Jaanus Karilaid: iga tund, mida Kaja Kallas kulutab oma võimunatukese pikenduseks, teeb rõõmu Russki Miri fännidele

Jaanus Karilaid

Mõlemad, nii Eesti 200 kui Reformierakond, korjasid võimsalt ja oskuslikult Ukraina aitamise pealt poliitilist kapitali. Ukrainale nii palju abi kui võimalik, ikka maksimaalselt ning esireas. Venemaa tuleb Ukraina võiduni isoleerida ja paralüseerida!

Mõlemad trummid tagusid nende erakondade käes valimisteel sugereerivaid rütme. Ja hääled tulid, kahe peale lausa 51 mandaati. Slava Ukraini osa raha läks vasakule ja selle MTÜ endine juht võttis vastutuse ilma menetluse lõppu ootamata.

Kallas aga ei taha veel järgi minna, sest kõik oli alles ju liiga ilus. Jutt poliitilisest kultuurist kehtigu teistele, tore oli Jüri Ratast toolist kinnihoidmises süüdistada, tore oli aplausi teha show’le ’’joogid autosse’’. Aga kui Kaja Kallas on lehvinud aasta aja jooksul mööda Euroopat ja lausa karjunud kõige kõvema häälega Venemaa majanduse blokeerimisest, siis nüüd, kui paljastub peaministri pereäri Venemaa suunal, otsustab Kaja Kallas, et karmid reeglid kehtigu teistele, kannatagu teised. Putini Venemaaga äri tegemine sobib.

Peaministri isikliku renomee kokkuvarisemisest veel hullem on aga tema pereäri mõju Eesti ühiskonnale tervikuna.

Kaja Kallas võib küll formaalselt olla peaminister ja parlamentaarne matemaatika annab põhjendamatu nipsakuse, aga tegelikult annab ta suure löögi Eesti eestistamisele ja see on andestamatu viga.

Mitte ainult see, et taustal on Mustoneni tühistamine, Kanepi väiksemaks vaikimine ja Eametsa nipsust ebaproportsionaalne karistamine, vaid ka karuteene tegemine siinsetele eestivenelastele. Silmakirjalikkust märkavad kõik siinsed rahvad ja igaühel neist on omad pettumused, mõnel kahjurõõmugi.

Tagasilöök on läbiv ja kahju ühiskonna ühtsusele piinlikult suur. Oma suutäie saab nii Solovjov kui kogu Putini õukond – näe, nende peaminister võib retooriliselt end tuliseks kütta, aga praktilises elus annab ta oma isiklikku raha, et tema abikaasa saaks abistada ettevõtet, kes korjab endale heaolu agressorriigist.

Venemaa propagandistid saavad alati öelda, et isegi Eesti peaministri pere ei saa Venemaata hakkama ja Eesti juhtidel on vaja käia Venemaal verist leiba teenimas. Sõnad ja teod on nii suures vastuolus, et tagasiastumisega viivitus tekitab kahtluse Reformierakonna juhtkonna haiglasest eneseimetlusest, mis sööb tundidega riigi väärikust.

Iga tund, mida Kaja Kallas kulutab täna oma võimunatukese pikenduseks, on Eesti positsioone rahvusvaheliselt kahjustav ja teeb ilmselt rõõmu ka siinsetele Russki Miri fännidele. Just hakkas nende leek kustuma ja on hämmastav, et Kaja Kallas ei taipa oma võimukrambi tegelikke negatiivseid mõjusid.

Lisaks ohustas meie peaminister ka Ukraina võitu Venemaa vastu ja kahjustas Eesti positsioone Ukraina aitamisel – kuidas saab Eesti enam endises toonis nõuda rahvusvahelisel areenil Venemaa majanduse isoleerimist?

Samuti on mõlemad Ukraina teema abil teenimatult suure häältesaagi saanud Reformierakond ja Eesti 200 hävitanud Eesti inimeste usaldust riigi ja nende juhtide vastu. Mõlemale erakonnale rahva poolt antud mandaat on sisuliselt täna välja petetud.

Reformierakonnal on veel juhikandidaate, tegutsege – ärge muretsege, Keskerakonnal on täna oma rivi sirgeks ajamisega tegemist. Me sekkume hiljem. Praegu saate jätkata selles koalitsioonis aga uue peaministriga.

12 kommentaari
 1. ei keegi 1 nädal ago
  Reply

  kas pole hoopis nii, et jutustades maailmale oma agendat nulltolerantsist Vene suunal, näitles õbluke Kaja meie miniriigi nii armsaks suurte seas, et võeti juba NATO peasekretäride valikusse; kas Teie, sm Kariler poleks siis olnud uhke, kui meie juhiksime maailma võimsamat sõjalist blokki?

  Teie, sm Kariler olete justnagu poliitik ja teate seega, miks mitte ainult Eesti vaid kõik Balti riigid püüavad olla kõige valjemini haukujad teeveerel, kui karavan möödub; Te ometi aimate, miks külastas meid Obama? eks ikka tänutäheks!

  seega on poliitika on ka näitlemise kunst ja kiitus Kajale, kes meid suureks mängis;
  et praktikas jätkab ENAMIK Vene sidemetega Eesti ettevõtetest seal tegevust, nagu Äripäevast (30.08.23) kuulda, on teine reaalsus; Eesti majandus langeb neljandat kvartalit järjest, sellest Teie ei räägi, see pole Teile huvitav, aga ehk aitavad need Venes edasi tegutsevad ettevõtted meie langust vähegi leevendada, Vene meie boikotist ei kannata, tema tuleb toime vaatamata kogu Lääne sanktsioonidele, tõusis SKP arvestuses ostujõu pariteedi järgi maailma viiendaks majanduseks, möödudes Saksamaast:

  Mis aga Ukraina kriisi puutub, siis polnud kuulda, et Teie või Eesti oleks Minski lepete täitmist nõudnud. Ometi nähti nendes ette nii Luganski kui Donbassi oblastite andmine Ukraina koosseisu ning Venemaa oli valmis seda tegema. Ainult Ukraina ei tahtnud. Mis aga kostus hiljuti Stoltenbergi kontorist? Kaaluge nende üleandmist Venemaale! Te oleksite saanud sõda vältida aga ei teinud selleks midagi. Ja mismoodi te sellisest ettepanekust ja olukorrast rindel, kus Ukraina oma suure vastupealetungi käigus on kahe ja poole kuuga ühes suunas tohutute kaotuste hinnaga mõned kilomeetrid edasi liikunud, teises aga pea samapalju kaotanud, loete välja nende võitu. Ukraina on selgel kaotuse kursil, vaid Vene võidu suurus pole veel selge.

 2. ? 1 nädal ago
  Reply

  ja mina mõtlen koguaeg,et mis häda on Venet nõrgestada kui jama kerkib hoopis
  Hiinast.

 3. robert 1 nädal ago
  Reply

  Vaatamata tohutule propagandale arvan et isegi suurimad Ukraina fännid ei usu enam võitu EL majanduse allakäik tundub pidurdamatu KUi kukuvad ära eurorahad oleme meie oma riigikesega kõõga Pidu kus sai laristada eurotoetuste najal on läbi ja tulevik must

 4. to robert- laristaja 1 nädal ago
  Reply

  es ole miskit pidu nagu märganud ,Ligi käskis koguaeg kokku hoida…
  keegi raadios rääkis, et see aeg kui meie 40% vaeseid muru näris, olevat pangad raha välja vedanud ja teevad edasi?
  Ligi ei teand ?
  Inimestele annab sots. minist. üks kord kvartalis toiduabi sest et tal 10 p. enne
  järgmist isegi süüa pole,rääkimata rõivasrest, uuest nuputelef. mis 2 G peale lähevad ,30,-eur (loe kolmnümmend) terve kvartali peale ja siis nõutakse majade renoveerimist omast taskust !!! st. omaosalust.
  Tõeliselt Saalomonlik otsus. Ehk on meil midagi viga ega kõlbagi Euroopasse?
  või on Euroopal eetiline allakäik. Sellisel juhul sünnib see ka majandusega, sest kus EETIKA ARENG peetub , seal hakkavad kokkuleppelised ja etnilised kooslused lagunema, kuju muutma, vananema -välja surema.

 5. Paavo 1 nädal ago
  Reply

  “Eetika areng peetub” Lgp. Jaanus Karilaid, Teie kyll ei ole see mees , kes hakkab Kaja Kallasele eetikast rääkima. Mingi austus peab ikkagi olema, on ju Kaja Kallas RIIGIKOGULASE eetikakoodeksi looja ja ellurakendaja.!!! Mis koodeksi Teie olete loonud? Yks vanimaid teadaolevaid on Babüloonia kuninga Hammurapi seadused ja biiblis avaldatud juutide Vana Testamendi 10 käsku. ERSP ja sellest väljakasvanud Isamaa ja Reformi juhtimisel toimus 1992 aastast alates I Eesti Vabariigi restitutsioon. Marksismi-Lenininismi järgi: iga yhiskondliku formatsiooni, riigi, rahva vaimse, eetilise tasema määravad omandisuhetest tulenevad tootmissuhted. Seega: Eesti rahvas on oma omandi- ja majandussuhetes praegusel ajal on säärasel eetilisel tasemel(viimastel valimisetel 2/3valijatest toetas Refi, Eesti 200,sotsid ,Isamaa), et toetavad ja tolereerivad Kaja Kallase ja tema taoliste politikaanide poolt ajatavat poliitikat. Eriti tähelepanuvääriv ja vägagi oluline on, et Ref ja Eesti200 said absoluutse enamuse 51 % valijate häältest, s.o. praktiliselt Ref sai 51% häältest, sest Eesti 200 ja Refil pole ideoloogiliselt mingit vahet ja valijate elektoraat on täpslt sama. Lihtsalt Ref tegi viimastel valimistel “respublikat” Nii, et Lgp Jaanus Karilaid rääkige eetikast saunas oma naabrimehega aga mitte 2/3 le Eesi ühiskonnast, kellele on eeskujuks juba rohkem kui 30 aastat Holliwoodlik anglosaksimaailma 1500 aastat vana eetika ja esteetika.

  • Almar Glustsenko 31 minutit ago

   See hammurapi-annunaki eetika jutt on sul nüüd küll viimase 3 aasta me impeeriumliku satanismi valguses aegunud mis aegunud. Su ristianastus on eesti ugride silmis selges agoonias, nagu on silmakirjalik ka Riigikogule eetikakoodeksi ostmine Eesti esi-poliitvaraste perelt (selle väljatöötaamiseks samuti oma Aare Tarki jms justiitskurjategijate “õigusbüroodele” paraja laari raha välja pestes).

 6. Jura Koffimassin 4 päeva ago
  Reply

  Teeb rõõmu siis Kõlvartile ja Tšernogorovale.

 7. Nojah 4 päeva ago
  Reply

  Mina olen ikka arvanud et valitsus peab oma riigi rahva heaolu eest seisma. Aga ega praeguses valitsuses pole ühtegi poliitikut kes sobiks peaministriks.

  • Almar Glustsenko 1 sekund ago

   Madis Kallas? Ei sobi, kuna on SDEs? Kuna viimasel ajal ka toetab Narva nimede kiiret muutmist? Kas sa kuulasid seda Riigikogu infotundi, kui sisuliselt ta Jevgrafoviga Ida-Viru probleemide üle arutas? Kas sa oled rääkinud temaga sellest, kui patriootlikult ta suhtub oma koduse Saaremaa asjadesse? Ja kuigi Karis on pandud seepärast, et ta on olnud pikalt ADL-sionistide (sellest pigem siimkallaslaste) Rotary ja (naise, ämma ja poja kaudu) Reformierakonna soodne käsilane, siis,kas ta , praeguste tema väljaütlemiste valguses, seda ikka enam on niivõrd, et ta ei võiks oma seniste poliitettekirjutajate käsulauast kramplikust kinnipidamisest vaba ugrina väljuda?

 8. Eve 4 päeva ago
  Reply

  Tallinnas on hea valitsus. Kõlvart on väga hea linnapea.

 9. Almar Glustsenko 47 minutit ago
  Reply

  Saab kindlalt väita, et Eesti peaministri pere ei saa Venemaata hakkama.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  Keegi Eestis ei saa Venemaata hakkama. Kui ei oleks Venemaad Eesti kõrval, siis oleks seal administratiivne auk väga viljaka maa ja tohutute muude loodusressurssidega. Looduskülluslikkuselt on Venemaa võrreldav ehk vaid Brasiiliaga. Eesti metsastatistika 2010 aastaraamatu alusel on näiteks Venemaal kasvavat metsa umbes 550 tihumeetrit elaniku kohta, Brasiilias 650.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….Tänapäev üle-pandeem-tsiviliseeritud Maailmas tekiks siis olukord, kus Hiina või USA impeerium hõivaks Venemaa ala kiiresti ja USA puhul igal juhul hakkaks siis Venemaa ressursside praegusest 2-4 korda kiirem mõttetu kulutamine.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….Ma eeldan, et Jaanus saab aru, et seda ta ei taha ja see ei saa olla ka Eesti loodusjätkusuutliku IME seisukohalt meie huvides. Seetõttu ma küsin Jaanuse käest: Mis kuradi tõttu ta ega Keskerakond pole näiteks 2% omaltpoolt riigitööl teenitud palkadest viimase 6 aasta jooksul investeerinud sellesse, et palgata ühiskondlikke aktiviste ja rahvusuhkusega teadlasi 5-20 euroga tunnis, et ära hoida ja tühistada seda ForUS(A) MRP2-te (ilma salalprotokollideta?), mille vastuvõtmiseks on Riigikogu lasknud segamatult suitsukatteks Kaubanduskoja ja Nordeconi omanikul, Toomas Lumanil, Haabersti viadukti eelarvest ja Reidi tee eelarvest poliitiliselt endalegi 1/2 välja pesemiseks, osta remmelga-“kaise” (Riigi Teataja 2, 2017)?

 10. Almar Glustsenko 41 minutit ago
  Reply

  Jaanus. Ja selmet nii tühja pilguga kaamerasse vahtida, võta see vaas ja kalla sealt lillele potti vett. Lill juba kolletub.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.