Kovalenko-Kõlvart: Keskerakonna fraktsioon ei toeta abieluvõrdsust

Anastassia Kovalenko-Kõlvart

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toeta abieluvõrdsuse eelnõu, kuna valitsus on rikkunud head õigusloome ja kaasamise tava ning pole küsinud ega saanud valijatelt mandaati niivõrd põhimõttelisteks muudatusteks, ütles õiguskomisjoni aseesimees Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

“Valitsuskoalitsioon ei ole varasematest eksimustest õppinud ja jätkab kobareelnõude esitamist, mis ei ole riigimehelik ega kooskõlas hea riigiõigusliku tavaga. Sisulise arutelu saavutamiseks on soovitatav seadusemuudatusi arutada ükshaaval, eriti praegusel juhul, kus ühiskond jaguneb antud teema osas sisuliselt pooleks,” lausus Kovalenko-Kõlvart, kelle sõnul toodi eelnõu parlamenti huvigruppe sisuliselt kaasamata. “Osapooltele anti seisukoha kujundamiseks vaid kolm päeva – tegemist on näilise kaasamisega ning selline suhtumine on täiesti lubamatu ega ole kooskõlas demokraatliku õigusriigi põhimõtetega.”

Kovalenko-Kõlvart tõi välja, et kriitilist suhtumist on kostnud mitmetelt organisatsioonidelt. “Näiteks Lastekaitse Liit palus kaasamiskultuuri edendamiseks edaspidi näidata üles suuremat lugupidamist nii kaasatavate suhtes kui ka laiema diskussiooni võimaldamiseks ühiskonnas ning Eesti Naisteühenduste Ümarlaud märkis, et selliseid seadusemuudatusi ei tehta demokraatlikus ühiskonnas mõne nädalaga, sest jõumeetodi kasutamine vaid lõhestab ühiskonda,” rääkis Kovalenko-Kõlvart.

Tallinnast valitud saadiku hinnangul on tegemist ühiskonna aluseid muutva seadusemuudatusega, millesse ei saa suhtuda kergekäeliselt. “Meil on perspektiiv elada ühiskonnas, kus perekond ei ole enam abielu mehe ja naise vahel, vaid kahe füüsilise isiku vahel. Tekkimas on ühiskond, kus lapse sünni puhul kantakse rahvastikuregistrisse ema ja isa asemel – ema ja “teine vanem”,” loetles Kovalenko-Kõlvart.

Keskerakonna fraktsioon on seisukohal, et abieluvõrdsuse ja kooseluseaduse rakendusaktide eelnõu ei oleks üldse tohtinud esitada ühe kobareelnõuna, mistõttu teeb fraktsioon ettepaneku need lahti siduda.

4 kommentaari
 1. Miks ma tootan 1 aasta ago
  Reply

  Tahan vanas eas abielluda kahe lesboga. Riik on minu poolt.

 2. Ja 1 aasta ago
  Reply

  mina nii ootasin aega, et saaks oma harja varrega abielluda.

 3. robert 1 aasta ago
  Reply

  Olgu riik suur või väike lõpuks tuleb lõpp moraalitusest ja loodusseaduste eiramisest Loodus on pärasoole loonud teatud ollusprodukti väljundamiseks mitte mingi armetu plõga sisendamiseks Kus on arstide sõnavütud meedias Või jäädaksegi nohisedes pärakavähi siirdeid urgitsema üldsuse raha eest muidugi

 4. MA TAHAN MEEDIAS ARUTELU KUULDA JA POLIITIKUTE VASTUSEID 1 aasta ago
  Reply

  …… järgnevas :
  – miks kirjutatakse pidevalt homolaadsetest ja LESBILAADSED – neid ei mainitagi?
  Kohe tuleb ajakirjanduses ja Pakosta, Odinets ja Riisalo , hakata kasutama – LESBIDE kooselud, kas nendele siis see seadus ei laienegi ning nad on ka samasoolised, mis rõhutatakse kogu mehi ? Kuidas see võrdõiguslikkus saab nii toimida?
  —————————————————–
  Ja veel, kuulates eile tv stuudiomit – jäi veel ebaselgeks
  – räägitakse 2 meest pole normaalne ja kas siis 2 naist on normaalne ?
  – kuna seks vastutusega on lubatud alates 16 ? , kui siis 60 aastane ja 16 aastane sõlmivad kooselu – kas siis on 16 aastane isa ja 60 aastane ema ning vanaisa:)? kui lapsi lapsendada või surrogaatida ja kuidas on lesbide puhul ?

  Tahaks sellele vastust saada – seda pole keegi käsitlenud või ei julge keegi käsitleda ?

  Julgemalt, julgemalt – poliitikud , tooge kõik kastanid lauale…..

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.