Jüri Ratas: kohalike valimiste eel püüab opositsioon viirust rakendada, mitte hävitada

Jüri Ratas

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas Isamaa nõudmisele minister Tanel Kiige tagasiastumisele vastates, et mõned erakonnad püüavad kohalike valimiste eel viirust rakendada, mitte hävitada.

Ratas sõnas, et poliitilised jõud peaksid praegusel ajal mõtlema ühiselt, kuidas Eesti saaks liikuda piirangutevaba ühiskonna poole läbi kõrge vaktsineerituse, kuid selle asemel antakse Eesti inimestele vastuolulisi signaale lootuses saada valimiste eel juurde toetust. “Vaktsineerimine on väga palju eriarvamusi tekitav küsimus, mistõttu iga sõnum langeb küll viljakale pinnasele ja lisab infomüra, kuid pole see, mida Eesti täna vajab,” leidis Ratas.

Ta sõnas, et Isamaa väited justkui minister valetab vaktsineeritute nakkuse kandmise kohta, annavad hoogu juurde ainult konspiratsiooniteooriatele ja väitele, et pole vahet, kas vaktsineerida või mitte. “Iga päev toob uut infot, kuid juba täna on teada, et vaktsineeritud levitavad viirust neli korda vähem kui vaktsineerimata inimesed, samuti hoiab kaitsesüstimine ära väga suure tõenäosusega raskelt haigestumise ning seda näitab ka tänane statistika,” ütles Riigikogu esimees, kelle hinnangul tuleks erakondadel just neid sõnumeid jõuliselt levitada.

Ratas rõhutas, et Keskerakond ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik on algusest peale seisnud selle eest, et vaktsiinid oleksid Eestis tasuta, et meil oleksid lepingud mitme erineva vaktsiinitootjaga ja varustuskindlus tagatud. “Keskerakonna ministrid seisid koroonakriisi ajal silmitsi ja said hakkama ennenägematu olukorraga, mille jaoks ei olnud paraku piisavalt ettevalmistusi varasemalt tehtud. Tänaseks on üles ehitatud toimiv süsteem, mida veelgi parandada ja ettepanekutega selleks saab igaüks kaasa aidata,” märkis Ratas.

Ta lisas, et vaktsineerimine on täna kõikidele kättesaadav ja tasuta. See on toimunud nii bussides kui linnaväljakutel, kaubanduskeskustes kui ka üritustel, lisaks saab igaüks mugavalt panna aja näiteks digiregistratuuri kaudu. “Seega on kommunikatsioonil väga oluline roll selles, et saaksime viirusest võitu. Kui üks erakond peab piiranguid ja viirust ühes sellega vandenõuks ning teinegi erakond rakendab viirust omale sobivalt, ei saa me kahjuks loota vaktsineerimistempo kiirenemisele. Kuna tegemist on eelmise valitsuse erakondade poliitikutega, kes võitlesid koroonaviiruse vastu kauemgi kui tänane valitsus, tuleb nende praegust tegevust lausa vastutustundetuks pidada,” tõdes Ratas.

13 kommentaari
 1. Viirus 1 aasta ago
  Reply

  selleks ongi, et ta töötaks. Surnud viirus ju meie elu tuksi ei suuda keerata. Siis teeb seda ainult valitsus, nüüd saab ka viirust süüdistada.

  • mis toimub roti ajus, kui ta tunneb kassi lõhna? ( 1 aasta ago

   mis toimub roti ajus, kui ta tunneb kassi lõhna? (

  • Ratta meeskond laimab EKRE-t 1 aasta ago

   Kogu EKRE laimamise taga on Ratas.

  • Ratta meeskond laimas ka Savisaart. 1 aasta ago

   Kas filmis öeldi tõde, et reetureid ootab surm.

 2. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Vahepeal oli Isamaa vaikne aga nüüd on hakanud jälle märatsema. Kõige vastikum oli Laari vana loosungi väljatoomine plats puhtaks. Loomulikult on Tanel Kiik tubli, töökas ja õiglane minister ja teeb kõik mis võimalik et pandeemia ei leviks. Need inimesed on ise süüdi kes ei järgi reegleid.

  • Huvitav. 1 aasta ago

   Kas lollidel EKRE sõimajatel on valus ka?

 3. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Kõik on õige ja T.Kiik teeb tõepoolest kõik mis tema võimuses on. Keskerakondlased ei laima kedagi vaid saavad hääli tubli töö eest. Mitmed teised eerakondlased alustavad laimukampaaniat ja mõjutavad nii inimesi enda poolt hääletama. Keskerakondlased selgitavad viisakalt oma oma tegevust ja kahjuks tuleb neil end õigustada ehkki nad pole süüdi. Kahjuks välisminister ei sobi Keskerakonda sest minu meelest on ta ebaõiglane, ei tegutse meie riigi huvides ja jaotab meie raha teistele millest keegi kasu ei saa. kahju et Ratas teda soovitas välisministriks.

  • Kustutab pidevalt kui Ratast kirjutad. 1 aasta ago

   Reetur Ratas kannab nuga.
   Nuga kannab hõlma all.
   Otsib selga ,kuhu lüüa
   see tal ammu selge on.

 4. Kodanik 1 aasta ago
  Reply

  Tannu on meil tubli,1600 surnud rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

  • kodanikule 1 aasta ago

   kõigepealt vii ennast kurssi millal inimesi rohkem suri ja mis põhjusel. Tänavune kuumalaine viis siit ilmast rohkem inimesi kui mullu. Tanel Kiik on oma tööga hästi hakkama saanud, pole siin kedagi teist, kes suudaks temast paremini. Inimesi käekõrval vaktsineerima viia pole võimalik. Opositsioon loodab, et kui saavad Kiige ametist lahti kangutada, et siis laguneb ka valitsus, aga mis saab edasi…… Loodate et EKRE saab uuesti võimule, kahtlen selles sügavalt, ennem tulevad erakorralised valimised, aga ka see ei too EKRE-t võimule. Paljuski on võti seekord Keskerakonna taskus, kuidas suudetakse oma koalitsioonipartnerile selgeks teha ja ennast maksma panna , et nad ei hakkaks majanduskasvu pidurdama suure inflatsiooni tingimustes. See on läbikäidud etapp ja RE eksis toona, mille tulemusena jäime virelema pikaks ajaks ja vaeseid tuli aina juurde.

  • Keski kuld 1 aasta ago

   Tänases PM-s on pealkiri: Tumedad pilved Kiige pea kohal st.poiss ei tule oma tööga toime, valetab ning oma lubadusest tagasi astuda kinni ei pea.Sama lugu on teise Keski staarministri Liimetsaga: nüüd saavad ka teised peale opositsiooni aru, et see naine on häda, mitte oma tööd tundev ametnik.Kõige taga aga on vana reetur jurka.Millal me neist lahti saame, enne kui nad koos Refiga meie elu täitsa tuksi keeravad.

 5. Huvitav. 1 aasta ago
  Reply

  Kas lollidel EKRE sõimajatel on valus ka?

 6. Ratta meeskond laimab EKRE-t 1 aasta ago
  Reply

  Kogu EKRE laimamise taga on Ratas. Savisaare vastu laimu sõda viidi läbi Reetur Ratta juhtunisel

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.