Ratas: aeg on võtta koroonapasside kõrval kasutusele ka kiirtestid

Jüri Ratas

Jüri Ratas ütles Facebookis, et on aeg võtta koroonapasside kõrval kasutusele ka kiirtestid. “Praeguseks on Eesti ühiskond veetnud ligi kaks aastat piirangute tingimustes. Kõik see on oluliselt mõjutanud meie inimeste majanduslikku heaolu ja ka vaimset tervist. Olukorra leevendamiseks ja ühiskonna sidususe tagamiseks, oleks aeg luua eeldused kõigi inimeste osalemiseks töö- ja eraelus. Selle tagamiseks leian, et on aeg võtta kasutusele kiirtestid koroonapasside kõrval.”

Tema sõnul on keerulistel aegadel vaja ühtehoidmist. “Ühelt poolt on see oluline ühiskonnale laiemalt, et keegi ei tunneks ennast kõrvale jäetuna. Teisalt mängib ühiskonna sidususe juures olulist rolli perekond ja seepärast on oluline, et kōik selle liikmed – olgu nad vaktsineeritud või mitte -, saaksid koos aega veeta. Peame võimaldama Eesti inimestele loomulikku igapäevast elu, kus näiteks perekond, kuhu kuulub nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata vanem, saaksid üheskoos minna lastega teatrisse või kohvikusse. Meie ühiskonnas on palju peresid, kes seda väga ootavad,” märkis Ratas.

Ta tõdes, et omikron tüve levik on kiire, kuid otsuste tegemisel tuleb lähtuda sellest, kui palju inimesi vajab reaalselt haiglaravi. “Praeguste numbrite põhjal oleme valmis kiirtestide kasutusele võtmiseks, et lubada kaitsepookimata inimestel osa võtta meelelahutusest, kultuurisündmustest ja spordiüritustest,” lisas Ratas.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kell 16 avaliku arutelu teemal “Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?”. Aruteluga liitub ka endine teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar. ⠀

2 kommentaari
  1. Rattale. 2 kuud ago
    Reply

    Aeg on oma pundiga jalga lasta. Võta vargast Reps, reeturist Simson jne kaasa.

  2. Eve 2 kuud ago
    Reply

    Ratast tänan hoolitsuse eest aga jalga peaksid laskma need kes ei hooli meie rahvast vaid õhuavad vihavaenu. Oleks kogu aeg olnud Keskerakond võimul oleks meie elu praegu palju parem. Keskerakond saab hääli tublide inimeste käest tubli töö eest . Aga Reformierakond on saanud hääli põhiliselt lükates kõrvale segajaid teel võimule. nende valesüüdistused jõudsid Rataseni ja tal ei jäänud muud üle kui laiali minna ja ühineda Reformierakonnaga.Aga Reformierakonna tagatoas on palju hullemai inimesi kui Keskerakonnas on olnud. Ansip ju ei läinud ära kui näiteks avastati Krossi kuriteod . Seal on veel teisigi. Reformierakonna valitsemise ajal ei tõstetud pensione ega abirahasid ja Ansipi valitsemise akal läks meie elatustase viimaste hulka. Keskerakondlased on tublid kuid meie välisminister on nagu võõrkeha Keskerakonnas kes saadab meie raha teistele riikidele ehkki vajame ise abi, tema kohtumised on sellised et ei too meie riigile mingit kasu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.