“Kojamees saab ikka hakkama!”

Viktor Vassiljev

Viktor Vassiljev, Riigikogu liige (Keskerakond)

Kojamees jäi vahele, klipp netti igaveseks. Kümme sekundit, TikToki standard. Istungi juhataja hõikab välja – Tarmo Kruusimäe küsimus, saali suurele ekraanile ja kodudes väiksematele ilmub voodis pikutav rahvasaadik, popsutab elektripiipu, kuulab ägedat tümpsu, aga küsimust ei tuhkagi.

Millega siis Kojamees vahele jäi? Kodukontor töötab igast asendist. Voodis oli üksi, see juba hea. Tümpsusõber ta on, kelle asi. Tubakaseadus lubab kodus tarbida. Silmad mõlemad lahti, ühes tõsine mure riigi ja teises rahva pärast. No lasi üle küsimuse järjekorra, juhtub. Aeg oli hommikune, pärast öist mammutistungit, kus rahvasaadik säras kõnede ja küsimustega igas päevakorrapunktis, pole ime, et rauges ramm.

Aga kodukontor on lahe. Jääb mikrofon sisse ja Toompeale tungib tegelik elu – lapsed kiljuvad, koerad hauguvad, keegi tuima järjekindlusega tõmbab käima muruniidukit, lastes lendu kuradeid. Pika istungi ajal jõuan minagi süüa, juua ja kaks korda kempsus käia – esimene kord teen… oot, mis see teie asi?! Ka avalikul elul on privaatsuspiir. Jah, kodus töötades on mul arvuti laua peal, lipsu pole küll ees, aga voodis hoian vanainimese- ja riigiasjad lahus.

Kuid seda tuleb tunnistada, et Riigikogu töö on mingil määral ka näitemäng. Laiem üldsus näeb vaid suure saali istungit, aga meil on kõik komisjonides-fraktsioonides läbi nämmutatud, häälte vahekord selge ja mingit üllatust ei tule, kui just ise ei tee. Täiskogu on puht vormistamise asi, hääletamiste vahel ongi pooled toolid tühjad, sest koridorides käib asjalike mõtete vahetamine ja salajaste poliittehingute sebimine. Et valija lahjavõitu etendust jälgiks, peab tsirkust saama. Kes teeb? Ikka Kojamees, tema saab hakkama. Tubli, hooaja parim!

2 kommentaari
 1. Almar Glustsenko 11 kuud ago
  Reply

  Tubli, doktor massoon ja Püha Tooli (seega ilmselt ka Opus Dei ja Lions massoniklubi märgiga Objektiivi) toetusrühmlane.

  Kojamehe poolt on kodus voodis e-piibu kimumine igatahes palju prosotsiaalsem, kui, Saare võmmi poliitprofiidi nimel, kummiülikunnas linnavalitsuse ees puitukamürgi laialipritsimine ja, veel hullem, 23.augustil Hirvepargi oma erakonna poliittandriks muutmine.

  Aga, kuna Kiike polnud võimalik enne Riigikogus uue Tubakaseaduse vastuvõtmist telefonitsi tabada, milleski sotsiaalteaduslikult pädevas ta veenmiseks, siis oli sellest juttu Sotsiaalministeeriumi Rahvatervise Osakonna spetsidega, kes väitsid küll kindlalt, et on mõistlik oodata ära, kuni seejärel poole aasta jooksul kinnitatakse Venemaa uus Tubakaseadus ja nende mitmekesistest kogemusest, igasugu narko-tubakate suhtes, õppida, enne oma seduse vastuvõtmist.

  Aga IRL paremad parempoolsed narkoärikad panid muidugi rahvusmeelse kojamehe hea meelega „tanki” ja lasid tal uue tubakaseaduse Riigikogus läbi suruda.

  Egas midagi, OravaRatta juudiimpeerlojaalne ja suuresti sellest koosnev seltskond kavatseb ju omaarust edaspidigi 900 000 ugri pähe istuda ja me riiki juhtida.

  Eks peab siis MITTE rahariigi anarhistidest, niinestetest ja juku-kalledest koosnevad sotsaktiivsed punkarite seltskonnad Snus Empire´i jm avaliku ruumi riigi poolt seadussoositud narkourgaste ette ajama ja tiinekaid SEAL sotsiaalharima hakkama.

  Ja muidugi Riigikogu TV-doktorilt tegemata töö eest annetusraha korjama, et Kojamehele koduse narko-reha-keskuse loomiseks laiem voodi osta ja Harku järve tagant, mitte minu venna pättkasupoja perekirikust abipäästearmeed laenata, kes riiginarkolate eest, seest, koolidest, klubidest, tänavatelt ja Riigikogu erakonnaladvikute poolt riiki sisseostetavate araabide lasteaedadestki noori kliente sinna kogenud kimuja man taastusravile saadavad ja seal neid reha-vad.

  Kui te vaid teaksite, kui järjekindlalt Kum Dagi immigrant-naftatöötlejate asula 4-13 aastased narkarid meid mööda kõrbe terve õhtu jooksul nugadega taga ajama tulid. Lihtsalt niisama, sest me olime sunnitud nende pisikeste kogenud narkarite vastu eelmisel päeval, umbes 10 meid 50 nende kohalike vastu, vutti taguma ning me olime eurooplaste moodi, nagu Liibanoni ratturid ja varasest noorusest nende regulaarselt narkoväärastatud ajud lihtsalt kujutavad endale igasuguseid huvitavaid mõttekäike ette, mida külma ajuga põhjamaalane elu lõpuni ei suudaks välja mõelda.

 2. Almar Glustsenko 11 kuud ago
  Reply

  Muuseas, kas keegi saab üldse loota, et Toompea Saksa lossist võiks hakata, peale NETS, 347 SE ja Narkostumisseaduste, kunagi midagi ka rahvusperemehesust riigis taastavat ja rahvusmõistlikku tulema, kui rahvuse kestmise eest võitlev rühm on sealt, eesotsas Jaak Uibuga, minema löödud ning Prantsuse Auleegioni massoonide, Laidoneri ja Pätsu, ajast on selle välisel eesseinal 3 Lions massooniklubi võõrelukat Goldberg-Kallase värvi ja sinisel taustal, nagu igal pool nüüd pandeemiana see sini-kollane juutlus levib, sisekujundus on maast laeni täis juudi-3-nurki ja istungitesaali energia, koos esimehe taga oleva uksega, tuletab kõigile seaduseloojatele ja külalistele pidevalt meelde, et see uks võib iga hetk avaneda ja selle taga võivad neid jälle oodata loomavagunid Siberisse.

  Ega koolipinkide ridadena asetatud lauadki just ilmtingimata täiskasvanulikku mõtlemist soosi, pigem tüüpilist klassis lollimängimise soovi, end riigikogulaste koguna mitte ühtsena, mitte riigi esitervikuna, tundmist, vastupidiselt ringauditooriumile, ning vaid ridade kaupa erakondade-huvigruppide kaupa eraldi ja üksteise suhtes vaenulikult rühmitumist ja muidugi igal võimalikul hetkel ning põhjusel sõelumist ja keskendumise ning vastutustunde kadu ja eeskõneleja suhtes kooliõpilaslikku ilkumist.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.