Välisminister Liimets kohtus Leedu piirivalvele appi saabunud ESTPOL5-ga

Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets külastas täna õhtul, 7. juulil Leedus Pabrades välismaalaste registreerimiskeskust ja kohtus Leetu saabunud Eesti politseiüksuse ESTPOL5-ga.

„Mul oli väga hea meel kohtuda ESTPOL5 liikmetega ja tänan neid, et nad olid esimesel võimalusel valmis Leedu piirivalvele appi tulema. Nende panus on otsene näide Eesti ja Leedu väga lähedastest suhetest ning sellest, kuidas teineteist rasketes olukordades toetame. Valgevene režiimi surve Leedule on väga üheselt ka Eesti mure,” ütles välisminister Liimets.

„Meie jaoks on vastuvõetamatu, et Valgevene režiim asus oma hiljutisi ähvardusi teoks tegema ja kasutab inimkaubandust oma Euroopa Liitu kuuluva naabri vastu poliitilise mõjutusvahendina. See olukord seab suure koormuse nii Leedu piirivalvele kui ka riigile, kes on kehtestanud hädaolukorra ja otsib rändekriisile lahendust. Arutasime neid küsimusi tänasel kohtumisel põhjalikult Leedu välisministri Gabrielius Landsbergisega, kes andis meile ülevaate kujunenud olukorrast ja nende riigi rändesurvega toimetulekust. Leppisime kokku, et tõstatame selle küsimuse uuel nädalal toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel,” ütles Liimets.

Välisminister Liimets kohtus kümneliikmelise ESTPOL5 meeskonnaga Pabrade välismaalaste registreerimiskeskuses, kus arutati rändesurvet Leedu-Valgevene piiril ka Leedu ase-siseminister Arnoldas Abramavičiusega ning piirivalve ja välisministeeriumi esindajatega.

„Kinnitasin, et Eesti on valmis Leedut rändesurvega tegelemisel aitama ning arutab meie võimalusi selleks homsel valitsuskabineti nõupidamisel,“ ütles Liimets.

7 kommentaari
 1. robert 3 kuud ago
  Reply

  No mitte aru ei saa miks nüüd kangesti demokraatlik Leedu ei soovi vastu võtta tublisid käharpäiseid insenere arste ja teadlasi keda Valgevene sõbra poolest jagab Selle asemel et jälle vinguda olge Lukale tänulikud ja saate ka Brüsseli härradelt kiita Loogikaga meie Liimetsa nimelist prouat mõista pole võimalik

 2. Need 3 kuud ago
  Reply

  kümmekond ametnikku ei hoia kedagi piirist eemale. Tuleb saata 200 väeteenistujat kaigastega üle piiri tungijaid tagasi tõrjuma. Saavad korra peksa, teatavad omadele edasi ja nood ei tule.

 3. Nojah 3 kuud ago
  Reply

  Keda see huvitab kellega Liimets kohtub. Mitte mingit kasu tema kohtumised Eestile ei too. Mul läheb tuju pahaks kui ma seda naist siin näen- Kui palju parem oli Keskenädal parem sest targad ja hoolivad inimesed avaldasid siin oma arvamust. Aga nüüd näeb siin neid harva. Kuhu on kadunud Keskerakonna ajakirjanikud kelle arvamust oleks huvitav teada.

 4. Nii 3 kuud ago
  Reply

  Välisminister seisab, kohtub,topib oma nina teiste riikide siseasjadesse ja üldse tegeleb valede asjadega.

 5. Kaksikmoraal 3 kuud ago
  Reply

  Üle Vahemere tulevad piiririkkujad KE meeldivad aga Valgevenest tulevad ei meeldi. Kas ise ka aru saate kui rumalad te olete?

 6. Eve 2 kuud ago
  Reply

  See Liimets ajab tühja tuult taga. Sellist välisministrit Eesti küll ei vaja.

 7. nime ei ütle 2 kuud ago
  Reply

  ma ei saa aru, mis see liimets on naistele nii hambu jäänud, nojah ja nii on end tema sallimatusele lausa pühendunud. vot reps on teine tera!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.