Erki Savisaar: oluline on liikuda kestliku toidutootmise suunas

Foto allikas: Erki Savisaar/Facebook

Keskkonnaminister Erki Savisaar osales eile alanud ja täna jätkuval Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametlikul keskkonnanõukogul Prantsusmaal Amiensis.

Eile räägiti taimekaitsevahenditest ja -mürkidest. Keskkonnaminister toonitas, et on oluline liikuda kestliku toidutootmise suunas, tagades samal ajal toidu puhtuse ja keskkonnakaitse. Oma kõnes tõi ta näiteid Eestis kasutusel olevatest taimekaitsevahendite vähendamisega seotud tegevustest. Näiteks on meil taimkaitsevahendite tegevuskava, kus on olulisel kohal integreeritud taimekaitse.

Eile kõneleti veel ka kemikaalistrateegiast ja metsade raadamisest. Erki Savisaar kinnitas oma sõnavõtus, et säästlikult varutud puidu import Euroopa Liitu ja troopiliste metsade hävitamise peatamine on väga oluline. Samas peab ta oluliseks, et metsade raadamise ettepanekus peab kindlasti olema erand – poollooduslike koosluste, eelkõige puisniitude ja -karjamaade taastamiseks. See on vajalik, et liikmesriigid saaksid ellu viia Euroopa Liidu linnudirektiivi ja elupaikade direktiivi ning elurikkuse strateegia 2030 eesmärke.

Täna liitusid kohtumisega ka energeetikaministrid, Eestit on esindamas hea kolleeg, majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Pärastlõunal toimunud ministrite ühislõunal võttis Erki Savisaar sõna õiglase ülemineku teemal. Hetkel on käimas ühine töösessioon, mille fookus on suunatud metsade ja puidutoodete rollile kliima-, energeetika- ja keskkonnapoliitikates.

8 kommentaari
 1. Kena priske poiss 6 kuud ago
  Reply

  Paks see raha maksabki!

 2. gaa-gaa 6 kuud ago
  Reply

  ET OLEKS LINNUD KEDA OMA LÕBUKS TAPPA.

 3. Erkki puhub ümmargust juttu 6 kuud ago
  Reply

  KAHTE HEAD KORRAGA EI SAA – KESTLIKKUST JA MÜRGIVABA TOITU. EETILISELT TOODETUD TOITU. TERVISLIKKU TOITU. TEGELT MUIDUGI SAAB, AGA SIIS JÄÄB JÄLLE RAHAMAJANDUS JALGU KUI VISAT LING.

  • Almar Glustsenko 6 kuud ago

   Näe. Erki on oma MÕRVTUD haugi üksi pintslisse pistnud, aga kõhnadele, ilmselgelt nälgivatele naistele pole külakostiks midagi viinud.  Arvab, et neile peab konnadest jätkuma? Muidugi, kui brexitlased veel massoon Macroni traalereid Inglismaa ranniku ligi vabalt lasksid, siis oli ka neil naistel võimalus suua Eestist sinna tulnud angerjapojad pea kõik ära nii, et meile nad tagasi ei jõua.

   Mis tähendab toidu tootmine? Nagu Sirje Potissepp hämab, ADL-sionistidele Eesti toidu vahenduse äraandmise heaks, kui paneb Eestiga seonduvaid märke nendele tööstustele, mis talle ilmselgelt honorare maksavad, on meie väiketalunikud oma väikeloomakasvatusest eemale hirmutanud lehma-, sea- ja linnukatkude laushirmutamise poliitretoorikaga. On nii “riiklikult” väiksemate talude linnu—loomakasvatuse hävitanud. Meie liha-piima-linnu-muna toiduahelad endi juutlate kätte haaranud.

   Kelle käes on Nõo? Rakvere Liha? T1 tapamaja? Lõuna-Eesti potentsiaali omanud piimatööstuskompleks? Oma piimamehe, Kruuda, piimakett?

   Kas Aivar Rehe keha ei suutnud politsei-massoonia töötajad

   (Terroritegusid panevad toime võimud ise , RahvusliTeataja.ee, 1-7, 2017, 2018, 2021… , lk.10-11)

   tema enda aiast leida vaid Eestit siaani läbivate Coop-pandeem-juutla

   (ETK kohalikkuse tapja ja Edgari Tallinna Ühistupanga, Oraava-Ratta tahtel, koos osanike miljonitega ära söönu ; Youtube: Aladeemilise Ühistegevuse Liidu VIII Aastakonverents , Jõgeval 3.11.2018, EMÜ professor Jaan Leetsaare ettekanne),

   ja ADL-Riigikogu käest Eesti 550 000 töötaja käest niiöelda Kreeka abiks Euro keskpanka “hoiule jäetud” seni 17 100 000 000 eurot 15.12.2021, oma eelnõudega 479, 480, 481 (riigikogu.ee, eelnõud ja nende pärismaalaste jaoks jaburad SDE-sionistlikud seletused), peale Coopi ka (end ADL-sionistlike 3-nurmärkidega viimase 2 aast ajooksul avalikult laus-reklaaminud)

   Iluuminaatide Luminori, LHV, BIG, Bondora jms

   suva alla kinkise eeltöö Rehe-poolse tegemise tõttu?

   Või oli ta siiski suure toiduahela(äri) parismaalastelt juutale varastamises poliit-“tankistina” tegev ka Piimaliidus või veel kusagil?

   Kes “riiklikult” Kruuda pere(äri) hävitab? Kas see on pärisperemeesravale, eeldatavalt 900 000 Maa rahvuse päritolu ugrile kasulik?

   Kas see võib olla (vähemasti RAND-NATO-ÜRO vabamüürlaste poolt põhjamaid ja Baltikumi juhatama pandud TH Ilvese, Rootsi kunnikoja juures asuv, rüütelkond Serafima Ordeni poolt) Eesti piimandusoligarhiks saama volitatud Rootsi tädi?

   2016 novembri alguses Ratase 10% Keskaerakonna (RSR-i) poolt Edgarlat ADL-(BILDERB)orgialikult üle võtma ostnud Paide E-Piima ja selle (RSR-Eesti200 erakonnakongressi pidanud) spordihalli Muraka ja Heleniuse pandeemlik juudi-maffia (kes avas ka 2016 lehmakatku ajal, kui väiketalud oma lehmi Poola tapamajja saatsid, Eesti eurotoetustega 3000 lehmaga Trigon Agri suurfarmi)?

   Miks Oudekki Loone ja Reformi praeguse teise Sots-ministri poolt poliit-kureeritute LGBT-BLM Telliskivis Vabal Laval aega veeta armastav Roomet Sõrmus ja Maalehe-juutla hoiavad avalikust põllumajandus-retoorikast Taluliitu eemal. Miks said kuni 2021 Maalehe aasta põllupeeste võistlusel 10 parima hulka VALDAVALT need mõisnik-põldurid, kes olid Maalehe raklaami järgi end surnuks liisima nõustunud 250-500 hobujõulisi põllumasinaid ja endile alates nii 500 hektarist maast kokku ahnitsenud?
   ….
   Miks on Tartu külje all 3000 hektariga põllumajandusühistu, aga mitte põlis-väiketalud?

   Miks PRIA ei kompenseeri juba mitu aastat (Lukashenka tahtel oma rahvamajandusele suuremat osa (?) tagastava Belarusi) MTZ traktorite ostu? Kui 1939 aastaks oli Eestis 140 000 põlustalu, igaüks keskmiselt 33 hektariga ja umbes 10 pereliikmega, siis sellest imbes pool mets ja pool põld-heinamaa-karjamaa

   (raamat Karl Liidak 110 , kogumik Eesti Põllumajandus XX sajandil),

   siis 82-hobujõuline MTZ-82 on just paras selle harimiseks.

   Tegelikult polegi IGAL RIIGIKOGULASEL vaja Eesti töötajatelt IGAL KUUL 1 881 188 EUROT ESM´I VARASTADA, et sellest osa ka oma partner poliit-oligarhide Euro-ärastamisfondidesse kantida, sest Valgevenest saaks Belarusse 10 000-20 000 eurot tükk. Järgmine Euroopa alal tehtav arvestatav traktor on Ida-Euroopa ZETOR, aga juba alates umbes 35 000 euro hinnaklassis.

   Põllumajanduse laenu vahendusraha läheb kümnetes ja sadades miljonites eurodes aastas ADL—Riigikogulaste soositud ADL-pankadele Eestis.

   Peale viimast suurt Toompea Roomet Sõrmuse (ilmselgelt ADL-sionistist juudi) EPPK meeleavaldust

   (kuhu Taluliit keeldus seda ADL-pandeemlat toetama tulemast ja kus Sõrmus mu, 140 000 põlistalu riiklikule tagastamisele üleskutsuvat, suurt plakatit küll kollase K-700A kapotile, küll katusele, küll oma kaubiku alla peitis)

   tulid minuga rääkima mitu noort (suur)talunikku. Ütlesid, et nad on üritanud Soomest ehitajaid sulasteks palgata, aga need ei õpi ja ei püsi, ei oska tööd teha ja mõtelda kestvalt, nagu talunik. Ühesõnaga juut Kiired võrreldes pärisperemeesrahvusest Tõnissoni ja peremeheks õppinud juut Tootsiga.

   Nad näisid murelikud olevat, et kuis suuri masina-liisinguid maksta. Samas ilmselt nad ei tahtnud ADL-sionistlike juhtidega Eesti erakonade poolt neile pakutavaid sulaseid Ukrainast või Pakistanist vms. Saavad ju aru, et praegused erakonnad jätaks need taludesse priikostile ja kohalikkude pärismaalaste “geno(tsiidi)fondi mitmekesistama”.

   Nad küsisid minult, et kui soovitan neil osa (rendi)maast loobuda ja hiigel-traktori liisimise katkestada, kas siis peaks hobuste juurde naasma.

   Igor MANG on seda ju 2021 aastast ainult teinudki, et seisis pookimatuna Soros-linnaks ostetud Heleniuse-Muraka Paide arvamusfesti värava taga, esitles pilti, kus tai se kündis künnivõistlusel hobusega ja kutsus ülesse linnast maale naasma. Aga kas see on kogemata tehtud ADL-SIONISTLIK APS, et ta KUTSUB oma 2020 aasta ennustusraamatus ja Õhtulehes ÜLESSE NOORI ka varemete vahele ettevalmistamata elama (SUREMA) MINEMA, “covid”-pandeemia põhjendusega? KUTSUB ÜLESSE PRAEGU MITTE LAPSI SAAMA. OOTAMA EUROOPA PAGUSLASKESKUSE POOLT EESTISSE TUUA KAVANDATUT 7 600 000 TULNUTAT?

   (ajaleht Konservatiivide Vaba Sõna, 4/2018-10, Henn Põlluaas ; teadus-rabi Tarmo Soomere poolt juudi-märk-lambikupliga Plekktrummis, 20.08.2020 Presidendilossi roosiaia kõnes, lehtedes ning vabamüüri tudengikasvulavadel Teoreetilise Bioloogia Kevadkoolis ja teoreetilise Geoloogia Sügiskoolis lausõhutatav Tihedalt Kooselamise Teooria , sygiskool.ee/2014)

   KAS SELLE MANGI POOLT JUTLUSTATAVA RAHVUSLIKU ENESATAPU ÕHUTAMISE ÜMBERLÜKKAMINE ON SAMUTI UUS-(MAAILMSE)SAVISAARE (New World Order ehk Uue Maailmakorra aegse Erki) ÜLESANNE? KAS RAHVUSDEMOGRAAFILINE KESKKOND ON KA KESKONNAMINISTRI VASTUTUSALA, ERITI PEALE SEDA KUI RAHVASTIKUMINISTRI AMET KOONDATI?

   KAS ERKI TAHAB JA SUUDAB MÕELDA EESKÄTT EESTI RAHVUSRIIGILIKU PEREMEESPÕLISRAHVA, UGRIDE, HUVIDES VÕI PIGEM VEERAND-POOL-JUUDI GENEETIKAGA SETUDE HUVIDES, PEALE SEDA KUI SEDAVERD EDGAR EI OLE TEADVUSTANUD, ET TA LULITATI AD-SIONISTIDE POOLT TASA, KUI (kunagi koos Edgari endagagi alustanud) 1990-TE ORAAVA-JUUTLA VOLITUSTEGA VABA EESTIT (et.wikipedia.org) OLI VEEBRUARI 2021 KESKEPAIGAKS ESSU MÕISAS OSTETUD UUENDAMA ELUPÕLINE POLIIT-TANKIST, VEIKO HUUSE, KES TÕMBAS MIND JÕUGA TOOMKIRIKU UKSE EEST, KUI MA VAPSINA KEELITASIN EDGARIT MITTE SINNA END KÄRUTADA LASKMA, MITTE END JA KÕIKI EESTI POLIIT-VAESESTATUID INIMESI NING KÕIKI PATRIOOTE NII MÕNITADA LASKMA?

   Kas noortel, väljasuremise hirmus, poliit-suurtalunikeks hakanutel on parem poliit-pagulaste toomise hirmus, püss kaenla all magada, omada lepinguid, mis sind Monsanto keemia Roundupiga oma loodust tapma sunnivad, kasvatada Lidl´i juutlale rapsi müüma kohustava lepinguga vaid monokultuuri ja siis nii oma suguslasi-naabreid seda 3-10-20-kordse hinnaga tagasi ostma sundida?

   Käia jõusaalis aega-raha raiskamas, aga kivikoristuseks veel 20 000-line masin liisida? Psuhholoogi juures veel aastas mitutuhat raisata, kui et oma hobu teraapiana ratsutada? Visata heina ära, sest PRIA maksab selle eest, paremal juhul künda see põldu sisse (ja meelitada erakondlikult PRIAst selleks raha 250 eurot hektari kohta aastas, sisult poliit-pesta, nagu IRL Wackermann?), selmet hobused ja muu oma kari seda ise, ilma transordi suure lisakuluta, väärindaks?

   Mida Edgarijärgne RSR on teinud, et takistada EMÜ-s veterinaaria-tudengeid Soome kohe tööle minemast? Meie töötajate raha eest saadud haridusega. Kas tehtud mingid tudengiteks saamise eeltingimuste eellepingud? Mis kohustusvad neid Soomest saadud palgalt 2/3 Eesti vaiketalude taastamisele maksma? Muude Eesti põllu-metsa õppe tudengite suhtes?

   Linnuvabrik Wassili Woinovi Juudi-3-nurkadega Prisma Vanalinnas? Kas see on 5-aastase Ameerika tsirkustes viiulit mänginud Valadimir “Boba” Sapozhnini käes? Või meekärje-juudimärkidega Maalehes esitletud Tallegg-oligarhi käes? Muud toidutööstused Soome juutlate käes? Heleniuse-Muraka kosheri käes?

   Mis on kestlik toitumises? Kas Mõisa jms toodavates lõunamaa viljadest saab ilmtingimata olla enamus selliseid, mille mikrofloora sobib meie ugride kõhu-bakteritega? Sellest tulevevalt – kas nende võõrviljade laussöömisel soovitab meile Linnamäe pandeem-apteekla käpikla mingidit ugri hiislarite loodussaadust, millega enda kõhtu tasakaalustada, või oma keemiat?

   Meilt raha äravõtla kett jookseb kogu me keskkonda, igasse me elualasse.

 4. harry 6 kuud ago
  Reply

  Jeesus Siirak9

  9
  Naiste kohtlemisest
  1 Ära ole armukade naisele,
  kes su süles on,
  ja ära anna temale halba õpetust,
  kahjuks sinule enesele!
  2 Ära anna naisele oma hinge,
  et ta ei tõuseks sinu võimu vastu!
  3 Ära seltsi ligitikkuva naisega,
  et sa ei langeks tema paeltesse!
  4 Ära ole kaua laulunaise juures,
  et sind ei vangistataks tema riugaste läbi!
  5 Ära heida silma neitsi peale,
  et sul ei tuleks pahandust
  tema kahjutasu pärast!
  6 Ära anna oma hinge hooradele,
  et sa ei raiskaks ära oma pärandit!
  7 Ära piilu linnatänavail
  ja ära luusi seal üksildasis paigus!
  8 Pööra pilk ära kaunilt naiselt
  ja ära silmitse võõrast ilu!
  Naise ilu on eksitanud paljusid
  ja sellest süttib armastus nagu tuli.
  9 Abielunaise seltsis ära istu iialgi
  ja ära pidutse koos temaga veini juures,
  et su hing ei kalduks tema poole
  ja sa vaimustuses ei langeks hukatusse!
  Vana sõber
  10 Vana sõpra ära jäta maha,
  sest uus ei ole temaga sarnane!
  Uus sõber – värske vein:
  kui see vanaks saab,
  siis jood seda hea meelega.
  Hoiatus jumalakartmatute eest
  11 Ära kadesta patuse hiilgust,
  sest sa ei tea, missugune on tema lõpp!
  12 Ära vaimustu jumalakartmatute õnnest,
  pea meeles, et nad enne hauda ei jää karistamata!
  13 Hoidu inimesest, kellel on võim tappa,
  siis pole sul tarvis tunda surmahirmu!
  Aga kui tuled tema lähedale, siis ära eksi,
  et ta ei võtaks sinult elu!
  Pea meeles, et käid keset püüniseid
  ja kõnnid linna müüripealseil!
  Suhtlemisest tarkade ja õigetega
  14 Jõudumööda õpi tundma oma ligimesi
  ja tarkadega pea nõu!
  15 Kes on mõistlikud, nendega räägi,
  ja kõik su kõne olgu Kõigekõrgema Seadusest!
  16 Õiglased mehed olgu sinu lauakaaslased
  ja Issanda kartuses seisnegu sinu kiitus!
  17 Tööd kiidetakse tegija käe järgi
  ja rahvajuhti targaks tema kõne pärast.
  18 Kardetud oma linnas on lobiseja mees,
  ja kõnes järelemõtlematut vihatakse.
  10

  Valitsejad olgu targad
  1 Tark kohtumõistja õpetab rahvast
  ja mõistliku valitsus on hästi seatud.
  2 Milline on rahva kohtumõistja,
  sellised on ka tema sulased,
  ja milline on linna valitseja,
  sellised on ka kõik selle elanikud.
  3 Rumal kuningas hävitab oma rahva,
  linn ehitatakse aga valitsejate tarkusega.
  4 Issandal on meelevald maa üle,
  ja selle valitsejaks ta äratab
  tubli mehe õigel ajal.
  5 Mehe edukus on Issanda käes
  ja tema annab ametikandjale aupaiste.
  6 Ära ole ligimese peale vihane
  mitte ühegi kuriteo pärast
  ja vägivallategudele ära vasta!
  Hoiatus ülbuse eest
  7 Ülbus on vihatav Issanda ja inimeste ees
  ja ülekohus on patt mõlemate meelest!
  8 Valitsusvõim läheb rahvalt rahvale
  ülekohtu, vägivalla ja saamahimu pärast.
  9 Miks suurustab põrm ja tuhk,
  tema, kelle sisikond lüüakse segi juba ta eluajal?
  10 Pikaldane haigus pilkab arsti:
  täna kuningas, homme surnud.
  11 Sest kui inimene sureb, siis on tema pärisosaks
  roomajad, metsloomad ja ussid.
  12 Ülbuse alguseks on inimese taganemine Issandast
  ja tema südame loobumine oma Loojast.
  13 Sest ülbuse alguseks on patt,
  ja kes sellest kinni peab,
  sellest voolab nurjatust.
  Seepärast saadab Issand temale ootamatuid karistusi
  ning viimaks hävitab tema täiesti.
  14 Issand kummutab valitsejate aujärjed
  ja paneb alandlikud nende asemele.
  15 Issand juurib välja rahvad
  ja istutab alandlikud nende asemele.
  16 Issand lööb segi rahvaste asupaigad
  ja hävitab need maa põhjani.
  17 Ta viib sealt ära elanikud ning hävitab need
  ja kaotab maa pealt nende mälestuse.
  18 Uhkus ei ole loodud inimeste jaoks
  ega äge viha naisest sündinuile.
  Õigest ja valest aust
  19 Missugune sugu on auväärne? Inimsugu.
  Missugune sugu on auväärne? Kes Issandat kardavad.
  Missugune sugu on autu? Inimsugu.
  Missugune sugu on autu? Kes käskudest üle astuvad.
  20 Vendade keskel on auväärne nende juht,
  Issanda silmis aga need, kes teda kardavad.
  22 Rikas ja kuulus ja vaene –
  nad kiidelgu Issanda kartusest!
  23 Ei ole õige põlata tarka vaest
  ega sünnis austada patust meest.
  24 Väga suurt meest,
  kohtumõistjat ja valitsejat, austatakse,
  aga ükski neist ei ole suurem kui see,
  kes Issandat kardab.
  25 Tarka orja teenivad vabad,
  aga arukas mees ei nurise selle üle.
  26 Ära targuta, kui teed oma tööd,
  ja ära kiitle, kui oled kitsikuses!
  27 Parem on see, kes tööd teeb
  ja kellel on kõike küllalt,
  kui see, kes elab kiideldes,
  aga leivapuuduses.
  28 Laps, alandusega austa oma hinge
  ja hinda teda tema tõelise väärtuse järgi!
  29 Kes saab õigeks mõista seda,
  kes patustab oma hinge vastu?
  Ja kes austab seda,
  kes teotab oma elu?
  30 Vaest austatakse tema tarkuse pärast
  ja rikast austatakse tema rikkuse pärast.
  31 Kui kedagi austatakse vaesuses,
  kuivõrd rohkem siis rikkuses?
  Ja kes on austamata rikkuses,
  kuivõrd rohkem siis vaesuses?

 5. Ohoo 6 kuud ago
  Reply

  Milleks need eelnevad pikad kommentaarid nis siin eelnevalt on.

 6. Nojah 6 kuud ago
  Reply

  Väga raske on leida toitu ilma säilitusaineteta ja eks poed eelistavad just neid, seisavad kauem värsked aga inimeste tervisest ei hoolita. Siis veel need E-ained. Miks peab näiteks olema maasikakreemis maitse ja värvi tugevdajad. Kas maasikad seda ei suuda teha. see on vaid üks näide. vahest arva võib lugeda et on E-vaga või säilitusaineteta. kas mitte EL-us soovitati neid aineid kasutada. isegi leib pole nendest vaba ia mõnesse sepikusse pamnnakse paksendaja. Naeruväärne. Keskerakondlased muidugi püüavad teha mis võimalik meie inimeste heaks aga me pole vabad oma tegevuses. ega eriti inimestest ei hoolita ja vihavaenu õhutamine on tähtsam.

 7. robert 6 kuud ago
  Reply

  Olen ikka Maalehe lugeja Kahjuks on praegu pilt selline et maast seal varsti enam ei kirjutata Rohkem reklaam Tõõle võetud mitte maaelu asjatundjad vaid habemikud veiderdajad oma arusaamatute kirjatükkidega Uus hullus päikesepatareid on ajud segi ajanud nagu omaaegne Nikita maisipropa Kui tahame olla põllusaaduste tootjad peame hoidma iga maalappi nagu silmatera Kohutav on Savisaare võitlus rahatuusade õiguse eest ehitada maju rannaliivale Selline minister tuleb tagasi kutsuda oma rüvetuspoliitikaga

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.