MKM esitas taotluse energiatoetuse raha reservist eraldamiseks

Narva Elektrijaamad. Foto TOOMAS HUIK/SCANPIX

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas esitas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele avalduse eraldada valitsuse reservist üle 74,5 miljoni euro energiatoetusmeetmete rakendamiseks.

Meetme elluviimiseks vajalikud vahendid suuruses 74 536 000 eurot eraldatakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika tulemusvaldkonna energeetika programmi.

Eraldatud rahaga kompenseeritakse elektri- ja gaasitarbijatele osaliselt perioodil jaanuar kuni märts 2022 tarbitud elektrienergia ja võrguteenuse ning maagaasi kulu, sellega kaasnev käibemaks ning SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) meetme haldamisega seotud kulu suuruses 36 000 eurot.

Tegelik kulu sõltub ministeeriumi sõnul muu hulgas energiahindade tasemetest hüvitataval perioodil, börsihinnaga seotud elektri- ja gaasilepingute ning fikseeritud hinnaga lepingute osakaalude muutusest ja fikseeritud lepingute hinnatasemest. Samuti sõltub kulu elektri ja gaasi tarbimismahtudest lähikuudel – need näitajad võivad prognoosituga võrreldes oluliselt muutuda.

Elektriarve tõusu täiendav leevendamine kodutarbijatele läheb MKM-ile teadaolevate andmete ja eelduste alusel arvestuslikult maksma 21 miljonit eurot.

Gaasiarve tõusu kodutarbijatele hüvitamise meetmete kogukulu prognoos on ministeeriumi andmetel ligi 9 miljonit eurot.

Äritarbijatele elektri võrgutasu hüvitamine 100 protsendi ulatuses perioodil 2022. aasta jaanuarist märtsini läheb MKM-i hinnangul maksma ligi 45 miljonit eurot.

2 kommentaari
  1. Eve 1 kuu ago
    Reply

    Elektri hind poleks pidanud üldse tõusma, aga tänan keskerakondlasi sellegi eest mida nad püüavad teha meie inimeste heaks ja ei loobi raha sõjaks ettevalmistamisele millest pole nagunii kasu. Aga mõned poliitikud ei tunne huvi meie vaesemate inimeste eluolu vastu.

  2. uskmatu-toomas 1 kuu ago
    Reply

    Meie ei võitle juba sada aastat põhjustega vaid tagajärjede leevendamisega,nii oli see esimese vabariigi ajal ja käib ka tänapäeval.Kogu aur läheb Potjomkinlusele millest tulenebki suur edulugu !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.