Aab: hinnatõusu aitab leevendada kateldes puidu põletamine

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul ei saa valitsus kiire hinnatõusu suhtes koheselt midagi ette võtta, sest tegu on ülemaailmse nähtusega, mis tuleneb koroonakriisist kiiresti taastumisest; küll aga võib tema hinnangul ajutiselt survet energiahindadele vähendada väheväärtusliku puidu põletamine kateldes. 

Minister märkis neljapäeval toimunud valitsuse pressikonverentsil, et opositsioon jagab hinnatõusu pidurdamiseks küll erinevaid lubadusi, kuid need pole siiski realiseeritavad, sest lähevad vastuollu olemasolevate reeglitega. “See, kui pakutakse välja, et on võimalik taastuvenergiaallikaid kinni maksta, siis see ei ole võimalik, see ei ole reeglite järgi,” toonitas Aab.

“See hinnatõus on globaalne, see hinnatõus on eelkõige energiakandjatel – kütustel, gaasil, elektril. Siin öeldakse, et valitsus saab kohe hinnatõusud kuhugi ära pöörata, kuid see ei ole võimalik. On olemas teatud reeglid, kuidas me mingisuguseid kompensatsioonirahasid kasutada saame,” lausus riigihalduse minister.

“Ma arvan, et üks hea otsus oli, et me ikkagi põlevkivikatlaid kinni ei pannud, muidu oleksime sellel talvel päris hädas. Me oleme arvanud nad reservi ja tõenäoliselt sellel talvel nad ka töötavad. Üks niisugune leevendav meede on ka, et me saame väheväärtuslikku puitu põletada nendes katledes – see tõenäoliselt ohjeldab veidi hinda,” lisas ta.

Aab tõi leevendusmeetmena välja ka eelmise valitsuse kehtestatud aktsiiside langetused, mis kehtivad edasi ka järgmisel aastal. “Ka see võtab survet hinnatõusule vähemaks,” märkis ta.

Ministri sõnul jätkab valitsus erinevate meetmete otsinguid ja eelarvemenetluses tulevad need kindlasti ka jutuks. “Me ei saa seda siin veel korralikult maha öelda, aga me jätkame neid otsinguid, aga kindlasti eelarvemenetluse käigus me proovime neid kohti leida.”

BNS

3 kommentaari
 1. Uskumatu! 5 kuud ago
  Reply

  Puidu põletamine elektri tootmiseks on lollus. Väheväärtuslikku puitu põletakse ainult väikestes kogustes, enamus on puit millest saaks teha buitbriketti ja küttepuid. Kuna puit läheb nüüd katlasse siis küttepuude ja buitbriketi hinnad on tõusnud 50% ja ilmselt tõusevad veel. Aga loomulikult KE see ei huvita sest maainimene on ju rumal eestlane kes on alati vait ja kõigega nõus.Või arvab Aab,et võimsad masinad veavad metsast hagu ja mädand kände välja? Selle teemal oli mõni päev tagasi isegi pildid meedias .Taoline artikkel on selge rahva lollitamine.

 2. sppdimatu vale -koroona tuli, sest inimkond sigib kosmilise kiirusega 5 kuud ago
  Reply

  ÄRA VALETA ! Kas selleks oled sinna pandud?!
  MIS AJAST ON PUIT ODAVAM KUI SÜSI VÕI NAFTA , GAAS??? VÄHEVÄÄRTUSLIK PUIT ON PUU OSA, MIS RAIUTI MAHA = EESTI METSAD AETAKSE KATELDESSE !!!APPI! APPI! APPI!. JÄRELE JÄÄVAD KILOMEETREID VENIVAD PÕLLUD KUI KUSAGIL AMEERIKAS, MÜRGISED, MÕTTETUD, RAHVAS OTSIB ILU LÄBUST JA MAITSETUSEST, SEST LOODUSTUNNETUS, MIS ON ILU LOOJA TEGELIKULT -PUUDUB.
  TOHUTUID KLAASKOLOSSE PN VAJA EHOTADA PROVINTSIPEALINNA, ET OLLA MEELE JÄRELE EHITAJATELE-FIRMADELE JA NEILE, KES INVESTEERIVAT NEISSE ELUKATESSE, MIDA VAJA KÕTTA, VALGUSTADA JA ILU PÄRAST ILLUMINEERIDA.
  USA SUUTMATUS VALITSEDA EDASPIDI NAFTAMAID JA DIKTEERIDA NEILE HINDU ON TINGINUD SELLE
  JAMA JA VENEST ME OSTA EI JULGE, SAKSAMAA KÜLL JULGES, AGA TEMA ON SAKSAMAA. MÕISTUST ON.
  ;EIE PISIVALITSEJAD KARDAVAD, ET ÄKKI VENELANE VÕTAB NENDE KOHAD ÄRA.
  PUIDU PÕLETAMINE ON PIDU KATKU AJAL – LUBAMATU KURITÖÖ! VÄHEVÄÄRTUSLIKKU PUITU POLE OLEMAS -ON ELAV PUU, MIS ANNAB VARJU, KÕRVALDAB LIIGVEE, KAITSEB KÜLMADE TUULTE EEST, LAITSEB PINNAST EROSIOONI EEST, ANNAB HINGELIST JA VAIMSET TUGE, KA FÜÜS. TERVIST TOETAVAT ENERGEETIKAT, JAGAB MÄLESTUSI PÕLVKONDADE VAHEL JA ESINEME ASI, MIS LAPS NÄEB KUI VEEL VAADATAGI EI OSKA ON LÄBI PUULEHTEDE LANGEV ROHEKAS PÄIKESEVALGUS, MÕNE LOOMA HELL LÄHEDUS, EHK KA VANEMATE PUUDUTUS FIKSEERIMATA PILGLE.

 3. ilmaaegu luuletasid neile, Koidula 5 kuud ago
  Reply

  EESTLASED ON HAKANUD PUID VIHKAMA, KOGU OMA LOODUST =LOODUT.KÜLL PUUD KUKUVAD NEIE PEALE, KÜLL NAD ÄHVARDAVAD, KÜLL TULEB ROHTU NIITA JA TRIMMERDADA PÕÕSAID, ET LIBLIKALASTEL JAA KONNADEL KÕHUD LÕHKI – LEBAMAS TEEDEL.
  KOIDULA jt. EESTI LUULETAJAD ,KES OLID ALLES ESIMENE EESTI INTELLIGENTS, TÕUSNUD HARIMATUSEST JA PÕRMUST LUULETASID LOODUSEST .IMETLESID SEDA, NENDE ILUMEEL JA HINGERAHU,LOOMISKIRG TULI SEALT JA SEA NAD NIMETASID KODUMAAKS. KODUMAA POLEGI MUUD KUI LOODUS MAATÜKIL, MIS MEIE KÄTTE ON LUBATUD HOIDA.
  TE EI HÄBENE RAIUMAST ISEGI ÕUEPUID, MILLE VAARVANAISA MULDA ISTUTAS KODU KAITSEKS. EI HÄBENE MAHA MÜÜMAST NENDE HOITUD METSI,JÕGESID, NIITE -RAHA PÄRAST. KOOS ELUDEGA,KELLE KODUKS NEED ON. EI HÄBENE VÄLISMAALASTELE MÜÜMA LINDUDE ELUSID, KES LENDAVAD KODUMAA POOLE, SIINSEID LOOMI VÄLISMAA JAHISELTSIDELE. ENNAST LEIDMATA KOMPLEKSIDES, RAHULDAMATA NAISED VÕTAVAD PÜSSI JA LÄHEVAD LOOMI TAPMA -NIMETADES SEDA SPORDIKS.
  EMA VIIS HÄLLI HEINAMAALE = LOODUSE ILU JA TEMA RAHU NING RÕÕM ON ESIMESED MIDA TUNNETAME SIIA ILMA TULLES JA HEAL JUHUL, KUI MEID LASTAKSE,KUI ÕNNESTUB KA LAHKUDES JÄÄB MEID SAATMA KUI ÕNNISTUS.
  HÄVITAGE SEE KÕIK, KES OLETE UNUSTANUD, MIS ON KODUMAA JA HÄVITE ISE.KASVATATE ÜLES SAMASUGUSE JÄRGLASKONNA NUHTLUSEKS MAALE. IKKA SUUREMAID PÕLDE VAJA, ET MÜÜA SELLE TILLUKESE MAA LOODUS JA MULLAD HIIGLASLIKELE RIIKIDELE TOODANGU NIME ALL:
  VÕÕRAD TULEVAD JA OSKAVAD HINNATA VEEL JÄRELEJÄÄNUD ILU, SEST NEIL POLE SEDA ENAM VÕI POLE OLNUDKI. AGA TEIE EI OSKA. MATKITE TEISTE VIGU, AMMU MAHAJÄETUD VALESID MOODE.NAERUVÄÄRNE, MIS PANEB NUTMA: MATSLUSE KAASLANE AHNUS.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.