Capital Mill arendab Lasnamäele uut vee- ja spordikeskust

Planeeritav Lasnamäele rajatav vee- ja spordikeskus

Lasnamäele, aadressil Varraku 14a valmib 2024. aastal vee- ja spordikeskus, mis hõlmab lisaks olümpiamõõtmetes ujulale ka vee- ja saunakeskust, universaalset pallimängudeplatsi ning majutusasutust. Rajatavale keskusele nime leidmiseks kuulutati välja avalik ideekonkurss.

Lasnamäele valmivale vee- ja spordikeskusele avaliku nimekonkursi korraldamise eesmärgiks on leida vee- ja spordikeskusele meeldejääv ja lühike nimi, mis sobib keskuse tegevusega ja on keskuse brändi tekkimise aluseks. Nimekonkurss kestab kuni 1. septembrini. Ettepanekuid saab esitada SIIN Üks autor võib esitada kuni kolm nime. Võitja selgitab välja žürii, kuhu kuulub keskuse arendaja Capital Mill OÜ kaks esindajat ning Tallinna Linnavaraameti ja Lasnamäe Linnaosa Valitsuse esindaja. Valitakse I, II ja III koht ja esikolmikut tunnustatakse Capital Mill OÜ ja Tallinna linna poolt välja pandud kingitustega.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Tondiraba piirkonnast on kujunemas Lasnamäele terviklik spordilinnak koos aktiivse vaba aja veetmise võimalustega ning seda nii sise- kui ka välitingimustes. „Tondiraba Jäähalli kõrvale rajatav vee- ja spordikeskus loob võimalused tippsportlastele, kuid ka harrastajatele. Ühtlasi võimaldab olümpiamõõtmetes ujula korraldada Tallinnas maailmatasemel suurvõistlusi, millele saavad vahetult kaasa elada siinsed spordisõbrad,“ täpsustas Kõlvart. „Ent lisaks kahele suurele spordikompleksile valmib samasse piirkonda veel selle kuu lõpus ka Tondiraba park, mis pakub mitmeid erinevaid tervislikke vaba aja veetmise võimalusi värskes õhus. Nii saab pargis harrastada meeskondlikke kui ka individuaalseid spordialasid.“

Hoonestusõiguse seadmisel ja rahvusvahelistele standarditele vastava ujula rajamiseks tegi linn koostööd Eesti Ujumisliiduga, et kokku leppida rajatava ujula tehnilised tingimused.

Vee- ja Spordikeskuse arendaja Capital Mill OÜ partner Tanel Samuel selgitas, et hetkel on pooleli projekteerimise faas ning käib kooskõlastamine erinevate ametkondadega. „Septembrikuu jooksul soovime anda sisse ka ehitusloa taotluse,“ täpsustas Samuel. „Spa, veekeskuse ja meelelahutuskompleksi eest hakkab vastutama sama operaator, kes on tegev ka Mustamäe Elamus Spas, kuid jooksvalt otsitakse juurde ka erinevate spordisaalide operaatorit.“

Kavandatud hoone ruumiline programm keskendub sporditegevustele – nii tuleb olümpia standarditele vastav ujula koos 400 kohaga tribüüniga. Lisaks 50-meetrisele basseinile tuleb ka 25-meetrine soojendusbassein. Lisaks ujulale ehitatakse kahe väljakuga spordisaal koos teenindusruumidega, spordiklubide ruumid ning vee- ja saunakeskus koos vajalike teenindusruumidega. Vee- ja spordikeskuse kõrvale, aadressile Varraku tn 14b tuleb ujulat ja kogu kvartalit teenindav avalik parkla.

Tondiraba jäähalli kõrvale rajatava vee- ja spordikeskuse aluseks on kontsessioonileping, mille alusel linn sõlmis Capital Mill OÜga hoonestusõiguse.

Vaata lähemalt rajatava vee- ja spordikeskuse lahendust (allikas Capital Mill OÜ): https://www.dropbox.com/s/0kkkuu2r54hlqy3/V14_2.mp4?dl=0

2 kommentaari
 1. Afganistanist pagenud president sõitis Emiraatidesse 7 kuud ago
  Reply

  Pühapäeval Afganistanist põgenenud president Ashraf Ghani on jõudnud Abu Dhabi’sse Araabia Ühendemiraatides.

  Araabia Ühendemiraatide välisministeerium kinnitas, et Ghani on koos perega nende riigi territooriumil. Perele pakuti varjupaika humanitaarsetel põhjustel, edastab Reuters.

  Väidetavalt oli Ghanil kaasas sularaha 160 miljoni dollari väärtuses. Seda oli olnud nii palju, et kõik ei mahtunud lennukisse äragi ning muist tuli maha jätta.

 2. Nojah 7 kuud ago
  Reply

  alati on meediv lugeda seda mida tehakse meil meie inimeste heaks. See on nahu palsam südamele peale artikleid välispoliitikast kus ilmneb et ei seota meie riigile kasulikke lepinguid vaid sekkutakse teiste riikide siseasjadesse arutletakse ja aetakse tühja tuult taga sest meist ei sõltu midagi võib arutleda ja aega raisata palju soovitakse. Alati rõõmustavad sellised artiklid nagu see siin ja paljud teised mis näitavad hoolitsust meie eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.