Riigikogu arutab olulise tähtsusega riikliku küsimusena toimetuleku teemat

Jaak Aab

Täna kl 10 algab Riigikogus Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Inimeste ja Eesti ettevõtete toimetulekust tänastes kriisides” arutelu. Ettekannetega esinevad Riigikogu liige Jaak Aab, Tallinna Ülikooli sotsioloogia professor Ellu Saar, Eesti Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees Enn Veskimägi ja Rakvere Aqva Spa tegevjuht Roman Kusma.

Jaak Aabi sõnul on olukord murettekitav, sest inflatsioon on söönud ühe aastaga ära üle 20 protsendi inimeste reaalsissetulekust, Eesti majanduskasv on pöördunud langusse ning ettevõtjad ei suuda konkureerida teiste riikide kaupade ja teenustega.

“Oleme olukorras, kus paljud ettevõtjad tõmbavad oma tegevust koomale või lõpetavad üldse tegevuse ning kiiresti kasvab töötute arv. Väga raskes olukorras on ka kohalikud omavalitsused,” nendib endine mitmekordne minister Jaak Aab. “Tänase Vabariigi Valitsuse sõnumid on olnud väga segased ja lausa kummalised. Need ei anna kuidagi kindlust ei lühemas ega pikemas perspektiivis. Ettevõtlusminister Kristjan Järvan teatab, et töötute arv peab veel kasvama 70 000-ni, enne kui valitsus sekkuma hakkab. Peaminister Kaja Kallas on öelnud, et energiamahukas tööstus võiks oma tootmist vähendada või hoopis uksed kinni panna. Keskerakonna ettepanekuid ei ole arvesse võetud, kuid ehk leiame täna ministrite hingesügavusest ülesse empaatiavõime, mis võimaldab ületada ükskõiksuse ja valimiskampaania poliittehnoloogia.”

Otseülekannet saate jälgida Keskerakonna Facebooki lehelt: facebook.com/keskerakonna

8 kommentaari
 1. Tuleks vaid toime 4 kuud ago
  Reply

  EKRE-l on juba, mida ette näidata. 2019.–2021. aastal valitsuses olles andis rahandusminister Martin Helme Eesti Energiale korralduse peatada vanemate energiaplokkide lammutamine ning tagada meie tarbimisvajaduse katmiseks vähemalt 1000 MW tootmisvõimsust. Sellega hoiti ära tuhandete inimeste töötuks jäämine ja just tänu sellele korraldusele on meil praegu üldse elektrit.

  • Nojah, aga... 4 kuud ago

   Kesikud reetsid ju ekre!

  • Nii räägivad targad: 4 kuud ago

   Avalikult kättesaadavatest dokumentaalsetest allikatest oleme näinud, mida selle sõjalise toetusega saadeti Ukraina valitsuse poolt korda enne Venemaa sissetungi oma riigi kodanike suhtes Luganskis ja Donestskis. Kas siis lihtsalt sellepärast, et seal elasid enamuses vene rahvusest inimesed? Kui tegemist ei ole genotsiidiga, siis kuidas me saame nimetada vene rahvusest inimeste sihipärast tapmist? Keegi ei ole suutnud anda mulle sellele küsimusele adekvaatset vastust. Nad julgesid lihtsalt öelda, et ei tunnista konstitutsioonivastast relvastatud riigipööret? Ja see ongi põhjus oma riigi kodanike hävitamiseks? See on küsimus, mitte propaganda.

  • Kuidas siis? 4 kuud ago

   Venemaa kaotab selle sõja. Äkki kaotabki. Seda võime me kõik loota aga kas ikkagi kaotab? Täna jagatakse karu nahka aga karu jookseb veel metsas ringi. Ka Hitler lubas sügiseks Venemaa maa pealt minema pühkida. Pühkis siis või?

 2. tjah 4 kuud ago
  Reply

  ja saab eramajas basseine kütta Eeesti 200 ja EKRE sobivad ilusasti kokku.- põhimõtteliselt
  Kuigi au EKRELE sellegi eest, eks na ise oskasin samuti mõelda ,aga kus mul vaesekesel seda välja öelda, et kuulda võetakse.?

 3. ? 4 kuud ago
  Reply

  MILLAL ELATAKSE KUI KOGUAEG VAID TOIME PEAB TULEMA? Nagu teie sest aru saate “härrased”.
  Aga tegelikult ei tulda isegi mitte toime.
  ;A TAHAN ELADA, mitte toime tulla.

 4. Eve 4 kuud ago
  Reply

  Kui oleks veel selline tubli erakond nagu seda on Keskerakond siis oleks reaalsed parimad lahendused. Arvan et EKRE on poolt.

 5. Sergei. 4 kuud ago
  Reply

  Tore arutelu. ettevõtjana tean, et minu toimetulek on enda asi. Sõltun teistest ettevõtjatest- andke neile raha ,et nad saaksid oma kohustused operatiivselt täita-. Loobite raha tapatalgutele ( fašistidele). Aga siseriiklikud probleemid on , jäävad lahenduseta

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.