Kiik koroonapiirangutest: räägime suurüritustest ja meelelahutusest

Tanel Kiik

Terviseamet vaatas reedel üle praegused koroonameetmed ning läkitas valitsusele uued ettepanekud keeldude osas – tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) rääkis «Reporterile», et eeskätt käib jutt meelelahutusest ning suurüritustest. 

«Kindlasti eeskätt me räägime suurüritustest, meelelahutusest ja vaba aja tegevustest, kus on mõistlik koroonareeglid üle hinnata. Vaadata, mis on praeguses epidemioloogilises olukorras põhjendatud ja kus on kohad, kus tuleks muutuda rangemaks,» vahendas Postimees ministri öeldut.

Ta lisas, et koroonareegleid vaadatakse üle sõltumata sellest, kas viirusenäitajad on väikeses languses või jätkavad tõusu.

Doktor Arkadi Popov ütles, et nakatumistrend on languses. «Mul on suur lootus, et see äkki kestab veel ning siis läheb olukord Lõuna-Eestis paremaks. Ma arvan, et nendes regioonides, kus on nakatumisnäidud kriitilised, peab piirangute tase olema rangem, kui mujal,» lisas doktor Popov ning tõi näiteks Põlvamaa.

Lääne-Tallinna Keskhaigla on praegu olukorras, kus hõivatud on üle poole koroonapatsientide jaoks ette nähtud voodikohtadest. Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) on olukord stabiilne. «Me tuleme toime sellega. Kui selline positiivne trend jätkub, siis suurema tõenäosusega ei pea kehtestama täiendavaid piiranguid,» märkis doktor Popov.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar rääkis möödunud nädala lõpus Postimehele, et nõukoda on valitsusele soovitanud sihitud koroonapiiranguid. «Kõik lähikontaktsed jääksid koju – vahet pole, kas on vaktsineeritud või vaktsineerimata. See oleks juba hea algus,» lausus Lutsar.

Tema sõnul aitaks see juba märksa paremini nakkusahelat katkestada, kui vaktsineeritud või vaktsineerimata pereliikmed, kellel on näiteks koroonapositiivne kodus, ei läheks välja sõpradega jalutama või teatrisse ja nii edasi.

«Eelmisel nädal ütlesime, et kõik suurüritused võiksid ära jääda või neile lisada vähemalt mingid mahupiirangud. Lisaks võiks ka ära jätta väiksemate gruppide kokkusaamised,» meenutas Lutsar.

Ta lisas, et meelelahutuskohtade puhul tehti ettepanek piirata nende lahtiolekuaega veel paari tunni võrra, kella 21-ni.

BNS

4 kommentaari
 1. Inglismaal on hakanud massiliselt surema kahe doosiga vaktsineeritud inimesed, kuna vaktsiini mõju kaob väga kiiresti 2 kuud ago
  Reply

  Kahe doosiga vaktsineeritud inimesed surevad, kuna vaktsiini mõju kaob väga kiiresti, hoiatas Ühendkuningriigi tervisenõunik dr Susan Hopkins.

  Dr Hopkins soovitab seetõttu eakatel ja nõrga immuunsusega inimestel võtta kiiresti kolmas vaktsiinidoos. Olukord on väga hull ja Inglismaal on haiglad juba täis saanud, vahendab Daily Mail.

  Briti terviseminister Sajid Javid kutsus samuti üles inimesi kolmandaid soose saama, et ei peaks jõulude ajaks ühiskonda sulgema.

  Praegu hinnatakse, et vaktsiinide mõju kaob 5-6 kuud pärast vaktsineerimist.

  • Eestis valmistatud robotbuss sõitis Helsingis autole sisse 2 kuud ago

   Helsingis Vuosaaris juhtus täna avarii, kus ilma juhita robotbuss sõitis autole sisse. Avarii oli täna esmaspäeval, 8. novembril veidi peale kella 10.

   Robotbussis oli õnnetuse hetkel üks reisija ja lisaks kaasa sõitnud turvatöötaja. Helsingi ühistranspordi ettevõtte HSL info kohaselt inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, vahendab Iltalehti.

   HSL ei kommenteerinud õnnetuse põhjuseid. Tegemist on septembris Vuosaaris alanud robotbussi testimisega ja buss sõidab täiesti uuel liinil. Testperiood kestab novembri lõpuni.

  • Skandaal seoses Pfizeri koroonavaktsiinidega – uurimistulemusi on jõhkralt võltsitud 2 kuud ago

   Vaktsiinimaailma on tabanud uudispomm, kus ravimifirma Pfizer koroonavaktsiinide testimise info puhul kahtlustatakse võltsimist.

   Asja kohta on infot andnud ravimifirma Pfizer koroonavaktsiini uuringutes osalenud teadlane Brook Jackson. Asjast on kirjutanud British Medical Journal.

   Brook Jackson töötas USA firmas Ventavia Research Group, mis korraldas kolm Pfizeri koroonavaktsiini 3. etapi testimist. Neis testides osales kokku 1000 inimest, vahendab Dagbladet.

   Nagu Jackson märgib, siis võltsiti uuringute andmeid, vaktsineerimist teostasid ebapädevad töötajad ja pärast vaktsineerimist tekkinud kõrvaltoimete hindamiseks kulus liiga kaua aega.

   Uuringute puhul on nn kullastandard see, et need on juhuslikud ja neis kasutatakse nn topelt-pimedat kontrollgruppi. Topelt-pime tähendab seda, et katsealused ise ega uuringu teostajad ei tea, kes said platseebot ja kes päris asja, antud juhul siis koroonavaktsiini.

   Brook Jackson kirjeldab kolme testimise grupi põhjal, et testitavad läksid omavahel sassi. Kuigi Jackson teavitas firmat Ventavia puudustest, ei võetud teda kuulda. Seetõttu saatis Jackson asja kohta info järelvalveorganitele. Pärast seda lasti Jackson lahti. Tal oli eelnevalt 15-aastane kogemus sarnaste uuringute korraldamisel.

 2. Nii 2 kuud ago
  Reply

  Piirangud pean’vad olema ranged sest haigus levib.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.