Lasnamäe linnaosa vanem pole rahul Katri Raiki väljaütlemistega

Foto: Lasnamäe Leht

Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko pole rahul Narva meeri Katri Raiki väljaütlemistega Õhtulehele antud intervjuus, kus Raik soovitas niinimetatud putiniste otsida Lasnamäelt. 

“Kahjuks poliitiline ega ka üldinimlik kultuur ei ole meil alati tasemel. Kord kutsus praegune haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üles „Lasnamäed peatama“, nüüd aga Narva linnapea soovitab putiniste otsida Lasnamäelt. Ma soovitaks Katri Raigil, kes ise kurdab stereotüüpide üle, mitte kasutada samasuguseid võtteid, sildistades teiste linnade ja linnaosade elanikke. See ei ole lihtsalt ilus!” märkis Jurtšenko.

Teiseks tuleks Lasnamäe linnaosa vanema arvates ikkagi tegeleda reaalsete probleemidega ja inimeste tegeliku abistamisega. “Katri Raigi suured lubadused teha Narvast peaaegu paradiis maa peal ei ole veel realiseerunud. Samuti ei tee Narva inimeste elu paremaks arutelud selle üle, kes elab Lasnamäel,” ütles Jurtšenko.

“Seega, Katri, kutsun teid meie juurde Lasnamäele külla – hea meelega teen teile ekskursiooni ja tutvustan meie projekte ning  linnaosa arendamise plaane. Ma arvan, teie ja ka Narva jaoks võiksid meie kogemused erinevate reaalsete kohalike probleemide lahendamisel olla kasulikud. Saaksite oma silmaga näha ka seda, et meil Lasnamäel ei kõnni ringi putinistide patrullrühmad,” ütles Jurtšenko.

9 kommentaari
 1. Mida Jaana ütles? 5 kuud ago
  Reply

  Venelane hääletab südamega. Süda ongi Venemaa!

  • kardetakse, et Ukraina ei suuda sõda võita 5 kuud ago

   Keegi aga ei oska öelda, kas Ukraina suudab võita suurema koguse relvadega, või mida võit Venemaa üle endast lõpuks kujutab. Ukraina võimude meeleheitlikud abipalved relvade saamiseks on mitmel pool Läänes muutunud tüütuks müraks.

   Käesoleval nädalal on aga Ukraina kasutanud Läänelt saadud pika laskeulatusega relvi Vene taristu pihta, et Lääne arvamust muuta. Ukraina ametlikud viitavad hiljutisele raketiheitja HIMARS rünnakule Vene moonaladude pihta Ukraina lõunaosas Nova Kahovkas. Ühtlasi lasti õhku oluline sild Dnepri jõel. Mitmete analüütikute väitel on Ukraina alustanud vasturünnakut, mis peaks päädima Hersoni tagasi vallutamisega.

  • Uus mure 4 kuud ago

   Venemaa rünnak Ukraina vastu näitas, kui sõltuv on Euroopa Venemaast. Euroopa oli Saksamaa juhtimisel loonud majanduslikku sõltuvust Venemaast. Arvati, et Venemaa majanduslikult sidumine Euroopaga aitab vältida sõda. Läks aga teisiti, vahendab Helsingin Sanomat.

   Nüüd maksab Euroopa oma sinisilmsuse eest suhetes Venemaaga kõrget hinda energiakriisi ja kõrge inflatsiooni näol.

  • Poola võttis kogu ehitusega kaasneva koormuse enda peale 4 kuud ago

   «Poola võttis kogu ehitusega kaasneva koormuse enda peale. Need olid vajalikud kulutused. Julgeoleku pealt Poola valitsus kokku ei hoia,» ütles aseminister.
   Raadio mainis, et Poola-Valgevene piiri viie meetri kõrgune terastara on 186 km pikk.
   Lisaks sellele on septembri keskpaigaks plaanis valmis ehitada 202 km pikkune elektrooniline tõke. See koosneb maa-alusest detektorikaablist, päeva- ja öö- ning termokaameratest iga 100 meetri järel piki piiri.
   Ehituse kogumaksumus oli hinnanguliselt 1,6 miljardit zlotti (umbes 340 miljonit eurot).
   Otsuse tara ehitamiseks langetasid Poola võimud mullu sügisel seoses suurenenud pingetega Poola ja Valgevene vahelisel piiril, kui alates novembri algusest kogunes Valgevene poolele piirile tuhandeid migrante, kellest paljud üritasid tungida läbi piirdeaia.

 2. Ohoo 4 kuud ago
  Reply

  Mis on temal asja Lasnamäega. Minu teada on te Narva linnapea. Loomulikult ei sobi ta sinna oma vaenuliku suhtumise pärast meil elavatess vene rahvusest inimestesse. Varem oli SDE tubli erakond aga sinna on sattunud inimesed kes on selle erakonna nässu ajanud.Eks pugemine reformierakondlaste ees tõi nad võimule. kunagi nad ju loobusid koostööst aga võim on tähtsam ja eks nad alluvad nüüd sõnakuulelikult Reformierakonnale nii et midagi head meil loota pole.

 3. tarad 4 kuud ago
  Reply

  Selle 340 milj eest oleks võinud need migrandid tagasi houda /egas nad sõdima tulnud/ või vastu võtta ja
  USA-sse saata jm.Euroopasse. Seda 3.5 milj eest.
  Selline tarade ehitamine migrantide ja pisukeste salakaubavedajate päeast on sama loll kui majaade soojustamine / viimane raskes oluk. ja energia kallinemises ja sõjalise konfl. võimalikkuses, kus samas jagatakse elanikele sandikopikaid toetusteks ja samas nõutakse uute kulutuste tegemist ja võlaorjusse = jäävad võlad ja energia ikka kallis- kuhu see raha küll sai?/
  Mis puudutab tarasid jms. olgu nad või terasest -prem variant kui idiootlik loomilõikuv tara! sõjal. väikesegi
  konfl. korral pole taradest mingit kasu. Loomade elu veel võimatmaks muudetud ja migrantide pärast raha raisatud, mida oleks saanud otstarbekalt kasutada. NSVL ajal polnud tarasid küll kusagil ja Hiinagi pole uut müüri ehitanud.

 4. Mitte 4 kuud ago
  Reply

  Raik:Raiki, vaid Raik:Raigu. Nagu Vaik:Vaigu. Eestlane lähtub väljakujunenud näidetest. Pole vaja meile jänkilikku nimetavat igale poole alla toppida.

 5. Sergei. 4 kuud ago
  Reply

  Niipalju siis IME-st (isemajandavast Eestist) leitud uus jumal lombi tagant.. Anglo- sakside kummardamine.
  Sajandeid aina laastanud võõraid rahvaid . Nüüd äkitse on nad endid muutnud- kas ikka on. uued mängud käivad edasi.
  Jäledad oma uskude ,väärtuste ja kommetega.- vägisi ajusid pesema. Reformi rottide tüdruk võitleb mälu- mälestustega.
  Võibolla võiks ka uusokupant kaduda Eestist. oskab keegi nii elada, et naaaber ei tule minu kapsaaeda ???

 6. stu 4 kuud ago
  Reply

  Ma olen nagu tähele pannud, et käänatakse Raik / Raigi. Mis puutub sellesse, et lasnamäelasi solvati, siis poleks küll uskunud, et karastunud lasnamäelased nii madala enesehinnanguga on, et iga tühja asja peale solvuvad.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.