Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus Tallinnas Poola välisministri Zbigniew Rauga

Välisminister Eva-Maria Liimets Poola välisministri Zbigniew Rauga presskonverentsil Tallinnas 31.01.2022 Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 31. jaanuaril Tallinnas Poola välisministri Zbigniew Rauga, kellega arutas Euroopa julgeolekut, NATO ja Atlandi-ülese koostöö küsimusi, Kolme mere algatust ning aktuaalseid kahepoolseid küsimusi ja Euroopa Liidu teemasid.

Eesti välisminister rõhutas, et Poola tähtsus meie piirkonna julgeoleku tagamisel on väga suur, mida näitab ka riigi otsene panus Eesti turvalisusesse. „Eesti hindab väga Poola osalust NATO kollektiivkaitses. Näiteks on nad osalenud oma lennukitega korduvalt Balti õhuturbemissioonis nii Ämaris kui ka Šiauliais ning harjutanud tihti meie ja liitlaste üksustega koostööd Eesti iga-aastasel õppusel „Kevadtorm“,“ ütles minister Liimets. „Väga hea ja oluline on olnud ka Eesti ja Poola kaitseväelaste koostöö Valgevene hübriidrünnaku tõrjumisel ELi-Valgevene piiril.“

Välisministrite põhitähelepanu oli Euroopa julgeolekuolukorra halvenemisel. „Ukrainat enneolematu sõjalise, hübriidse ja poliitilise surve alla seades on Venemaa esitanud väljakutse Euroopa julgeoleku alustele,“ selgitas minister Liimets. „Peame sellele jõulisele tegevusele vastama ühiselt ja tugevate sõnumitega. Ukraina vajab meie toetust ja igakülgset abi, mida me neile koos partnerite ja liitlastega pakume.“

Eesti ja Poola välisministrid kõnelesid ka muudel aktuaalsetel Euroopa Liidu teemadel, nagu kliimapoliitika. Samuti arutati koostööd Kolme mere algatuses ning demokraatlike riikide üleilmseid jõupingutusi turu- ja väärtuspõhise usaldusväärse ühendatuse arendamisel.

6 kommentaari
 1. Ohoo 2 kuud ago
  Reply

  Vaevalt see kedagi huvitab mida ta teeb. Ta ei hooli meue unumestest on õel.ebaõiglane ja temast pole meie riigile mingit kasu, teeb ainult halba.Ega Poola välisminister parem ole.Sõjahutajad ja tühja tuult tagaajavad poliitikud.. Aga ehk neil on sõja ajal juba USA-s varju leidmise kohad juba kinni pandud.

 2. Nojah 2 kuud ago
  Reply

  kui ma näen jälle seda nägu Kesknädalas on vastik tunnr ja tohutu kahjutunne ja igatsus nende tublide keskerakondlaste tättu kes siin kunagi varem esinesid. Neid ei näe enam peaaegu üldse ja pidevalt esineb välisminister ja mingit tolku sellest pole. Noh raha tuleb ja milleks siis ravhva eest seista, ehk on mõttetu vihavaenu õhutamine tähtsam.

 3. ei keegi 2 kuud ago
  Reply

  NAGU RIKKIS GRAMMOFON, isegi pres Zelensky palvetest ei hooli, kuigi too ütles ju avalikult, jätke see ažiotaaž (s. t möla), see kahjustab Ukrainat
  https://www.err.ee/1608482582/zelenski-pidev-sojaohust-raakimine-kahjustab-ukrainat
  https://www.president.gov.ua/ru/videos/bez-paniki-z-viroyu-v-ukrayinu-ta-mir-prezident-volodimir-ze-1981

 4. uskmatu-toomas 2 kuud ago
  Reply

  Proua võiks mõned asjad ka endale selgeks teha-Ukraina hakkas vägesid ja Minski lepinguga keelatud raskerelvi tunduvalt ennem tassima Donetskiga piirnevatele aladele kui venelased piiri äärde.Ukraina võib omal territooriumil kõikidest lepingutest hoolimata vägesid liigutada aga venelase kellele Minski lepingutes pole kirjas mingeid kohustusi omal maal ei või ?
  Pirni pani aga meie saadik NATO juures Luik -“Dialoogi saame alustada venemaaga alles siis kui nad on nõus oma väed ukraina piiri äärest koju tooma” ???
  Aga seda on palu tahta ?

 5. Soo 2 kuud ago
  Reply

  Kaks hullu ja sõjaõhutajat said kokku. Tõepoolest oparas paar.

 6. Sergei 2 kuud ago
  Reply

  Euroopa Liidu etteotsa üks Hüsteeriline oraator ja ongi 3. maailmasõda lahti. Tegelikult see käib ammu- fašistid ei sa kuidagi Venemaast jagu. Euroopa vaatab läbi sõrmede uusfašistliku riigi tekkimist- sest käibki selle riigi okupeerimine.
  Jagage ükskord ära ja asi voss. Poolakatele, Hungarlastele ja kellele veel jupikesed tagasi. Donbassi omadel ka ukraina terroristidest siiber. Jätta selle riigi keskossa üks mädanev ussipesa- kelle eesotsas momendil juut- kes on nn. mestis juudi mõrtsukatega ( ka poolakate, nõukogude meelsete sh õpetajate).

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.