Kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm kandideerib Keskerakonna nimekirjas Tallinna volikogusse

Jüri Tamm ja Mihhail Kõlvart

Euroopa Olümpiakomiteede Euroopa Liidu komisjoni juht, kahekordne olümpiapronks ja endine riigikogulane Jüri Tamm kandideerib oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinna Linnavolikogusse.

“Leian, et praegune linnavalitsus on teinud head tööd ning kohalik omavalitsus on linlaste jaoks õigel hetkel olemas. Mulle on sümpaatne linnapea Kõlvarti käitumine kriisiperioodil, kus otsuseid tehakse kindlakäeliselt ning suudetakse neid ka arusaadavalt selgitada,” ütles Jüri Tamm. “Pean tähtsaks tulevikkuvaatavaid ja innovaatilisi algatusi, nagu Tallinna strateegiakeskuse rajamine, püüdlemine rohelise pealinna tiitli poole ning keskkonnasõbralike valikute tegemine. Olen juba kümme aastat tegelenud elektriautode ja keskkonnasõbraliku transpordi propageerimisega ning osalen ka Tallinna ühistranspordi rohelisemaks muutmise teekonnal.”

Jüri Tamm soovib Tallinna tutvustada maailmale spordidiplomaatia abil. “Olen korraldanud erinevaid rahvusvahelisi üritusi koostöös Tallinna linna ja teiste riikide omavalitsustega. Pean mõistlikuks, et Tallinn astuks Maailma Olümpialinnade Ühenduse (World Union of Olympic Cities) täisliikmeks, et läbi spordidiplomaatia avada end maailmale, kasutada seda platvormi aktiivseks suhtlemiseks suurlinnadega.”

“Löön hea meelega valimistel kaasa, et Tallinnas tehtav töö võiks sama edukalt jätkuda ning linn hoogsalt areneks. Samuti saan oma kogemusi ja teadmisi rakendada linna üldise käekäigu ja aktiivse spordielu hüvanguks,” rõhutas Jüri Tamm.

Jüri Tamme on autasustatud Hispaania teenetemärgiga Cruz de Oficial, Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ning Eesti Olümpiakomitee teenetemärgiga. Ta on tegev ka Monaco prints Albert II fondi töös, mille eesmärgiks on kaitsta ookeane ja võidelda kliimamuutustega.

Tamm kandideerib Tallinna Linnavolikogusse Lasnamäe valimisringkonnas. Ta on olnud IX, X ja XI Riigikogu liige, Eesti Olümpiakomitee asepresident ning Monaco Vürstiriigi aukonsul Eestis. 1980. aasta Moskva ning 1988. aasta Seouli olümpiamängudel võitis Jüri Tamm vasaraheites pronksmedali. 1987. aasta Rooma maailmameistrivõitlustel võitis ta hõbemedali.

5 kommentaari
 1. Väga 7 kuud ago
  Reply

  õige! Tuleb otsida ja leida ikka omale sobivaim korruptantide bande.

 2. Eve 7 kuud ago
  Reply

  Jüri tamm sobib väga hästi Tallinna volikogusse. Hea kui seal volikogus oleksid vaid keskerakondlased.

 3. Jumal annab jõudu kuid mõistust ei anna . 7 kuud ago
  Reply

  Nii on Riigikogus kõikide sportlastega. Nii jääb.

 4. Lapsena 7 kuud ago
  Reply

  astusin samuti mitu korda lehmakoogi sisse, kuid siis sain jalad puhtaks pesta ega haise elu lõpuni.

 5. Eve 7 kuud ago
  Reply

  Parandan vea peab olema Jüri Tamm. Tamm suure algustähega. Soovin edu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.