Enn Eesmaa: Keskerakond ei toeta praegusel kujul Nursipalu laiendamise eelnõu

Nursipalu harjutusväljak

Vabariigi Valitsus tegeleb Nursipalu harjutusväljaku laiendamisega liigselt kiirustades ja Riigikogule menetlemiseks üle antud eelnõus on mitmeid küsitavusi, mistõttu Keskerakonna fraktsioon seda praegusel kujul ei toeta, lausus riigikaitsekomisjoni liige Enn Eesmaa.

“Meil puudub kindel teadmine, et harjutusväljaku laiendamise tõttu kodu kaotavad inimesed saavad väärilise kompensatsiooni ning mõjusfääri jäävatele inimestele ja asutustele oleks tagatud piisavad leevendusmeetmed,” selgitas Enn Eesmaa. “Koalitsioon tuli parlamenti pooliku paketiga, kompensatsioonimeetmeid arutab Vabariigi Valitsus neljapäevasel istungil. Mõistame täielikult kohalike inimeste muret toimuva suhtes, sest kogukonna kaasamine on olnud puudulik ja inimestel puudub tuleviku osas kindlustunne.”

Enn Eesmaa sõnul on lisaks kompensatsioonile vajalik saada ümberkaudsete omavalitsuste ja kohaliku kogukonna heakskiit harjutusväljaku laiendamisele. “Ei saa eeldada, et Nursipalu laiendamisega on seotud ainult need 21 peret, kelle elamud planeeritava polügooni uutesse piiridesse jääksid. Mürareostus ja looduse hävitamise mõju ulatub oluliselt kaugemale,” toonitas Keskerakonna juhatuse liige. “Keskerakonna fraktsioon esitab eelnõule kindlasti omapoolsed muudatusettepanekud ja lähtuvalt tagasisidest teeme järgnevad otsused.”

Enn Eesmaa tõi välja, et Kagu-Eesti mainekujunduse eesmärgil läbi viidud uurimuse kohaselt peavad kohalikud elanikud ja ettevõtjad piirkonna tugevuseks just elukeskkonda, loodust ja turvalisust ning piirkonda külastavad turistid hindavad eelkõige ilusat loodust, vaikust ja rahu.

“Võrumaa inimestele on vaja anda kindlustunne, et harjutusväljaku võimaliku laiendamisega kaasnevate mõjude leevendamiseks tehakse piirkonda elukvaliteeti tõstvaid riiklikke investeeringuid. Keskerakond peab oluliseks, et täisväärtuslik elu oleks võimalik ka äärealadel ning seisame selle eest, et Võrumaal viidaks mustkatte alla kruusateed, rajataks üürimaju ning renoveeritaks haridus- ja tervishoiuasutusi,” rääkis Enn Eesmaa.

7 kommentaari
 1. Sirgalas 1 aasta ago
  Reply

  saaks harjutusväljaku 280 ruutkilti, mis on ligi 3 korda suurem kui laiendatud Nursipalo. ja sinna tuleks ehitada sõjaväelinnaks. Nurgast nurka on 24km, maad ilmatu palju. Ja pole vaja metsa raisata.
  Võro pataljoni jaoks aga tuleb anda uued ülesanded.

  • Oh issand 1 aasta ago

   Kui mõni ikka ei oska veel kasutada suurepäraseid reformierakonna valimiskondoome, mida jagati ka lastele üleskutsega grupiseksile, siis ei pea tagajärgede kõrvaldamise eest maksma teised.

 2. Vot tak 1 aasta ago
  Reply

  Nursipalu vajab laajendamist! Eesti riiki saab säält kaitsta.

  • Eesti 1 aasta ago

   euroliiduvabariiki kaitstakse ikka Ahvkanistaanis, Iraagis ja Maliis. Loe valitsuse lehti!

 3. Jurakas 1 aasta ago
  Reply

  Kõigepealt peaks valitsus aru andma, miks eelmise Nursipalu laienduse lubadused siiamaani täitmata on!!!
  Ning sissejuhatuseks need ära täitma.
  .
  Mitte uusi lubadusi andma.

  PS. Pentagon soovib rajada Balti riikidesse USA alalised baasid
  staabiülemate ühendkomitee juht kindral Mark Milley, et toetab USA sõdurite alalist kohalolu Ida-Euroopas asuvates baasides. Sõdurid ise hakkaksid siin teenima roteeruvalt, ütles Milley esindajatekoja relvajõudude komisjonile.
  Baaside ehitus- ja ülalpidamiskulud peaksid katma majutavad riigid. „Usun, et paljud meie liitlased, eriti Balti riigid või Poola või Rumeenia on vägagi valmis alaliste baaside rajamiseks,” ütles Milley. „Nad ehitavad need valmis ja maksvad nende eest.”
  Justnimelt USA sõjaväebaasid, mitte NATO omad!
  NB! NB!
  „Nad ehitavad need valmis ja maksvad nende eest.”
  .
  S.t. et Eesti maksumaksja hakkab jälle võõrväge toitma!

 4. Tõmmake see Ivari Padar letti.... 1 aasta ago
  Reply

  miks ta on vait , kui temal on linnulennult ju veisepidamine seal. Miks ta ei võta sõna , oma erakond segab ?

  https://valimised.sotsid.ee/kandidaadid/ivari-padar/

  siin on tal kõik ilusti kirjas – ja on vait ? esitage arupärimine Riigikogus SDE liikmele

  • Padar 1 aasta ago

   on ju SOTS! See ütleb kõik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.