Jüri Ratas ja Tanel Kiik: kaitstud on 71% täiskasvanutest, saame ühiskonna avada kui jõuame sama tasemeni kogu elanikkonnas

COVID-19 vastu on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud või selle läbi põdenud kokku 71 protsenti täiskasvanutest. Kui jõuame 70% tasemele kogu elanikkonnas ja 85%-ni riskirühmade seas, saame hakata ühiskonda avama, kinnitasid Riigikogu esimees Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik Keskerakonna fraktsiooni korraldatud seminaril “Piirangutevaba Eesti – kuidas selleni jõuda?”.

Jüri Ratase sõnul eeldab piirangutevaba Eesti, et meie inimesed on kaitstud tasemel, mis välistab massilise haigestumise. “Ühiskond on koroonaviirusest väsinud ja see on inimlikult arusaadav,” ütles Keskerakonna esimees. “Kuid kriisi juhtides peame mõtlema mitu käiku ette. Meil tuleb ühiselt pingutada selle nimel, et ühiskonnas oleks võimalikult vähe piiranguid. Selleks on kaks meedet: vaktsineerimine ja selgitustöö.”

Üheks alternatiiviks vaktsineerimisele on pakutud kõikehõlmavat ja järjepidevat testimist, täiendas Jüri Ratas. “Olemasolevaid võimalusi ja nende maksumust arvestades, pole see jätkusuutlik ei inimeste tervise kaitse, kulude ega korralduse seisukohalt,” nentis Jüri Ratas. “Koroonaviirus on Eesti inimeste ühine vaenlane. Viimastel kuudel hoogustunud vastandumine on takistuseks piirangutevabale Eestile. On vaja hoopis vastupidist – mitte süüdlaste otsimist, pidevat välistamist ja kellelegi teisele lootmist, vaid mõistvat suhtumist, osapoolte koostööd ja ühisele eesmärgile keskendumist.”

“Piiranguid võiks leevendada või sootuks kaotada, kui COVID-19 vastu on kaitstud 70 protsenti kogu elanikkonnast ja 85 protsenti riskirühmast,” lausus Tanel Kiik. “Hiiumaa on vähemalt ühe doosiga 70% hõlmatuseni juba jõudnud, mujal Eestis tuleb veel tõsiselt pingutada. Viirus leiab paraku üles inimesed ja piirkonnad, kus on vähe vaktsineeritust ja kaitstust. Eesmärk on saavutada Eestis ühetaoliselt kõrge vaktsineeritus.“

Tanel Kiik märkis, et üheks võimaluseks vaktsineerimise tempot tõsta on asendada vaktsineeritud inimestel maskikandmise nõue soovitusega või kaotada see piirang kõrgema vaktsineerimisega hõlmatusega maakondades. “Samuti tasub kaaluda täiendavate hüvede pakkumist vaktsineeritud inimestele ning toetada veelgi vaktsineerimise teavitustööd ja korraldust era- ja avalikus sektoris,” lisas Tanel Kiik.

Seminaril esinesid ettekandega ja osalesid arutelus veel teadlased Irja Lutsar, Krista Fischer, Andero Uusberg, Andres Merits ja Pärt Peterson ning Hiiumaal asuva Palade Põhikooli direktor Antti Leigri.

5 kommentaari
 1. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Tõepoolest tehakse kõik mis võimalik haiguse pidurdamiseks. Kahjuks kasutavad mõned laimukampaaniat ja mõjutavad valedega end valima. Mis sa hädaga teed kui töötulemusi pole aga võimuiha on suur. Keskerakondlased saavad hääli tubli töö eest ilma teisi laimamata.

 2. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Kõik on õige ja rahvas peaks täitma keskerakondlaste soovitusi ning mõnede teiste erakondade võimule ihkajad peaksid lõpetama väljamõeldud vastasseisud.

 3. Mis 2 aastat ago
  Reply

  tähtsus on neil kenadel arvudel kui ka süstitud inimesed nakatuvad ja haigestuvad ikka ja uuesti. Samuti kannavad nad nakkust edasi.
  Jobukakud Tanel, Jurka ja Kaja pole aru saanud, et mingid puudulikud süstid midagi ei lahenda. Vaja on tõkestada viiruse sissetoomina ja siin levitamine. Kolded tuleb kinni panna ja iga sissetulnu tuleb 2-ks nädalaks valve alla karantiini panna. Kannataksime kül 2 nädalat ja kindluse mõttes veel 2 nädalat, kuid saaksime viirusevabaks. Ning iga välismaalt tulija läheks 2-ks nädalaks kinni. Nii teaks ta ise, kas üldse nakatanute sekka mujale trügida.

 4. Küsimus 2 aastat ago
  Reply

  Kaitstud…kelle või mille eest?Kiik ja Ratas on tõesti kummalised.

 5. oi seda Isekust !!! 2 aastat ago
  Reply

  Sulgeda oleks tulnud kogu maailm. Või vähemalt teha seda kohe. Mitte lasta viirusel muteeruda ja luua uusi liike, vaid suruda ta nii olematuks -absoluutse kontaktipuudumisega, et ta kaoks,hääbuks oma reservuaari =kaoks nagu katkud omal ajal. Aga vastupidi, me oleme suutnud nakatada ka kopraid omas isekuses! Viirus leidnud endale seal pelgupaiga. Ka seakatkust võib varsti saada inimesekatk,kuigi tapate,tapate,ja tapate
  Algul selleks, et liha hind ei langeks, nüüd,et viiruse pärast kästakse.
  ELUD ON TOODUD OHVRIKS R A H A L E. = KULVASIKA KUMMARDAMINE:
  Ja siis kirjutavad nn.”kultuuritegelased kirja kus nõuavad nendegi olematute piirangute kaotamist, ikka selleks, et nende töid keegi vaatama tuleks,muuseumi piletiraha maksaks, muusikat kuulaks. Et nad pärast ehk sandistuvad või surevad,pole oluline?.Mis kultuurist siin rääkida saab ??? Pange telesse üles oma nn.teosed,müüge telele maha nende vaatamine.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.