Jaani: piiriehituse eelarvest on kasutatud 38 miljonit eurot

Kagupiir.

Siseminister Kristian Jaani märkis kolmapäeval riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis, et praegu piiriehituseks kavandatud 88 miljoni euro suurusest eelarvest on kasutatud 38 miljonit eurot.

“Eelarve on 88 miljonit eurot, millele lisandub 23 miljonit eurot Euroopa Liidu vahenditest,” märkis Jaani.

Jaani sõnul avanevad EL-i fondid tuleva aasta märtsist. “Eelarvest on praeguseks kasutatud 38 miljonit eurot,” märkis ta.

“Ehituslepingutega on kaetud 63 kilomeetrit 115-st kilomeetrist ning valmis on praeguseks pisut üle 23 kilomeetri ja tegevus käib 39,5 kilomeetril,” selgitas Jaani.

Tema sõnul on praegu rütmis plaanis tuua ajaliselt ettepoole veel kaks hanget, milleks läbirääkimised juba käivad.

“Planeeritud ehitusprotsess on olnud kiirem ja PPA on alustanud läbirääkimisi, et veelgi kiirendada seda protsessi,” ütles Jaani.

Tema sõnul ei vaja kogu piiri ulatuses füüsilist tõket, sest tõkke rolli täidab ka loodulikult keeruline maastik. “Tänase projekti järgi ei ole kogu 115 kilomeetrit kaetud füüsilise tõkke rajamisega. On kohad, kus on looduslikud tingimused, kuhu pole tõkkeid mõtet rajada,” selgitas ta.

BNS

2 kommentaari
  1. uskmatu-toomas 4 kuud ago
    Reply

    Pidevalt rääkida piiriehitusest kui piirilepingut ei ole ? Kui palju on raha pandudud selle nn.piiriehitusse viimase 30 aasta jooksul ? Pahad inimesed väidavad,et selle raha eest mis sinna on”paigutatud” oleks saanud piiritaristu Narvast kuni Liivi laheni ehitada ?

  2. Nojah 4 kuud ago
    Reply

    Aga kas praegu pole kõige õigem kasutada raha elektrienergia tasu vähendamiseks. Samuti läheb vaja raha haiguste raviks jne.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.