Tõnis Mölder paneb ameti maha, uueks keskkonnaministriks saab Erki Savisaar

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teavitas täna Eesti Keskerakonna juhatust ja Riigikogu fraktsiooni otsusest omal soovil ametist tagasi astuda.

“Tänan Keskerakonda ja erakonna esimeest Jüri Ratast usalduse ja võimaluse eest olla minister! Samuti tänan peaminister Kaja Kallast ja Reformierakonda tugeva partnerina valitsuse koostöö eest – mitmed olulised keskkonnateemad on saanud tänu heale üksteisemõistmisele valitsustasemel lahenduse,” lausus Tõnis Mölder. “Vahel selleks, et minna edasi, tuleb mõnikord astuda samm tagasi. Otsus tagasi astuda on seotud minu tervise ja perega. Ministriamet, aga ka eelnevad ametikohad on nõudnud minult suurt tähelepanu ja pühendumist, mille tulemusena on minu eraelus esinevad murekohad aegamisi süvenenud ning tänaseks olen jõudnud arusaamisele, et on vajalik võtta pere jaoks aega ning pöörata suuremat tähelepanu oma tervisele.”

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Tõnis Mölder tegi oma tööd suure pühendumusega, panustades Eestimaa looduse ja keskkonna hoidmisesse. “Tõnis liikus jõudsalt edasi mitme ühiskonnas vastakaid arvamusi tekitanud teemaga, kaasates aruteludesse edukalt erinevaid huvigruppe,” märkis Jüri Ratas. “Tõnise eestvedamisel toodi patiseisust välja metsanduse arengukava ja peamiselt teadlastest koosneva juhtkogu osalusel koostab ministeerium uue teaduspõhise arengukava. Samuti on Tõnis pööranud suurt tähelepanu jäätmekäitluse korraldusele ja kliimaneutraalsuse saavutamise eesmärgile. Tema algatatud otsuste hulka kuulub raiemahu vähendamine, energiakulude hüvitamine madala sissetulekuga peredele ja valdkonna töötajate palgatõus. Olen Tõnisele panuse eest väga tänulik, kuid mõistan tema otsust – tervis ja pere peavad olema esikohal.”

Täna kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu otsuse esitada keskkonnaministri kandidaadiks Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe ja Keskerakonna Roheliste kogu liikme Erki Savisaare. “Erkil on pädevust ja vaistu meid kõiki puudutavat valdkonda sama jõudsalt edasi juhtida. Ta juhtis aastatel 2019-2021 Riigikogu keskkonnakomisjoni ja eelmisel aastal Balti Assamblee keskkonnakomisjoni. Lisaks oli Erki Eesti vesinikustrateegia üks algatajatest ning eelmises Tallinna Linnavolikogu koosseisus töötas keskkonnakomisjonis. Olen veendunud, et Erki suudab pooleli olevad projektid ja ideed ellu viia ning seista jätkuvalt keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. Soovin talle uuel vastutusrikkal ametikohal edu,” rääkis Jüri Ratas.

4 kommentaari
 1. USA kooliõpetaja suri koroonasse, mees süüdistab arste, et nad ei andnud ivermektiini 1 aasta ago
  Reply

  USA-s Florida osariigis suri koroonasse 47-aastane kooliõpetaja ja kahe lapse ema. Tema abikaasa süüdistab arste, et nad ei andnud ivermektiini.

  47-aastane Tamara Drock suri koroonasse pärast mitut kuud Palm Beach Gardens Medical Centeri haiglas. Abikaasa Ryan süüdistas juba oktoobris haiglat selles, et naisele ei antud ivermektiini, vahendab Palm Beach Post.

  Mees nõudis kohtu kaudu haiglalt, et naisele antaks koroona vastu ussirohtu ivermektiini. USA ravimiamet pole aga andnud luba koroona ravimiseks ivermektiiniga, mistõttu ei rahuldanud kohus mehe nõuet.

  • praegused vaktsiinid ei suudagi ära hoida koroona levikut 1 aasta ago

   Koroona levik on Soomes jõudmas pandeemia aja kõrgeimale tasemele. Praegused vaktsiinid ei suudagi ära hoida koroona levikut, ütles selle peale terviseameti peaarst Hanna Nohynek.

   Soomlased on hämmingus, sest alles eelmisel nädalal täitus suur eesmärk 80-protsendilise vaktsineerituse osas, mis pidi olema piisav, aga nakatumiste arv on tõusnud pandeemia aja kõrgeimale tasemele. Samuti kasvab kiiresti haiglapatsientide arv. Inimesed ei saa aru, mis toimub.

 2. Saime 1 aasta ago
  Reply

  aru, et Tõnis läheb riigikokku ravile ja puhkama ning Erki asub põlevkivi kaevandama.

 3. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Tuleb välja,et riigikogu onngi raviasutus sh.ka vaimse puudega kodanikele kes sinna tihti mõnesaja saadud häälega ravile võetakse.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.