Aadu Must: Reformierakonna retoorika ei kahjusta ainult Keskerakonda, vaid kogu Eestit

Aadu Must. Foto KRISTJAN TEEDEMA/SCANPIX

Riigikogu liige Aadu Must sõnas, et siseriiklikud arveteõiendamised ning peaministrierakonna poliitretoorika koalitsiooni laiali saates on murettekitavad, sest süüdistused Eesti suurima erakonna suunas kahjustavad ka meie positsioone liitlaste silmis.

Must tõi välja, et välisajakirjanduses välja toodud põhjused koalitsiooni lõppemise kohta näitavad, et sisepoliitika on jõudnud riigipiiridest kaugemale. “Tänases julgeolekuolukorras rõhutada, et 2016. aastast valitsuse, sealhulgas peaministrierakonna vastutust kandnud Keskerakond on olnud mingil moel Kremli-meelne, ei ole mitte ainult kahetsusväärne, aga ka väga ohtlik samm välispoliitiliselt. See jätab väga tugeva pitseri mitte ainult ühele erakonnale, vaid kogu Eestile. Näeme seda paraku juba välisajakirjanduses kirjutatu põhjal,” tõdes Must.

Ta sõnas, et peaministri ametit pidanud Jüri Ratas ja Keskerakond on alati seisnud Eesti välispoliitiliste huvide eest ning teinud igakülgset koostööd liitlastega. “Ka Ukraina sõja kestel on Jüri Ratas Riigikogu esimehena, aga ka välisminister Eva-Maria Liimets ning paljud teised avaldanud igakülgset tuge Ukrainale ja seda on ka kõrgelt tunnustatud. Meenutan ka ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks kandideerimist või Eesti eesistumist Euroopa Liidu nõukogus. Kõige selle tühistamine sisepoliitiliste punktide tarbeks on ohtlik samm,” leidis Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht.

Musta sõnul peaks Reformierakond arvestama, et Eesti suurima erakonna demoniseerimisel on pikaaegsed mõjud mitte ainult siseriiklikult, aga ka väljaspoole. “Välis- ja julgeolekupoliitika on olnud erakondade ülene ja oleme Riigikogus alati head koostööd nendes küsimustes kõikide erakondadega teinud,” sõnas keskerakondlane, kelle hinnangul tekib küsimus, kas Reformierakonnal on lootus ja soov aegade lõpuni valitseda, kui tekitab põhjendamatult võimalikult palju kahtlevaid pilke ja hirme ühe demokraatlikult valitud parlamendierakonna ees. “Kas ja kellele on ikkagi kasulik jätta mulje, et Eestis on valimisi võitnud ning kõigi parlamendierakondade, sh Reformierakonnaga valitsusvastutust kandnud “kremlimeelsed”? Kindlasti mitte Eestile,” rõhutas Must.

4 kommentaari
 1. ??? 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas saab võimalik olla, et Maripuu määrati Sotsiaalameti juhatajaks !?!!! Kuulsin nagu AK-st midagi ühe kõrvaga.
  Nimelt sai ta ametist kunagi lahti, kuna tal polnud mingitki arusaama sellest, kuidas tema “klientuur” tegelikult elab. Ta jättis pensionid õigel ajal välja mksmata , mis tähendas aga seda, et sajad tuhanded peost suhu elavad
  inimesed, eakad ja haiged jäid otseses mõttes nälga. ja ravimiteta, Tema pähe ei mahtunud , ega polnud vajalikuks pidanud endale selgeks teha, et need inimesed seati ohtu ja tõestamata on kui mitmed neist eelduste kohaselt ,otseselt selle tagajärjel ka surra võisid.
  Üks minu tuttav, süstiv suhkruhaige, oli ilma nii insuliinist kui toidunatukesest, Läinud siis Sotsminist. ja küsinud, et kas pean ära surema nüüd? Ja raha talle ikkagi ei antud.,sest egas ametnik omast taskust maksa. Tema aga jääb ruttu nõrgaks, teadvus hakkab kaduma jne.
  Eakate ja haigete olukord pole muutunud. Nad elavad samades tingimustes edasi. Maksed, vähemalt, tulevad õigeaegselt sestsaadik .
  AGA MIKS PANDI SELLISELE AMETIKOHALE TAAS SAMA AMETNIK ?!!! SEE ON VÄGA HALB UUDIS !!!
  Selline ametnik võib süüdimatult teha mistahes apsakaid.
  Tekib küsimus, kas see määraja on ise õige töö peal ? MIS PARTEIST NAD ON?

  • see on juudi naine 2 aastat ago

   Mees reetis kiriku ja läks valesse erakondA.

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Nii see on. midagi uut polegi Reformierakond on pidevalt kahjustanud meie riiki ja seda mis ta on teinud keskerakondlastele aastate jooksul segades nende tööd ja rikkudes oma valesüüdistustega nende tervist on kuritege. Aga näe imet neile antakse hääli ehkki töötulemusi pole. Muidugi on suureks abiks neile peavuulumeedia. Kunagi ju mõned ausad Postimehe ajakirjanikud kirjutasid et neile öeldakse ette millest nad peavad kirjutama ja keda laimama.

 3. Ele 2 aastat ago
  Reply

  Minule on alati meeldinud Keskerakonna sisepoliitika. Ega neil kerge pole olnud sest kogu aeg segati ja tuli veel parandada reformierakondlaste poolt tehtud vigu sest midagi õigesti nad ei teinudki ja nüüd on nad pühendunud vaid välispoliitikale ja meie rahva elu neid ei huvita. Muidugi peavad keskerakondlased ka täitma EL-u nõudmisi välispoliitikas sest me pole vabad. Välispoliitikas ei olene meie riigist midagi ja abi on nagu tilk ookeani põhja , seega pole mõtet sekkuda ja vihavaenu õhutada mis teeb vaid kahju meie riigile. Liimets on nagu võõrkeha Keskerakonnas kes pole meie riigile midagi head teinud, sõidab ringi ja lobiseb millest maailmas midagi ei muutu, raiskab vaid raha ja aega. Välisminister peaks sõlmima meie riigile kasulikke lepinguid. Biden on peamine süüdlane et sõda algas. Tema ja mõnrd Euroopa riigid ässitasid et Ukraina võtaks Krimmi tagasi ja kindel see et Bidenil oli vais soov Venemaad nõrgestada, selleks ju asutati Ukrainasse Venemaa-vastased biolaborid. USA on pommitanud naftariike kus said tuhanded surma aga Venemaast tad oli vaja kuidagi teisiti alistada ja ta kasutab selleks Ukrainat. Ma ei mõista ,ida head on teinud EL-us olemine, tegelikult kõik oleneb valitsusest. Ka põgenikke ei peaks võtma vastu väiksed ja vaesed riigid vaid eriti USA ja Suurbritannia kelle tõttu arvatavasti sõda kestab sest nemad annavad Ukraina presidendile nõu, arvan et ilma välaspoolt tuleva surveta poleks sõda või oleks ammu lõppenud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.