Välisminister Liimetsa kõne Inimõiguste Nõukogu erakorralisel arutelul

Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Liimets:

„Härra president, ekstsellentsid, daamid ja härrad!

Eesti on Euroopa Liidu avaldusega täielikult ühte meelt.

Oleme tunnistajaiks sellises ulatuses agressioonile, mille sarnast pole Euroopas nähtud teisest maailmasõjast saadik. Meie endi silme ees rikub üks selle nõukogu liige jämedalt nii inimõigusi kui ka rahvusvahelist humanitaarõigust. Eesti mõistab ühemõtteliselt hukka Venemaa Föderatsiooni sissetungi Ukrainasse; Venemaa tegevus on ilmselges vastuolus Inimõiguste Nõukogu liikmesuse kriteeriumitega.

Need jubedad teod on põhjustanud juba tohutuid inimkannatusi. Humanitaarkatastroof üha laieneb sedamööda, kuidas iga päevaga kasvavad purustused ja hukkuvad süütud inimesed. Kardetavasti ootavad ees veelgi raskemad kannatused, millega võib kaasneda suur hulk ohvreid. Ülemvolinik viitas otsesõnu kohapealt saabuvatele murettekitavateleandmetele.

Härra president!

Kutsume Inimõiguste Nõukogu liikmeid üles hääletama käesoleva arutelu raames käsitletava resolutsiooni poolt. Sõltumatu rahvusvahelise uurimiskomisjoni viivitamatu loomine on tähtis samm ja paljuski vähim, mida hetkel ette võtta saame. Tsiviilisikute kaitse on meie prioriteet number üks. Kõiki rikkumisi tuleb uurida ja toimepanijad vastutusele võtta. Vaid sel moel saame säilitada reeglitel põhinevat maailmakorda, kus inimelusid ja inimõigusi au sees peetakse.”

Välisministri tänane kõne on inglise keeles täismahus leitav välisministeeriumi kodulehelt.

11 kommentaari
 1. Ohoo 2 nädalat ago
  Reply

  Muudkui kõneleb ja reisib aga mitte midagi sellest kasu pole- Üks ääretilt ebameeldiv inimene, võõrkeha Keskerakonnas.

  • Oli 2 nädalat ago

   kuulda, et kui Puutinile Eeva-Mariiat näidatakse, pidi too tablette nõudma.

 2. uskmatu-toomas 2 nädalat ago
  Reply

  Mõistame hukka ka kõik need kes oma tegevusega või tegevusetusega seda jama mahitasid ! Ajaloost ja inimsuhetest on teada,et igas konfliktis on olemas vähemalt kaks osapoolt kelle vahel ka süü jäotub !

 3. Seesama 2 nädalat ago
  Reply

  Liimets oli vastu õhukaitsevööndi kehtestamisele Ukraina kohal! Et las need kuradi slaavlased tapavad üksteist, meil hea kõrvalt vaadata. Pärast anname allesjäänud Ukraina osale võlgu ja las siis maksab oma sõjavõlgu oma toorainega aastakümneid.
  Kuid mis tähelepanuväärne, ega siis Liimets omal alagatusel selist suhtumist näidanud. Tal ikka Kremli-Kaja ja Kremli-Jurka käsk seljas. Et kui vankasid ei toeta, saad kinga!

 4. sergei 2 nädalat ago
  Reply

  Kommenteeritud küllalt- Aga üks klipp. Siin töötav Ukrainast pärit kodanik ei taha nn. kodumaa kaitsele minna.
  Tema väitel olevat Donetski lähistel olnud laager, kus olevat saanud laenutada 20 000 USD eest ATV ja sellega nn. safarit korraldada liikuva märgi pihta.( uus turismi vorm nn. moodsa lääne kodanikule). Uks laip 20 000 – ons see väide õige ???
  See paljastub peale operatsiooni lõppu ( kohtuasjad jne.)
  Odessas olevat menüü: praetud koloraadod ja koloraado supp ( koloraadod Odessas elusalt põletatud nn. separatistide kohta)
  Tapmistest ja kodanike põletamisest osa võtnud tegi ise endast selfit- ja tema loosungid ka Euroopa parlamendis teada ( nähtud juba ammu.)
  Ükski õige asi ei jää tulematta
  edu moodsale läänele Demokraatia ,Euroopa väärtused.

 5. Tuleb 2 nädalat ago
  Reply

  Tuleb aru saada, et riikidevahelisi relvakonflikte, antud juhul sõdasid ehk humanitaarkatastroofe, ei saa lõpetada sanktsioonide, resolutsioonide, ignoreerimiste, isoleerimise, kättemaksu ja ükskõik mis teisel viisil karistamisega. Ainuke lahendus on läbirääkimised ja seda võiks näidata teleülekandes üle maailma. Samas võiks kasutada ka agressori rahumeelseks mõjutamiseks tema töö- ja sõpruskonna, ka sõjaringkondades juhtivatel positsioonidel olevate inimeste mõjutamist nende pere- või muude tutvuste kaudu. Tuleb konkreetselt välja tuua sõja kõik põhjused ja tagajärjed kogu maailmale.

 6. Nii 2 nädalat ago
  Reply

  Liimetsal pole aimugi inimõigustest ja vaid valab õli tulle kuigi ega temaga pole keegi maaolmas arvestanudki. Sanktsioonid puudutavad valusalt rahvast kes pole milleski süüdi. Poliitikutel on raha küll ja nende elus ei muutu midagi ia selle asemel et hoolitseda inimeste eest ässitatakse ja külvatakse vihavaenu.

 7. Eve 2 nädalat ago
  Reply

  Mis te saavutate sellega etrublasid eu saa eurodeks vahetada. Jälle karistatakse rahvast. Kuidas saavad Venemaal elavad lapsed aidata oma Eestis elavaid vanemaid. Ajukääbikud ütlevad et las vanemad sõidavad kaVenemaale. Aga miks nad peavad oma kodud maha jätma delle kättemaksulaviini põrast. Eestlased kes on Venemaal töötanud ei saa pöörduda tagasi kodumaale sest hakkavad pensioni saama rublades jne. Mis te pritsite oma vihavaenu rahva peale. Paljud ei saa vaadata vene kanaleid kust tulevad head saated. Nojah kardetakse propagandat. Aga eesti telekanalites on ka propagandat sest peavoolumeedia on reformierakondlaste hääletoru. Seal on juba pikemat aega valetatud ja vassitud. Tõde sai teada Tallina TV-st ja eriti saatest Meedia keskpunkt. Üks parimatest ajakirjanikest Ummelas suri sest ei kannatanud välja reformierakondlaste valesüüdistusi. Moodi läksid korruptsioonisüüdistused millega lükati kõrvale segajaid teel võimule.

 8. Jane 2 nädalat ago
  Reply

  Et Ukrainas puhkes sõda on süüdlased need kes seda õhutasid ja ka kallaletungijad. paistab et Bidenil olid oma huvid mängus aga Venemaa õigustab oma kallaletungi sellega et venelaste tapmine Luganskis ja Donetskis sai enne tema sissetungi hoogu juurde. Ukraina ekstremistid saatsid granaate isegi lasteaeda, kooli, haiglasse ja majadesse. Mulle rääkid üks sealt põgenenud venelanna. Samuti ähvargati Venemaad aatomipommiga mis pidi Ukrainal olema. Rahulikul teel kokku ei lepitud rahu suhtes ja selles on süüdi ka ässitaiad väljaspoolt.

 9. Endel 1 sekund ago
  Reply

  Ajalugu ei muutu. Sajandeid tagasi lõpetas Vana-Rooma senaator iga kõne ütlusega “Ceterum Censeo Carthagimem Esse Delendam” (“Muideks Kartaago tuleb hävitada” – ja nii see lõpuks ka toimus)
  Putini otsus nüüdisajal:” Cetero Censeo Kiev Esse Delendam” ja nii ta teebki.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.