Viimsi vajab keskväljakut

Ilja-Ban
 Ilja Ban, Keskerakonna Viimsi osakonna juhatuse liige

Viimsi asub Tallinnast vaid 9 km kaugusel ja elanike arvu poolest on vald võrreldav näiteks Rakvere linnaga. Vallavolikogul ja vallavalitsusel tuleb lahendada mitmeid probleeme, osa neist on seotud asjaoluga, et viimsilaste arv on viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Üks küsimus on aga juba aastaid õhus rippumas – oma nii öelda “kesklinna” puudumine Viimsis. Näeme Tallinnast Haabneeme poole liikudes siin teatud elutähtsate hoonete koondumist: kauplused, Viimsi spaakeskus, raamatukogu, gümnaasium. Kohalik elu on siin täies hoos. Kuid puudu on kõige olulisem – keskväljak.

Vähesed vaidleksid vastu, et just Haabneeme on Viimsi südameks. Kuna kogu valla elanikkond on suuruselt võrdne keskmise Eesti linnaga, on väga oluline, et Viimsis oleks keskus ja selle ümber moodustuks linnaruum. Sellest Viimsi keskusest peaks saama tõmbekeskus, meie tõmbenumber. Siin saame kokku leppida kohtumisi ja korraldada suuremahulisi pidulikke üritusi. Koht, mis ühendaks kaupade ja teenuste müügi, kohvikud, vallajuhtimise jne. See keskus võib ulatuda Laidoneri pargist mereni, moodustades ühe telje, mille keskel on väljak (vt joonis).

Hiljutistel aruteludel pakkus Keskerakonna Viimsi osakond välja oma ideed Haabneeme detailplaneeringuks, ettepaneku esitas Viimsi abivallavanem Annika Vaikla. Hindame siinkohal inimkeskset lähenemist: peaks olema rohkem rohelust ja ruumi koos jalutamiseks. Samas tuleb arvestada paljude kohalike elanike sooviga – peatada uute elanike järsk kasv. Pakume välja võimaluse, mis loob valdkonnas uusi vabu töökohti. See vähendab iga päev pealinna tööle sõitvate inimeste arvu ja tõstab Viimsi staatust.

Vallavalitsus sai Haabneeme detailplaneeringuks palju ettepanekuid ning nende arutelu tekitas emotsioonitormi. Nende ideedega tuleb arvestada volinikel, kes jõuavad Viimsisse võimule pärast oktoobri keskel toimuvaid kohalikke valimisi.

Tutvu täiendava infoga Viimsi valla veebisaidil: KLIKI SIIA

4 kommentaari
 1. Helsingi ja Tallinna sadamates on väga erinev koroona kontroll 6 kuud ago
  Reply

  Soome Iltalehti testis koroona kontrolli Helsingis ja Tallinnas ning selgus, et see on väga erinev.

  Eestisse on uksed avatud. Tallinki Megastar jõuab Tallinna kell 12.30 ja sellele pole kedagi vastas. Keegi ei ilmuta vähimatki huvi ligi 200 reisija suhtes, kes laevalt sadama D-terminali kaudu maha tulevad ning edasi Tallinna ja mujale Eestisse liiguvad.

  Kuigi Eestis on koroonapassi esitamine söögikohtades söömiseks kohustuslik, suhtutakse ka sellesse lõdvalt. Passi näitamist nõutakse vaid üksikutes kohtades.

  Koroonapass tähendab Eestis sellist ametlikku tõendit, mis näitab kas vaktsineerimist, koroonatesti tegemist või haiguse läbipõdemist viimaste kuude jooksul. Eestlased kasutavad põhiliselt Euroopa koroonapassi, mille saab alla laadida veebiküljelt. Eestis on pooled täiskasvanud omale sellise passi alla laadinud.

  Eestis peavad teenindusasutused küsima klientidelt koroonapassi. Kui passi ei ole, siis siseruumides viibida ei tohi. Nõuete täitmist kontrollivad terviseamet ning politsei.

  Kellel koroonapassi pole, saavad mõnes asutuses teha kohapeal koroona kiirtesti, mille hind on paar eurot. Tulemus selgub kümne minuti jooksul. Kiirteste pakkuvate ettevõtete kohta on info üleval veebis aadressil ilmapassita.ee.

  Eestis on koroona olukord taas muutumas väga hulluks. Näiteks käesoleva nädala neljapäeval oli nakatumiste arv Eestis ja Soomes enam-vähem sama: Eestis 467 ja Soomes 486. Elanikke on Soomes aga üle nelja korra rohkem.

  Eestis on vaktsineeritus jäänud Soomest maha. Eestis on suur vaktsineerimisvastaste hulk, samuti pole ametivõimud tasemel, näiteks käesoleval nädalal pani ameti maha terviseameti juht Üllar Lanno. Viimane piisk oli asjaolu, et terviseameti külmladudes riknes 68 000 koroonavaktsiini doosi.

  Tallinnast Helsingisse tagasi sõites polnud Tallinki Megastaril maskikandmise kohustust. Maskid on ees vaid kümnendikul reisijatest.

  Helsingi Länsisatama terminalis aga on reisijatel vastas paarikümnest inimesest koosnev koroonameeskond, kes kontrollib kõigi tulijate koroona-andmeid. Kohal on ka piirivalvurid, kes kontrollivad reisijate dokumente pisteliselt.

  Suhtumises koroonasse on Soome lahe eri pooltel suur erinevus.

 2. Järelikult 6 kuud ago
  Reply

  tuleb osa osmikuid maha tõmmata ja ongi keskväljak paraadideks valmis.

  • Viimsi asub Tallinnast vaid 9 km kaugusel, 2 nädalat ago

   vaid 9 km eest maksti keskerakonna riigikogu liikmele 10 000 eurot eluasemehüvitist???

 3. Edasi seltsimehed! 6 kuud ago
  Reply

  See on tõesti viimsilaste ainis mure.Kas pole kohta kus 9.mai paraadi korraldada?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.