Välisminister Liimets keskendus Euroopa tulevikukonverentsil digivaldkonnale

Välisminister Eva-Maria Liimets osales täna, 17. detsembril Euroopa tulevikukonverentsil digivaldkonna arutelul, kus keskenduti Euroopa Liidu digitaalsele ühisturule ja küberturvalisuse edendamisele.

Liimets ütles tänasel kohtumisel, et Eesti jaoks on oluline tugevdada ELi digitaalset ühisturgu. See on ka toimiva andmemajanduse alus. „ELi andmemajanduse täie potentsiaali kasutamiseks tuleb võimaldada andmete vaba liikumist nii andmebaaside vahel kui ka üle piiride ühiste standardite ja põhimõtete järgi. Selleks on vaja parandada andmete kvaliteeti ja koostalitlusvõimet ning edendada andmepõhist innovatsiooni,“ ütles välisminister.

Digitaalse ühisturu potentsiaalist rääkides lisas Liimets, et ELi digitaalne COVID-tõend näitas ilmekalt, et kui on praktiline vajadus ja poliitiline tahe, siis tulevad ka tehnilised lahendused kaasa. „Peame Euroopa Liidus ühiselt tegutsema edasi digitaalse identiteedi valdkonnas. Selleks, et e-ID Euroopas laialdaselt kasutusele võetaks, peame esmalt näitama inimestele praktilisi e-ID kasutusvõimalusi nii avalikus kui ka erasektoris,“ sõnas välisminister.

Liimets pööras tänasel arutelul tähelepanu ka küberturvalisuse edendamisele. „Me kõik – alates riikidest kuni üksikisikuni välja – sõltume üha rohkem digitehnoloogiast. See on kaasa toonud ka uued mure- ja ohukohad, millega kübermaailmas arvestada. Seepärast rõhutasin, et küberturvalisus peaks olema eesseisva digipöörde nurgakivi ja kübervaldkonda eraldatavate investeeringute hindamiseks tuleks välja töötada üleeuroopaline raamistik,“ sõnas Liimets.

Ta lisas, et samuti tuleb ELil tugevdada oma positsiooni digi- ja küberdiplomaatia vallas, et olla demokraatlike, turvaliste ja uuenduslike digilahenduste eestseisja maailmas.

Liimets kõneles ELi võimalustest ja väljakutsetest digivaldkonnas ka kolmapäeval tulevikukonverentsi raames peetud seminaril Eesti noorjuristidega. „On väga oluline, et Euroopa tuleviku teemadel saaksid noored kaasa rääkida, sest praegu tehtud otsused ja käima lükatud protsessid mõjutavad neid otseselt. Digivaldkonna arengute puhul tõid noored õigusteadlased tuleviku vaates tähtsate teemadena välja digitaalse ülemineku ning kliimaneutraalse ja üldiselt rohelise Euroopa rajamise,“ sõnas Liimets.

7 kommentaari
 1. Soo 3 kuud ago
  Reply

  Ma arvan et on ükskõik millele ta keskendus. Tolku sellest pole kellelegi, Üks naeruväärne poliitik kes meie riigile mingit kasu ei too.

  • Ona baba 3 kuud ago

   Perekrašenaja.

 2. Eve 3 kuud ago
  Reply

  Liimets unustab kogu aeg ära et ta on Eesti nõvälisminister ja peab keskenduma meie riigi huvide kaitseks. Digivaldkond pole üldse tema probleem ja ta eu saa midagi selles valdkonnas ära teha.

 3. Jane 3 kuud ago
  Reply

  Miks nii vähe on siin kommentaare, miks ei kirjuta Kesknädalas Keskerakonna ajakirjanikud, Kuhu on kadunud Maali Maalt oma õiglaste kommentaaridega. Kas Liimets ei võiks mõnda teise oma utoopilisi artikleid kirjutada. miks pole enam Tallinna TV-d ja parimat saadet Meedia keskpunkt. Harva näeb siin ka Keskerakonna parimaid poliitikuid. Kurb.

  • Kulla Jane, kenene 3 kuud ago

   Asi selles, et kesikud on umbes igaveseks! Ei ajalehte, ei ajakerjanikkusid, ei komejanteerijaid.
   Kõik kolisid ära Ekresse.

 4. Enn 3 kuud ago
  Reply

  Asi on selles et inimesed usuvad rohkem reformierakondlaste valesüüdistusi, nendele alluvate peavoolumeedia ajakirjanike sagedasi valesid. Keskerakondlastest ajakirjanikud on parimad kuid neil pole võimalust enam avaldada oma arvamust. Mõned ajalehed on sellised ei ei taha lugeda et hoida oma närve. Need on Reformierakonna häälekandjad. Kahju et Tallinna TV suleti aga mitmeid TV kanaleid ei taha vaadatagi. Võiks ka sulgeda ja raha anda elektrienergia odavamaks muutmiseke. Vaid keskerakondlased püüavad meie elu kergemaks teha, sisepoliitikas. Välispoliitikas aga on asjad kehvad. Siin esineb oma utoopiliste arutlustega Liimets millel pole mingit mõtet sest need ei too kasu meie riigile ja keegi nagunii ei arvesta temaga.

 5. Nojah 3 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on ka praegu parim erakond ja keskerakondlased saavad hääli tubli töö eest ilma teisi laimamata. Kahjuks teist sellist pole ja nad peavad arvestama teistega. SDE on küllaltki hea erakond kuid saab kahjuks vähe hääli.Tallinnas on hea valitsus.Kõige tähtsam on ju tagada meie rahva heaolu sisepoliitikas aga välispoliitikas ei arvesta nii väikese riigiga nagu meie om nagunii keegi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.