Triin Vareki aastapäevatervitus: “Tulemus sünnib koostöös”

Triin Varek

Armsad külalised, head Rakvere sõbrad, suur rõõm on tervitada teid Eesti Vabariigi saabuva saja viienda aastapäeva puhul täna just siin, vastvalminud Rakvere riigigümnaasiumi hoones, mis on Rakvere jaoks üsna tähenduslik, võiks öelda, et sümbolina mitmetähenduslik – üks etapp ajaloos on lõppenud, linnaruumi rikastab uus, kaunis ehitis, aga sellest veelgi tähtsam on sisu – nii nagu usun, on ka meie linna puhul.

Linn üksi ei ole midagi. Rakverest teevad Rakvere meie inimesed – teie, meie sõbrad, koostööpartnerid nii avalikus kui erasektoris, ettevõtjad, linlased, kogukonnad, ühendused. Kõigile teile kuulub tänu linna elu edendamise, edasiviivate otsuste ja võimaluste loomise eest. Aitäh!

Aasta 2022. muutis maailma. Eesti Vabariigi saja neljas sünnipäevahommik tõi kohutava teate Ukrainas alanud sõjast ja sõda on meid kõiki puudutanud. Me teame, et ukrainlaste võitlus vabaduse eest on ka võitlus meie vabaduse eest. Sõda kestab ikka veel, aga Ukraina rahvas on juba kogu maailmale tõestanud, et nende vaprus ei väsi. Iga väiksemgi toetus neile on oluline. Kõik, kes on oma abiga panustanud – südamlik tänu teile! Rakvere linn, Virumaa, Eesti on saanud uueks koduks paljudele sõjapõgenikele ja see abi, mis nad on siin saanud ei ole vähem tähtis, kui Ukrainasse saadetud abi. Ka meie ei tohi väsida! Toetus peab jätkuma ning jätkubki. Elame lootuses ja ootuses – võit Ukrainale! Väge täis rahvale!

Ja meil on väge täis linn. Sest Rakveres on headuse väge, tarkuse väge, julguse väge, koostöö väge, ettevõtluse ja ettevõtlikkuse väge.

Suvel teisaldasime väevõimuta punamonumendi. Ja Rakvere linnale tuli väekaid tunnustusi, mille üle oleme uhked.

Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskus pälvis mitmeid mainekaid tiitleid – ja seda aastal, kui täitus 425 aastat hariduselu andmisest Rakveres.

Tähistasime 720 aasta möödumist Lübecki linnaõiguste saamisest ja kandsime uhkusega Euroopa Spordilinna tiitlit; esmakordselt said linlased nüüd võimaluse esitada ideid linna kaasavasse eelarvesse; astusime suure sammu rohelise Rakvere suunas kui linnaliine hakkasid teenindama keskkonnasõbralikud gaasibussid; arendasime elanikkonnakaitset avalike varjumiskohtade märgistamisega, tegime suure investeeringu sporditaristusse ja noorte rõõmuks – valmis Eesti suurimaid pumptrack’e ja rattapark, kaasaegne peremänguväljak ja palju muud.

Aasta isa tiitli pälvis rakverlane Edvin Lips. Ja homme on meil kõigil põhjust kaasa elada “Eestimaa uhkuse” telesaatele, kus tunnustatakse Rakvere linna sotsiaalosakonna juhti, Kersti Suun-Deketit, ning selle üle on mul eriliselt hea meel, et valdkonda ja inimesi, kes läbi viimaste aastate kriiside on tohutult panustanud, märgatakse.

2022 oli ühtsuse aasta. Usun, et see aasta õpetas meile taas rohkem ühte hoidma ja ühiselt pingutama. Et see aasta õpetas meid taas rohkem mõtlema ka teistele, õpetas andma ja tuletas meelde, et elu on ajalik. Miski ei ole igavene. Oli töine, tegus ja tunnustuste rohke aasta.

Tulevikule vastu astume aga julgelt. Suur unistus Arvo Pärdi muusikamajast saabki teoks ja usun, et juba mõne aasta pärast tähistame seal Eesti sünnipäeva. Käivad ettevalmistused jalgpallihalli rajamiseks. Loome uue elurajooni, kus võimalik endale kodu luua. Linn areneb ja kasvab, siin on hea elada. Ärategemise asemel teeme me Rakveres ära seda, milles oleme kokku leppinud. Kodukoha armastus ja austav suhtlus kolleegidega võimaldavad linna arengutesse panustada kirega. Rakvere saab olla ainult nii hea kui head me ise oleme. Eesti saab olla nii õnnelik, kui õnnelikud me ise oleme. Rahu saab olla seal, kus me seda loome, hoiame ja kaitseme.

Tulemus sünnib koostöös ja head koostööd soovin ka eesolevaks aastaks. Kriisid on meid karastanud. Teame, et ühiselt tuleme toime. Muret ja raskusi on kergem kanda neid jagades. Soovin teile tervist, rõõmu, positiivset ellusuhtumist ja headust. Sada viis aastat vabariiki ja vabadust – oma maad, oma rahvast, oma kultuuri, oma linna. Palju tarkust ja üksmeelt meile, et seda kõike hoida veel järgmiseid sajandeid. Väärtuspõhiselt, armastusega.

Ma lõpetan Urmas Oti sõnadega: „”Ma tahan soovida, et te hoiaksite neid inimesi, kes on teile kallid, et te kohtuksite nendega, et te ütleksite neile, et te olete neid otsinud ja armastanud. Et te elurutus üksteist ära tunneksite, et te mõtleksite neile, kellega me enam mitte kunagi ei kohtu. Ja ärge unustage lihtsat, kuid väga tähtsat asja – tundke rõõmu väikestest asjadest ja olge mõnikord ka õnnelikud.”

Aitäh veelkord.

Palju õnne selle aasta Kroonimärgi saajatele.

Elagu Rakvere, elagu Eesti!

4 kommentaari
 1. Tõnis Keldsar. Kuidas on tegelikult? 21 tundi ago
  Reply

  Rqkvere linnapea on vist pühalehm. Temale kirjutatud arvamused ei lähe läbi. Just kirjutasin Ussimäe teede kohta ja ka Politsei jaoskonna kohta. Komm ei lastud läbi >Kommid kaovad

  Triin.kui tahad valitseda, valitse. Kui ei oska, lase jalga. Tuleb targem jua töökam. Saab linn nii talvel kui suvel puhtamaks.

  • Oli ka vana Varek? 21 tundi ago

   No jah…

  • Triin. 3 tundi ago

   Läksin täna linna ja Ussimäe, Pagusoo tänavad ei ole puhtad ja liivatatud. Sa triin oled nii laiaka jäänus, et lehtegi ei viitsi lugeda.
   >Tõesti, mine minema.

 2. Nii 1 sekund ago
  Reply

  Keskerakondlased teevad kõik mis võimalik meie inimeste heaks aga takistuseks on reformistlik valitsus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.