SAATE SISSEJUHATUSI JA LÕPPSÕNASID.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.