MELT innovatsioonifoorum tuleb virtuaalselt ja on tasuta

Aivar Riisalu. Foto allikas: Aivar Riisalu Facebooki lehekülg

Möödunud kevadel koroonaviiruse tõttu ära jäänud MELT innovatsioonifoorum toimub tänavu maikuus virtuaalselt ja on esimest korda huvilistele tasuta.

Sel aastal on fookuses innovatsioon linnades ning majanduse värvid: sini-, rohe- ja hõbemajandus. Räägitakse ka jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse teemadel ning vaadatakse koroona mõju nii ettevõtetele kui ka tarbimisharjumustele. 

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on Tallinnal ambitsioon olla rahvusvaheliselt tuntud loov maailmalinn ning targa ja rohelise majanduse süda Põhja-Euroopas. „Eeldused selleks on olemas, sest meil on palju tarku inimesi, uuendusmeelsust ja pealehakkamist ehk kõik oluline kõrge lisandväärtusega ettevõtete loomiseks,” ütles Riisalu. „MELT-i eesmärk ongi innovatsioonihuvilised kokku tuua, üksteist inspireerida, julgustada ja leida mõttekaaslasi, et edasi liikuda,” lisas Riisalu. 

Igal aastal pakub MELT kuulajatele midagi üllatuslikku ja uudset, sel aastal uuritakse lähemalt sinimajanduse kasutegureid. Analüüsitakse koroonamõjusid nii ettevõtetele kui ka tarbijakäitumisele, aga vaadeldakse ka innovatsioonitooteid ning mõtiskletakse, kuidas muuta ettevõtlust ja meid ümbritsevat keskkonda nutikamaks. 

Tänavune MELT toimub kolme organisatsiooni koostöös. Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ja Tallinna Teaduspark Tehnopol ühendavad jõud ning toovad virtuaallavale mitmekülgse programmi, kus astuvad üles erinevate eluvaldkondade tunnustatud eksperdid, visionäärid ning toodete ja teenuste arendajad. 

Foorumi avab sinimajanduse ekspert Gunter Pauli, kes tutvustab ettekandes sinimajanduse eeliseid, mudelit ja selle toimimist. Peaettekandele järgneb diskussioon, milles arutatakse Eesti majanduse värve – kas Eesti tulevik on rohe-, sini- või hõbemajandus? 

Ringmajanduse võlude ja valude teemaplokis arutlevad ettevõtted keskkonda säästva ettevõtluse plusside ja miinuste üle. 

Teemaplokis „Uus tarbijakäitumine: mis saab pärast koroonat” astuvad üles ettevõtted, kes on leidnud koroonakriisist uue hingamise ja senise tegevusala ümber mõtestanud. Uuritakse, kas pandeemiast tingitud muutused on jäädavalt mõjutanud ka tarbijakäitumist. 

Diskussioon „Kas maailma muutmiseks on vaja olla suur?” võtab luubi alla suured ja väikesed ettevõtted, mis on teinud olulisi keskkonnasäästlikke samme.

Teemaplokis „Vanad ärid uues kuues” vaadeldakse teada-tuntud tooteid ja teenuseid, millele on tooteinnovatsioon andnud täiesti uue väljanägemise ja sisu. 

Esimest korda tutvustatakse põnevaid ideid, kuidas tuua linnadesse juurde nutikaid lahendusi. 

Kõigi silme all tutvustavad targa linna lahenduste konkursi „Tallinnovation” viis võitjat oma targa linna lahendusi. Välkesitlustele järgneb diskussioon linnaruumi innovatsioonist ja nutikamaks muutmisest. 

Päeva lõpetab põnev arutelu, mis vaatab lähemalt iduettevõtteid ja nende koostöövõimalusi korporatsioonide ja avaliku sektoriga, sest just see võib olla iduettevõtetele heaks kasvustrateegiaks.

MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ja Tallinna teaduspark Tehnopol. Foorum toimub 12. mail virtuaalselt ja seda saab vaadata veebilehelt www.melt.ee. 

1 Kommentaar
 1. Venemaa ikkagi kavandab Ukrainas rünnakut, kavas on üle võtta veevarustus 11 kuud ago
  Reply

  Venemaa ikkagi kavandab Ukrainas rünnakut ja kavas on üle võtta veevarustus Ukraina lõunaosas. Mustale merele on koondunud juba 19 Vene sõjalaeva.

  Ukrainas arvatakse, et rünnak tuleb Krimmi poolt ning üle võetakse elutähtis veevarustus Ukraina lõunaosas, vahendab The Mirror.

  Arvatakse, et veevarustuse ülevõtmise eesmärk on Krimmi varustamine veega, mis praegu on piiratud. Rünnakut on mitu nädalat edasi lükatud kehva ilma tõttu.

  Pärast Krimmi hõivamist Venemaa poolt 2014. aastal katkestas Ukraina Krimmi veega varustamise, mis on poolsaarel elu väga keeruliseks muutnud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.