Eesti Keskerakonna visioonikonverents “Eesti – kuidas edasi?” tõi KultuuriKatlasse kokku valdkonna asjatundjad ja arvamusliidrid.

Erakonna esimees Jüri Ratas rõhutas avakõnes, et ainult kärpimiste ja maksutõusudega me Eesti riigi tulevikku ei ehita. Ta lisas, et tema nägemuse Eestist võib tulenevalt tema poolt 2006. aasta Tallinna visioonikonverentsil välja käidud eesmärgist, et Tallinn koostöös Helsingiga võiks korraldada 2052. aasta suveolümpiamängud, kujundlikult panna viite olümpiarõngasse: sinises rõngas on riigikaitse, kollases olgu kasvav rahvastik, mustas maaelu ja regionaalpoliitika, rohelises majandus ning punases tervis.

Politoloog Tõnis Saarts märkis oma ettekandes “Millist poliitikat Eesti vajab?”, et maailm on kiires muutumises ja ka erakonnad peavad edu saavutamiseks muutustega sammu pidama. Tuleb teha konkreetne otsus valijabaasi osas ja teemade osas, milliseid poliitilisi võitlusi pidada. Saarts rääkis samas, et Keskerakonnal on ülioluline roll tänase demokraatia hoidmisel ja kindlustamisel – just meie aitame hoida fookust sotsiaalmajanduslikel teemadel ning vältida ühiskonna ohtlikku polariseerumist.

Majanduspoliitika ekspert Heido Vitsuri sõnul vajab Eesti maksupoliitika muutusi. Ta tõi huvitava näite Tallinna rõngasvaldade kohta, kuidas praegu laekuvad maksud omavalitsustesse, kus suurem osa inimesi magamas ja toidupoes käivad, infrastruktuuri ja muid hüvesid kulutatakse aga Tallinnas.

Arutelul “Missuguse poliitika järgi rahvas januneb?” imestas politoloog Martin Mölder, et miks ei ole Eestis kehtestatud astmelist tulumaksu, sest suurem osa ühiskonnast toetaks seda. Eksminister Urve Palo soovitas poliitikutel usaldada vastutusvaldkonda puudutavaid uuringuid ja mitte karta ebapopulaarseid otsuseid vastu võtta.
Moderaator Hannes Hermaküla sai Mihhail Kõlvartilt pakkumise liituda Keskerakonnaga, kuid telemees ütles, et on juba liitunud oma abikaasaga…

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.