Keskerakond alustab allkirjade kogumist majandusminister Riina Sikkuti umbusaldamiseks

LNG-ujuvmahuti. Foto/allikas: AdobeStock/MKM

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon alustab täna allkirjade kogumist, et umbusaldada majandus- ja taristuminister Riina Sikkutit, kes ei seisnud piisavalt tugevalt Eesti energiajulgeoleku eest ning loovutas LNG-laeva Soomele. Fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ütleb, et minister Sikkut soolotsemine võib külmadel talvekuudel Eestile kalliks maksma minna.

“See on teist korda, kui Reformierakonna juhitud valitsus on LNG terminali toomise Eestisse maha mänginud. Kui 2014. aastal tegi valekäigu Taavi Rõivas, siis seekord tegutses Reformierakond nutikamalt ning patuoinaks žonglööriti Riina Sikkut,” lausub Jaanus Karilaid. “Ei saa välistada, et kogu protsess oli peaminister Kaja Kallasega kooskõlastatud, kuid küünilise provokaatorina suunas valitsusjuht koalitsioonipartneri poliitilise tankisti rolli. Kergeusklikud sotsid said omal nahal tunda Reformierakonna salakavalat palet.”

Keskerakonna aseesimehe sõnul üritab Riina Sikkut halva mängu juures head nägu teha, kuid jätta Eesti riik vahetult enne talvekülmade tulekut energiakriisi meelevalda, on äärmiselt vastutustundetu. Karilaid lisab, et majandusministri tegevusetuse mõju võib olla pikemaajalisem kui tänavune kütteperiood ning paneb Eesti LNG varude osas liigsesse sõltuvusse Soomest ja Leedust.

“Riigiametid ja erasektor on teinud haalamiskai rajamise nimel kohati pööraseid pingutusi, mille Riina Sikkut sisuliselt hetkega nullis. Võtta ainuisikuliselt vastu otsus loovutada LNG-laev soomlastele, näitab suhtumist Eestimaa elanikesse ja tõestab veelkord, et sotside tööinimest väärtustav poliitika on vaid petlik fassaad. Riina Sikkut suhtus Eesti riigi huvidesse ükskõikselt ja peab võtma poliitilise vastutuse,” kinnitab Jaanus Karilaid.

3 kommentaari
 1. No kohe ei saa 2 kuud ago
  Reply

  Püh isa Kirill palus Vene sõjaväelastel alati meeles pidada igavest elu, mille nad saavad surma korral.
  „Minge täitke julgelt oma sõjaväekohustust. Ja pidage meeles, et te annate oma elu isamaa, oma sõprade eest, siis olete koos Jumalaga tema Kuningriigis, auga, igaveses elus,” ütles ta.

 2. Isegi 2 kuud ago
  Reply

  kui konservandid nõustuvad, on lömitavad isamaareeturid ikkagi ahnusest vastu. Ning katse kukub läbi.

 3. Äri pühendas abinõud 2 kuud ago
  Reply

  sikuta, sikuta,
  mis siis muudkui, sikuta …
  täidan, täidan laeva
  millega? -häälega
  ka unustuse jõel on kallas kahel pool –
  üks noor ja teine vana
  *Vabamüürlus – on tänaseks tõehetkeks EV , kõik võrdselt vaeseks ja paljaks, Vabamüürlased otsustavad – kel kraavi kallas ja kes uppuma peab

  Ja nii läkski – SDE ja 7-osaline Isamaa sai oma tahtmise rahanumbrite jagamisel , laev aga saadetakse kättemaksuks Soome:) . SDE ja 7-osaline Isamaa, mängivad nüüd kannatajat …..
  Kõik on kokkuleppeline lugu – 2023.a. suured(?:)) sissetulekud võetakse Reformi ärikatele taskusse selle käiguga

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.